Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

neltisen

Monitor do 1.5k

Polecane posty

Witam,

Postanowiłem wreszcie wymienić mój wysłużony kilkunastoletni monitor (tj. LG L1970H).

Budżet: 1500zł;

Zastosowanie: mix - amatorska grafika, filmy, gry, internet;

Zależy mi na dobrym odwzorowaniu kolorów, kontrastach, białej bieli i czarnej czerni (wiem, że nieosiągalne w tym pułapie cenowym). Z gier zwykle nie gram w FPSy (chyba jedynym wyjątkiem jest Borderlands, który jednak do gustu przypadł), zwykle RPGi z krwi i kości (z pominięciem mixów FPS+RPG).

W blaszaku siedzi Core i7 3770K oraz GTX970

Preferowane parametry: 24'' i rozdzielczość FHD (w większą raczej nie będę się pakował).

 

Aktualne zastanawiam się nad Eizo Foris FS2434

 

Czy w tym segmencie cenowym jest coś lepszego godnego uwagi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu. środki na monitor już są, więc ostatnie zapytanie - większe przekątne: czy piksele przy większych wymiarach nie robią się za duże (przy FHD)? Jak Eizo Foris FS2434 stoi względem LG 29UM68-P (trochę tańszy, choć większy [jak piksele], i panorama)? Gdzieś widziałem, że do FHD (subiektywnie) najprzyjemniejsza przekątna to 22-24''

Dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie brał monitorów większych niż 27" do Full HD, ale to subiektywna opinia - każdy może uważać inaczej.

Co do ultrapanoramy - ja mam 29UM67-P i jest całkowicie w porządku, jestem bardzo zadowolony. 29" do 2560x1080 jest w sam raz na moje oko. EIZO może mieć bardziej równomierne podświetlenie i lepszy czas reakcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...