Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Eryk132

Rozwiązany: Upgrade pcta do 4250zł

Polecane posty

Czekaj, czekaj. To ty teraz lecisz na Catalystach? Nie instalowałeś w ogóle Crimsonów? To wcale się nie dziwię, że coś jest nie tak, bo Catalysty były dość mizerne. Tylko prawidłową instalację Crimsonów należy przeprowadzić używając na przykład DDU, żeby pozbyć się wszystkiego co z Catalystami związane. Inaczej lubią się gryźć.

 

Z tego co znalazłem w sieci, to jednym sposobem (jeśli coś się sypie przy instalacji nowych sterowników) jest podpięcie monitora pod płytę główną (integra) i instalowanie sterów dopiero wtedy.

Innym jest: Start -> Uruchom -> msconfig -> zakładka rozruch -> zaznaczenie pdst tryby wideo i ok -> restart komputera -> ustawienie prawidłowego odświeżania i rozdzielczości -> odznaczenie pdst trybu wideo i ok -> restart

Można też spróbować w(y)łączyć Skalowanie GPU w sterowniku.

 

Poza tym skoro masz taki (czyli dość spory), a nie inny budżet, to może warto by było od razu zainwestować w monitor?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisałeś ale te 1 stery co miałem to fps miałem normalny ale potem szły coraz starsze catalysty i fps leciał w dół.

A te skalowanie gpu to wyłączyłem kiedyś i mi tego d-sub poza zaktesem pracy.

To co to raczej wina sterów a ile te stery mają tak wgl bo te 1 to były tak z końca zeszłych wakacji.

Edit: A tak wgl ten 1 fps co podłem na pierwszych sterach był ok?

 

Edit2: A z tym monitorem to jestem w stanie dać jeszcze te 200zł do monitora a cały pc z gtx970 wyjdzie około 3700 to troszkę na monitor zostaje polecicie coś dobrego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam Twoją wypowiedź z poprzedniej strony, to dochodzę do wniosku, że problemem było włączone renderowanie wielordzeniowe w CSie, a nie sterowniki same w sobie. Sam bym zaczął od instalacji nowszych sterowników (po poprawnym usunięciu starych).

Co do monitora - problem polega na tym, że najtańsze porządne monitory kosztują bliżej 600 zł (AOC i2369Vm, czy inny Samsung LS24E390HL). Bo jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że składasz zestaw za niemal 4k, a do niego dorzucasz mocno budżetowy monitor i to zapewne jeszcze o przekątnej 21.5''.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Eryk132 napisał:

renderowanie wielordzeniowe tyczy się procesora

Czyli sugerujesz, że CS renderuje coś na procesorze? :>
Pewności nie mam, ale spodziewam się, że ten parametr aktywuje jakieś wielordzeniowe odwołania do API graficznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opcji csa tak wynika xD Proszę to teskt z forum o tematyce csgo:

9. Renderowanie wielordzeniowe.( opcje zaawansowane video cs go )

Nie jest to 100% regula ale zazwyczaj dla procesorow ktore maja 1-2 rdzenie lepiej miec ta opcje wylaczona.

Dla wiekszej ilosci watkow ( 3 i wiecej ) opcja powinna byc wlaczona.

Jak sprawdzic ilosc watkow - patrz punkt 3

 

Więc jak widzisz raczej odpowiada za tą opcję procesor. :) A sama opcja zezwala csowi na wykorzystanie więcej niż 1 rdzenia taki jest opis tej opcji. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...