Skocz do zawartości

Wyrocznia /lj/, czyli fred, w którym prosimy gaciowiczów o radę


Mysquff

Polecane posty

Nie wiedziałem, w jakim fredzie to umieścić, więc założyłem nowy. Kojarzę, że był kiedyś jakiś o podobnym przeznaczeniu, ale nie mogłem go znaleźć.

Do rzeczy: jakie są obecnie najlepsze programy do obsługi PDF na Windowsa? Do tej pory wystarczała mi przeglądarka, ale ostatnio coraz częściej korzystam z plików w tym formacie i zaczyna mi doskwierać brak kilku opcji:

  • bardziej zaawansowana obsługa wydruku - co druga strona, drukowanie dwóch stron w pliku na jednej stronie papieru, etc.
  • jakieś podstawowe opcje robienia notatek na pliku - coś zaznaczyć, podkreślić, wziąć w kółko, itp. Nie musi to być później zapisywane, ale było by miło. 
  • Eksport konkretnych stron jako oddzielnych PDF-ów.

Wiem, że kiedyś hitem był Foxit, teraz powszechnym uznaniem cieszy się Sumatra, ale ten pierwszy ponoć zaczął przemieniać się w Adobe Readera, a Sumatra jest słaba pod względem obsługi drukowania. Ktoś w ogóle korzysta z czegoś czy też ogranicza się do przeglądarki?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem poszukać odpowiedniej wersji Foxita, ale nie mogłem znaleźć takiego punktu - musiałbym wchodzić w szczegóły każdej wersji, żeby sprawdzić rozmiar, a to zajęłoby mi chyba godzinę. 

Na szczęście PDF-x-change ma wszystko, co chciałem, a nawet więcej. Co prawda opcja ekstrakcji konkretnych stron jest dostępna tylko w wersji Pro, ale w tym celu będę korzystać z narzędzi zaklinowanych przez Kath lub njfa.

Dzięki wszystkim za pomoc. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...