Skocz do zawartości

Rozwiązany: Paka do produkcji muzyki do ok. 3000 zł


Jeefrey

Polecane posty

Witam, potrzebuję pomocy w doborze komponentów.

  • Budżet na komputer: do 3 tyś. zł.
  • Części do kupienia: cała jednostka.
  • Czy wliczyć system w cenę: nie.
  • Zastosowanie komputera: produkcja muzyki.
  • Preferowany sklep: najtańszy z montażem. :)
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: nie zamierzam.
  • Termin zakupu komputera: najbliższy miesiąc.
  • Dodatkowe uwagi: Konieczny wymóg to i7, karta graficzna najlepiej zintegrowana - byleby obsługiwała Full HD. Obudowa musi być porządnie wyciszona.

Dzięki z góry za pomoc! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez cięć wyszło mi coś takiego. Oszczędzić możesz na:

  • Obudowie - Pax M70 generalnie też jest ok, choć niższa cena nie wzięła się z niczego. Od biedy ujdą też R1, czy dostępny chyba tylko w x-komie VSP5000.
  • Zasilaczu - RM550x jest półpasywny, więc bez karty graficznej wentylator włączy mu się tylko na moment przy uruchamianiu komputera, a później w ogóle nie będzie pracować. Z tańszych alternatyw - hmmm, L8 530W jest bardzo cichy, ale cenę ma wybitnie podłą. Podlinkuję ten temat (kwestia zasilacza pojawia się tam od czasu do czasu), może coś z niego wywnioskujesz.
  • Procesorze - wersja tray nie ma dołączonego boxowego coolera i tylko roczną gwarancję. Obie rzeczy przesadnie nie bolą, no ale to tylko 80 zł oszczędności.
  • Mobo i RAMie - B150M-D3H i taka kość (bo z wyżej taktowanych płyta i tak nie skorzysta). Zakładam, że płyta nie potrzebuje wybitnej dźwiękówki, bo i tak podłączysz do komputera jakąś porządną kartę, czy inny interfejs.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidny zestaw, dzięki za fatygę. Z zasilaczem też nie byłoby problemów w gdybym chciał dołożyć kartę graficzną, poprostu by przeszedł w tryb aktywny.

Płyta oczywiście nie potrzebuje dzwiękówki - podłączyłbym interfejs audio USB.

BTW Kurde chyba jestem generację do tyłu bo myślałem że jeszcze DDR3 na topie :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DDR4 już weszło do mainstreamu, także owszem, jesteś trochę w tyle ;)

Grać na tym jak rozumiem nie zamierzasz? Jeśli tak no to propozycja webtoma jak najbardziej na miejscu.

Zajrzyj do tego tematu
http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=271216
Darmowa wysyłka + montaż/pendrive za symboliczną złotówkę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grał raczej nie będę :) - aczkolwiek możliwe że kiedyś dołożyłbym kartę graficzną i ograł parę tytułów.

Odchodząc trochę od tematu, teraz standardem jest/zaczyna byc już LGA1151?  Swego czasu pamiętam jak weszło ledwo DDR4 to kupowałem jednostkę z DDR3. Była jeszcze zbyt "świeża" i niezbyt wydajna. Jak teraz wygląda sytuacja? Czy np. kupując komputer typowo do gier, lepszym wyborem jest DDR3 i LGA1150? Jak wyglądają rozwojowo oba socket'y?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak wchodziło DDR4 to do drogich procesorów z wysokiej półki. Teraz weszło już do platform dla "Kowalskiego". LGA1150 to już "stara" platforma, na którą nie będzie już nowych procesorów. Masz wydajniejszą LGA1151 z nowszym typem pamięci za praktycznie te same pieniądze więc wybór jest prosty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Będę zbliżał się do zakupu dlatego mam parę pytań jeszcze. Zamówię prawdopodobnie tutaj. Wybrałem zestaw stworzony przez Webtom'a. Jeśli się pomyliłem w jakiejś części, poza obudową bo akurat kolorystyki Blackout nie ma na morelach i techplanet (ale to chyba tylko różnice kolorów? ;) ), to proszę o poprawkę. 

Czy nie będzie problemów z montażem chłodzenia CPU? W zestawie z nim jest termo przewodząca Pactum PT-2, dopisać w uwagach by została wykorzystana w montażu? Może ewentualnie jakieś propozycję zmian jeszcze? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wygląda ok, ewentualnie możesz podmienić SSD na MX200 (jest nieco szybszy i właściwie równie dobrze wyceniony, więc nie możesz dokonać złego wyboru).

Odnośnie coolera - problemów z montażem być nie powinno i raczej w ciemno bym zakładał, że serwis użyje dołączonej do niego pasty. Właściwie jeżeli zależy Ci na jak najcichszej pracy pod obciążeniem, to rozważ dołożenie do Fortisa 3 - ogólnie nie jest to przesadnie opłacalny wybór, ale jeżeli niższe obroty wentylatora (wynikające z większego wentylatora, a także trochę lepszych parametrów samego radiatora) miałyby być bardzo mile widziane - 40 zł to nie majątek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...