Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jeefrey

Rozwiązany: Paka do produkcji muzyki do ok. 3000 zł

Polecane posty

Witam, potrzebuję pomocy w doborze komponentów.

  • Budżet na komputer: do 3 tyś. zł.
  • Części do kupienia: cała jednostka.
  • Czy wliczyć system w cenę: nie.
  • Zastosowanie komputera: produkcja muzyki.
  • Preferowany sklep: najtańszy z montażem. :)
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: nie zamierzam.
  • Termin zakupu komputera: najbliższy miesiąc.
  • Dodatkowe uwagi: Konieczny wymóg to i7, karta graficzna najlepiej zintegrowana - byleby obsługiwała Full HD. Obudowa musi być porządnie wyciszona.

Dzięki z góry za pomoc! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez cięć wyszło mi coś takiego. Oszczędzić możesz na:

  • Obudowie - Pax M70 generalnie też jest ok, choć niższa cena nie wzięła się z niczego. Od biedy ujdą też R1, czy dostępny chyba tylko w x-komie VSP5000.
  • Zasilaczu - RM550x jest półpasywny, więc bez karty graficznej wentylator włączy mu się tylko na moment przy uruchamianiu komputera, a później w ogóle nie będzie pracować. Z tańszych alternatyw - hmmm, L8 530W jest bardzo cichy, ale cenę ma wybitnie podłą. Podlinkuję ten temat (kwestia zasilacza pojawia się tam od czasu do czasu), może coś z niego wywnioskujesz.
  • Procesorze - wersja tray nie ma dołączonego boxowego coolera i tylko roczną gwarancję. Obie rzeczy przesadnie nie bolą, no ale to tylko 80 zł oszczędności.
  • Mobo i RAMie - B150M-D3H i taka kość (bo z wyżej taktowanych płyta i tak nie skorzysta). Zakładam, że płyta nie potrzebuje wybitnej dźwiękówki, bo i tak podłączysz do komputera jakąś porządną kartę, czy inny interfejs.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidny zestaw, dzięki za fatygę. Z zasilaczem też nie byłoby problemów w gdybym chciał dołożyć kartę graficzną, poprostu by przeszedł w tryb aktywny.

Płyta oczywiście nie potrzebuje dzwiękówki - podłączyłbym interfejs audio USB.

BTW Kurde chyba jestem generację do tyłu bo myślałem że jeszcze DDR3 na topie :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DDR4 już weszło do mainstreamu, także owszem, jesteś trochę w tyle ;)

Grać na tym jak rozumiem nie zamierzasz? Jeśli tak no to propozycja webtoma jak najbardziej na miejscu.

Zajrzyj do tego tematu
http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=271216
Darmowa wysyłka + montaż/pendrive za symboliczną złotówkę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grał raczej nie będę :) - aczkolwiek możliwe że kiedyś dołożyłbym kartę graficzną i ograł parę tytułów.

Odchodząc trochę od tematu, teraz standardem jest/zaczyna byc już LGA1151?  Swego czasu pamiętam jak weszło ledwo DDR4 to kupowałem jednostkę z DDR3. Była jeszcze zbyt "świeża" i niezbyt wydajna. Jak teraz wygląda sytuacja? Czy np. kupując komputer typowo do gier, lepszym wyborem jest DDR3 i LGA1150? Jak wyglądają rozwojowo oba socket'y?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak wchodziło DDR4 to do drogich procesorów z wysokiej półki. Teraz weszło już do platform dla "Kowalskiego". LGA1150 to już "stara" platforma, na którą nie będzie już nowych procesorów. Masz wydajniejszą LGA1151 z nowszym typem pamięci za praktycznie te same pieniądze więc wybór jest prosty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zbliżał się do zakupu dlatego mam parę pytań jeszcze. Zamówię prawdopodobnie tutaj. Wybrałem zestaw stworzony przez Webtom'a. Jeśli się pomyliłem w jakiejś części, poza obudową bo akurat kolorystyki Blackout nie ma na morelach i techplanet (ale to chyba tylko różnice kolorów? ;) ), to proszę o poprawkę. 

Czy nie będzie problemów z montażem chłodzenia CPU? W zestawie z nim jest termo przewodząca Pactum PT-2, dopisać w uwagach by została wykorzystana w montażu? Może ewentualnie jakieś propozycję zmian jeszcze? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wygląda ok, ewentualnie możesz podmienić SSD na MX200 (jest nieco szybszy i właściwie równie dobrze wyceniony, więc nie możesz dokonać złego wyboru).

Odnośnie coolera - problemów z montażem być nie powinno i raczej w ciemno bym zakładał, że serwis użyje dołączonej do niego pasty. Właściwie jeżeli zależy Ci na jak najcichszej pracy pod obciążeniem, to rozważ dołożenie do Fortisa 3 - ogólnie nie jest to przesadnie opłacalny wybór, ale jeżeli niższe obroty wentylatora (wynikające z większego wentylatora, a także trochę lepszych parametrów samego radiatora) miałyby być bardzo mile widziane - 40 zł to nie majątek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...