Skocz do zawartości

Rozwiązany: [Zestaw] 5,5k PLN Dylemat


wichniar24

Polecane posty

Znalazłem jeszcze taki zasilacz w niezłej cenie: XFX TS550W 120mm 80+ Bronze (P1-550S-XXB9), i jest niby w Tier 2 według tej listy. Tylko... nie wiem czy XFX TS 550w-SEW Seasonic to jest to samo co XFX 550w-SEW, bo udało mi się znaleźć tylko tyle, że jest to ta druga wersja bez "Seasonic" i nie wiem czy to są różne modele czy po prostu tam ktoś sobie na tej liście tak dopisał.

Co do tych Corsair'ów CX, to na ostatniej stronie tamtego tematu dalej po nich jadą, więc wole nie ryzykować.

Doradzacze z forum Tom's Hardware i OCN wraz z ich "tier list" to pośmiewisko całej społeczności profesjonalnych recenzentów zasilaczy. Ich posty, argumenty i tok myślenia jest wytykany przez testerów jako przykłady "jak nie należy oceniać zasilaczy", więc się nie martw i nimi nie sugeruj. Coś jak porównywanie procesorów poprzez wyłącznie Passmark, tylko jeszcze gorzej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzacze z forum Tom's Hardware i OCN wraz z ich "tier list" to pośmiewisko całej społeczności profesjonalnych recenzentów zasilaczy. Ich posty, argumenty i tok myślenia jest wytykany przez testerów jako przykłady "jak nie należy oceniać zasilaczy", więc się nie martw i nimi nie sugeruj. Coś jak porównywanie procesorów poprzez wyłącznie Passmark, tylko jeszcze gorzej.

Może, nie wnikałem jak oni to testują, ale mają liste ze sporą ilością PSU na której wszystko jest czytelnie posegregowane, więc założyłem, że byle czego tam nie podają. Zresztą aż tak źle chyba nie jest, bo z tego co widze to tylko te Corsair'y są tam stosunkowo słabiej oceniane niż tutaj.

A jeśli chodzi o tą dwójkę to który będzie lepszy? Corsair CX550M Vs CM G550M?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw kupiony, monitory i klawiature zostawiam na później, żeby sie jeszcze namyślić. Jakby ktoś interesował się tym Corsair'em i nie mógł nic znaleźć na jego temat to niech zajrzy Tutaj.  @Orion zakładam, że zbieżność nick'ów nie jest przypadkowa ;).

Finalnie ceny zakupionych podzespołów (a może akurat komuś sie to przyda):

  • Płyta główna: Asus B150 PRO GAMING (x-kom tydzień komponentów + asus cashback = 360zł )
  • Procesor: Intel i5 6500 (proline = 850zł)
  • RAM: 2x 8GB HyperX 2133/CL14 (morele = 299zł)
  • SSD: Samsung 850 EVO 250GB (KR System = 350zł)
  • HDD: WD10EZEX + WDCEXP0010 (x-kom tydzień komponentów = 220zł)
  • PSU: Corsair CX550 (morele = 290zł)
  • Obudowa: PAX M70 (zadowolenie.pl = 275zł)

Łącznie 2644zł, wszystko z odbiorem osobistym lub przesyłką gratis, to samo przykładowo tylko w morelach nieco ponad stówke drożej, więc jak ktoś chce przyoszczędzić i ma po drodze popularne sklepy to warto trochę pokombinować. 

Temat do zamknięcia, dzięki wszystkim za pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, albo mi sie wydaje albo nie dało się przed aktualizacją forum pisać jako gość. No mniejsza z tym,  w każdym razie post wyżej jest mój i temat tak jak pisałem można uznać za zakończony.

[Edit] Poprawka - Intel i5 6500 (proline = 875zł), ale i tak stówka w kieszeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...