Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

laki94

PC do gier

Polecane posty

Gdzie tu zacząć...

  • SSHD to IMHO kiepski wybór do PCta (a 2.5'' to już w ogóle) - znacznie lepiej wziąć SSD 250GB (np. BX100) + HDD 1TB (ST1000DM003/WD10EZEX).
  • Ponarzekałbym na dobór RAMu (bo do chipsetu Z97 nie zaszkodziłoby dorzucenie kilku zł do czegoś wyżej taktowanego), ale generalnie nie przekonuje mnie dobór całej platformy, głównie branie procka na LGA1150 pod OC - niekręcony i5-6600 będzie tańszy (bo nie trzeba dokupywać lepszego coolera, zresztą Fortis 3 do kręcenia to trochę mało), a po OC niewiele wolniejszy (test). W ogóle planowałeś kręcić?
  • VS450 wygląda w zestawie za taką kasę bardzo przeciętnie. Proponowałbym dorzucić do minimum Vero M1/Smarta.
  • GTX 960 2GB (szczególnie w takiej cenie) nie ma racji bytu - za 20 zł więcej jest wersja 4GB od EVGI (zbliżone chłodzenie i świetny serwis producenta). Chociaż bym się zastanawiał, czy nie lepiej dorzucić do R9 380 od Asusa.
  • Buda totalnie mnie nie przekonuje - ze względu na stały koszyk na dyski ma mało miejsca na kartę graficzną, no a przykładowy Pax M70 (o ile zależy Ci na wyciszeniu) jest tańszy o prawie 100 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie planowałem OC.

No to zestaw @iVeht będzie znacznie rozsądniejszy, niż ten Twój.

Ostatecznie można jeszcze pomyśleć, czy nie wyrzucić SSD i z kilkoma oszczędnościami nie zmieścić wydajniejszej karty graficznej (R9 390/GTX 970), bo to w końcu ona zazwyczaj będzie ograniczać wydajność w grach. No ale sam bym to zdecydowanie odradzał, bo karta tak czy siak będzie się kwalifikować do wymiany jako pierwsza, a wychodząca za ~pół roku nowa generacja kart może dodatkowo przyspieszyć proces starzenia się obecnych konstrukcji.

I jeszcze dodatkowe pytanie - w jakiej rozdzielczości będziesz grać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...