Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mack

Rozwiązany: Pomoc z kupnem PS4

Polecane posty

Witam wszystkich

Jak w temacie planuje najpóźniej do końca przyszłego miesiąca kupić PS4, z racji tego chciałem poradzić się drogich forumowiczów w paru kwestiach.

Zacznijmy może od tego że jestem kompletnie zielony jeżeli chodzi o konsole, dlatego z góry przepraszam jak moje pytania będą czasami śmiesznie dziwne. Poczytałem trochę w necie, ale wolę jeszcze żebyście Wy mi wytłumaczyli pewne sprawy które pozwolą mi się cieszyć w pełni kupnem tego sprzętu.

Po pierwsze sam zakup konsoli, zamierzam nabyć wersje z 1TB dyskiem. Oczywiście nie będe się pytał o to, jaki zestaw wybrać, bo to kwestia gustu z jaką grą, czy z jednym padem czy z dwoma.

Ale powiedzcie mi proszę, czy są różne nazwijmy to modele, wersje ? Chodzi mi o to czy wszystkie są równo dopracowane, czy na przykład niektóre się grzeją bardziej. A może pewne modele mają problemy z dyskiem, wolno chodzi i tak dalel ?

Druga kwestia dotyczy już sprawy po kupnie konsoli, jak już ją odpale. Jak to wyglada w praktyce, bo kupno gier i tak dalej to sprawa oczywista. Ale jak się ma sprawa z zakładaniem konta, bo rozumiem że muszę konto założyć, po czym moje pytanie, czy da się grać, nazwijmy to "żyć" w tym całym społeczeństwie PS4 ;) bez opłat, abonamentu ? Czy muszę założyć konto i opłacać ten abonament żeby w pełni korzystać z usług konsoli ?

Z góry dziękuje Wam za odpowiedzi i w sposób przystepny dla laika wyjaśnienie mi tego wszystkiego.

Oczywiście jeżeli macie jeszcze jakieś rady dla mnie, coś co może mi się przydać to piszcie śmiało. Bede bardzo wdzięczny za nakreslenie mi tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS4 masz w zasadzie jeden model, natomiast dyski są wymienialne.

Aby móc grać on-line, musisz płacić abonament PS+: vide jak opłacić (dodatkowo jest opcja zasilania portfela Playstation Store przez karty podarunkowe - ostatnio w całkiem sporej liczbie kiosków widziałem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli z kupowaniem ze sklepu nie powinno być problemu skoro są te karty. Bo jakoś staram się unikać kart kredytowych żeby nimi płacić. Czyli wnioskując z tego co napisałeś to abonament w zasadzie jest potrzebny tylko do tego żeby grać w muliplayera ?

Jeszcze kwestia tego że jest jeden model konsoli tylko nie biorąc pod uwage oczywiście wielkości dysku, ale dzisiaj przeczytałem w necie że w sklepach można już dostać lekko poprawiony model w nowszej wersji rewizyjnej, ma oznaczenie CUH 1216A, jest 10% lżejszy raz 8% bierze mniej energii, rozumiem że zapewne ta wersja będzie najlepszym wyjściem jak uda się na nią natrafić ? Bo podobno jest już dobrze dostępna w sklepach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to chyba wszystko już wiem, a co do jeszcze tylko tego abonamentu. Czytałem że każdego miesiąca dostaje się 2 gry za darmo, jeżeli nie wykupie abonamentu to ich nie będe dostawał z tego co mi napisałeś ? Czyli gra bez opłat nazwijmy to, daje w zasadzie tylko zwykłe granie w gry z płyt oraz dostęp do sklepu w celu zakupienia czegoś. Ale nic za darmo się nie dostanie :) A powiesz mi jak wygląda cenowo abonament oraz w jaki sposób można go opłacić ? również tymi kartami ze sklepów zdrabkami, zwykłym przelewem, czy tylko kartą kredytową ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna cena PS+ to 29 PLN za miesiąc, 78 PLN za 3 miesiące lub 195 PLN za rok.

Płatność:

- pre-paidami (3 miesiące, 12 miesięcy dostępnymi w większości sieci elektromarketów i nie tylko - bywa taniej niż przez PS Store)

- kartami podarunkowymi do PS Store

- kartą przypisaną do konta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli wszystko już wiem. Miałem kupić laptopa do gier, ale jednak zdecyduje się na kupno PS4 i jakiś czas później lapka do samego internetu. Wyjdzie taniej, a wyjde na tym lepiej ;) Temat do zamknięcia, teraz pozostaje mi upolować dobrą oferte konsoli. Bo raczej żadnych obniżek w najbliższym czasie z tego co widzę spodziewać się nie można :) Więc kwestia doboru zestawu tylko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...