Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

predatorekk

Komputer do grania do 4000+ ?

Polecane posty

  • Budżet na komputer: 4000 lub więcej
  • Części do kupienia: skrzynia
  • Czy wliczyć system w cenę: nie
  • Zastosowanie komputera: gry
  • Preferowany sklep: morele
  • Rozdzielczość posiadanego telewizora: 1920 x 1080 (Sony 47W805A)
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: TAK na maksa smile_prosty.gif
  • Termin zakupu komputera: do tygodnia
  • Dodatkowe uwagi: na pewno procesor i5-6500 smile_prosty.gifsmile_prosty.gif if you know what i mean biggrin_prosty.gifbiggrin_prosty.gif może i chłodzenie wodne ? byłaby możliwość ? oczywiście dysk SSD,

czekam na propozycję pozdrawiam, jakiej kwoty mogę się spodziewać ?

Poprawiłem link [webtom]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że Intel zabrał się już za ubicie kręcenia przez BCLK, to raczej bym sobie to rozwiązanie odpuścił.

Co do zestawu, zerknij tutaj - fajnie by było, gdybyś z grubsza oszacował, w jaki procesor, płytę i kartę zdecydujesz się zainwestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webtom wiem o czym mówisz, ale sam dobrze wiesz że nie uda się im tego zwalczyć więc pozostałbym przy tym procesorze najbardziej opłacalna opcja smile_prosty.gifsmile_prosty.gif chciałbym zestaw pod kręcenie właśnie z tym procesorem smile_prosty.gif

Ale bez takich słabych kart graficznych z tematu który dałeś :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SkyOC trafiło na dobry dla siebie moment, kiedy procki 'K' były stosunkowo drogie. Obecnie w morelach do i5-6600K względem i5-6500 trzeba dopłacić 166 zł, a w zamian zyskujesz choćby większe możliwości OC (niższe napięcia i temperatury, czyli zapewne będziesz w stanie zajechać kilkaset MHz dalej).

Pewnie, możesz sobie do zablokowanego modelu dołożyć chłodzenie wodne (zapewne dopłata do niego będzie większa, niż 166 zł) i liczyć, że osiągniesz zbliżone wyniki, jak przy i5-6600K z Grandisem, tyle że wyższe napięcia w dłuższej perspektywie mogą nie być zbyt zdrowe dla procesora i sekcji zasilania.

W każdym razie jeżeli upierasz się przy i5-6500, to proponuję po prostu podmienić procesor w zestawie pod OC (i liczyć się z tym, że z kręceniem trzeba będzie się zatrzymać gdzieś w okolicach 4.2-4.4GHz), jak jeszcze podmienisz SSD na HDD, to dopłata do R9 390/GTX 970 powinna już być względnie mała (dokładnie 281.60 - choć IMHO pierwotny zestaw jest rozsądniejszy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie i5 6600k można wyłowić juz za mniej niż 1100 zł, więc jesli chcesz kręcić, a dysponujesz wysokim budżetem, więc zalecam jednak wzięcie procesora z 'k'. Różnica pomiędzy 6500 a 6600k w cenie to mniej niż 200 zł, a go podkręcisz do wyższych częstotliwości, będziesz mógł wszystko monitorować, procesor będzie pracowal na niższych napięciach, etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jesli jesteś maniakiem OC to to jednak nie jest karta dla ciebie. ;) Ta sama półka wydajnościowa to GTX 970 (który akurat podkręca się bardzo dobrze) ale teraz tej karty bym nie kupił, ponieważ:

- to juz prawie dwuletnia konstrukcja, a nvidia zaraz po wydaniu nowych kart pewnie zapomni o tej generacji

- ma problematyczną pamięć (3,5 GB szybkie i 0,5 GB wolne), Radeon ma przyszlosciowe i bezproblemowe 8 GB

- w DX12 będzie mial niższa wydajność od Radeona, na co wskazują dotychczasowe benchmarki

Edit

Nowe karty będą w połowie roku, ich pojawienie się będzie mala rewolucją, bo będą w niższym procesie technologicznym i z nowymi typami pamięci. Możesz sobie wygoglowac AMD Polaris albo Nvidia Pascal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli proponujesz mimo wszystko gtx 970 i ew. kupienie pod koniec roku nową technologię jak w miarę cena będzie ok,,, bo na ta chwile nie mogę sobie pozwolić na czekanie parę miesięcy na kompa.... prosiłbym o propozycję najlepiej kręcącej się karty w dobrej cenie... chyba zostaje 970 miałem kiedyś i wiem jak dobrze się kręci :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte może wypaść nawet nieco lepiej, ale w zamian ma dosyć głośne chłodzenie.

A jakbyś się jednak decydował na EVGĘ, to proponuję rozważyć - ma usprawniony układ chłodzenia, a nawet po doliczeniu KW wychodzi nieco taniej.

PS Tutaj masz całkiem sporą bazę zagranicznych recenzji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa stronka, ja pozostanę przy G1 Gaming... uklepałem coś takiego: http://www.morele.ne...ry/info/MNzyEK/powiedzcie teraz w rozsądnej cenie i dobrą płytę główną do zestawu tego oczywiście OC...Ta płyta co dałeś Webtom nie przemawia do mnie... oraz inną obudowę do której by to wszystko wlazło, usunąłem z tego zestawu cd-rom bo w sumie mi się nie przyda. I pytanie 16gb ramu czy jednak zostać przy 8 i dokupić za jakiś czas bo w sumie bym mógł zaoszczędzić na tym smile_prosty.gif ?

ew. po 8gb ramu i zmianie procka na 6500 mam w kieszeni prawie 500zł więc wychodzi 3400 zł możemy przekroczyć 4000 z płytą i obudową fajną jakąś smile_prosty.gif może wyciszoną ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta co dałeś Webtom nie przemawia do mnie...
Milcząca płyta główna to generalnie dobry znak wink_prosty.gif Z alternatyw Gaming Pro od Asusa i ewentualnie MSI (tu głównie ze względu na cashback). Jeżeli one też Ci nie odpowiadają, to może odwróćmy role - Ty proponuj, my będziemy narzekać smile_prosty.gif
oraz inną obudowę do której by to wszystko wlazło
Proponuję zostawić ją na koniec, kiedy będzie wiadomo, ile może kosztować.
może wyciszoną ?
Wyciszenie oznacza gorszy przepływ powietrza, a jeżeli na pierwszym miejscu stawiasz OC (i w ogóle rozważasz kartę od GB), to tę opcję bym sobie odpuścił.
I pytanie 16gb ramu czy jednak zostać przy 8 i dokupić za jakiś czas bo w sumie bym mógł zaoszczędzić na tym smile_prosty.gif ?
Skoro budżet nie jest nieograniczony, to póki co lepiej pozostać przy 8GB. Jeżeli planujesz szybko dokupić kolejne 8GB, to możesz wziąć pojedynczą kość (bo w grach różnicy właściwie nie ma), tyle że trzeba do niej nieco dopłacić.

Tak swoją drogą, to od początku planujesz OC procesora? Bo może lepiej byłoby dokupić boxa z allegro, bądź jakiś jego substytut dostępny w morelach, a w zamian dołożyć to ~150 zł do czegoś innego* (w przypadku i5-6500 box jest dołączony do procesora, co jednak IMHO wcale nie sprawia, że jest wart uwagi).

*A w sumie jest do czego dokładać, bo w przypadku kręconej i5 i zapewne w przyszłości karty z naprawdę wysokiej półki widziałbym w tym zestawie choćby jakiś lepszy zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyć w zupełności wystarczy (ten zestaw pod growym obciążeniem będzie pobierać pewnie ~300W), jednak niemodularna, budżetowa konstrukcja nie wygląda zbyt rewelacyjnie w skrzynce za taką kasę, a jeżeli w przyszłości chciałbyś kupić kartę z jeszcze wyższej półki, to będzie wyglądać jeszcze biedniej.

Sam co prawda nie czuję się wielkim ekspertem w dziedzinie zasilaczy, no ale wstępnie zaproponuję np. G550M - modularny, ma 5-letnią gwarancję i lepsze bebechy (niezależna regulacja napięć).

Co do boxa - chodzi mi o zakup czegoś takiego zamiast Grandisa (bo i5-6600K nie ma dołączonego coolera).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem czy będę pod koniec roku wymieniał kartę bo jak pogram we wszystko na wysokich bez AA to nie będzie takiej potrzeby swoją drogą pewnie dobrze będzie można sprzedać tego GTX 970 . A kreci się rewelacyjnie bo o ile pamiętam wrzucałem +170. Webtom chcesz powiedzieć że taki cooler na 6600k wystarczy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez OC generalnie tak - pewnie temperatury i hałas nie będą przesadnie imponujące, no ale jako rozwiązanie tymczasowe byłoby to jakieś wyjście.

Tak swoją drogą - skoro już miałeś GTX 970, to czemu się go pozbywałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webtom długa historia... w sumie bałem się tego pytania..... w skrócie postanowiłem przestać grać... wyobrażasz sobie to ? ... po paru miesiącach stwierdziłem, że granie w umiarkowanym stopniu nie jest złe i wręcz potrzebne bo ile można oglądać seriali, mieszkając samemu nie ma co robić potrzebny mi więc mocarny PC :) Mamy już komplet spójrz : http://www.morele.net/inventory/info/lLozeR/ brakuje jedynie obudowy jakieś propozycje ? modyfikacje w całym zestawie czy taki mocarz może zostać? :) bardzo chętnie przeczytam opinie innych może coś w budżecie uda się zaniżyć bez wpływu na wydajność ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brutus M25, Zalman Z3 (bez plusa, z plusem, czarne/białe), Gladius M35/M45W/X60, Fractal Core 3300, Zalman Z11 Neo, Phanteks Enthoo Pro.

Z wyciszonych Zalman R1, Antec VSP5000, Pax M70, Fractal R5, BQ! Silent Base 600.

Co do ewentualnych modyfikacji - wolałbym i5-6600K, nawet kosztem karty graficznej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Webtom chyba zrobię to tylko dla Ciebie : http://www.morele.ne...ry/info/BT8EjE/ co myślisz o tym zestawie jakieś modyfikacje zmiany cięcia w budżecie ? Chyba nie ma co zmieniać jak to Twoim zdaniem wygląda smile_prosty.gif I oczywiście każdego innego zapraszam do dyskusji.

Dopiszę swoją uwagę tutaj, coby mój post znowu nie wylądował na końcu - zerknij tu [webtom]

A wiesz co piszą że niby to wyciszenie nic nie daje bla bla może pozostać przy Brutusie M25, na ciszy w sumie mi tak nie zależy biggrin_prosty.gif Nie wiem jak zmienić kolor czcionki (done), i mówisz że w Silent obudowie gorsze temperatury a na tym zależałoby mi najbardziej na najlepszych temperaturach prawda ?

Akurat Brutusa (tak swoją drogą - akurat do niego GB GTX 970 wejdzie niemal na styk) podałem głównie jako wizualną alternatywę dla Zalmana Z3 (który kosztuje mniej i ma dodatkowy wentylator).

OK finałowa wersja :

http://www.morele.net/inventory/info/vPa4Ni/

do wglądu i oceny Webtoma ocenę znamy czekam na mojego głównego mentora tutaj yojo2 :) :) :D dzięki za pomoc Webtom !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...