Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rainrir

Rozwiązany: GTX 970 - zasilanie

Polecane posty

Hej,

Niedawno prosiłem w tym dziale o pomoc w doborze podzespołów do nowego PC, wszystko przyszło dziś, napotkałem jednak problem. Nie jestem w stanie znaleźć nigdzie 6-pinowego kabla do zasilenia karty graficznej. 8-pinowy do 8-pinowego jest, ale ani zasilacz ( Vero M1 ) ani karta ( EVGA SSC ) nie miały w pudełkach dodatkowego kabla 8 do 6. Są jakieś inne, a jedyny który by pasował to męski 6-pinowy do... i tutaj nie jestem pewien, 4-pinowe 1x4, bodajże takie jakie podłącza się do twardych dysków.

Pytanie, chociaż raczej znam na nie odpowiedź, czy muszę również podłączyć 6-pinowy kabel do zasilacza? I jeśli tak, czy to musi być podłączenie bezpośrednie?

Czysty strzał, ale te dwie końcówki z 6-pinowego kabla to... Molexy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech mnie, złączenie było tak słabo widoczne, że całkowicie je przeoczyłem. Czyli jak mam ten kabel 8-pin na 2x6+2 pin to on spokojnie zasili tą kartę?

Próbowałem też sprawdzić jeszcze jeden kabel, który idzie bezpośrednio od zasilacza ( nie jest kablem odpinanym ) do płyty głównej, wejście 8-pinowe JPWR2, dobrze rozumiem z położenia tego wejścia, że zasila ono procesor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech mnie, złączenie było tak słabo widoczne, że całkowicie je przeoczyłem. Czyli jak mam ten kabel 8-pin na 2x6+2 pin to on spokojnie zasili tą kartę?
Nie, SPC to taka dobra firma, że daje Ci dwie końcówki, żebyś mógł sobie wybrać, którą użyć do zasilenia karty smile_prosty.gif A tak na serio to tak, zasili kartę.
wejście 8-pinowe JPWR2, dobrze rozumiem z położenia tego wejścia, że zasila ono procesor?
Tak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem zapytać, z jakiegoś powodu miałem wrażenie że potrzebuję dwóch kabli, 8:8 i 8:6, a nie jednego 8:8+6.

Może to dlatego że dziś miałem koszmar w którym coś źle podłączyłem i spaliłem komputer. Ten sam nad którym teraz się głowię tongue_prosty.gif .

Wielkie dzięki webtom, jak zwykle jesteś wielki!

Zapomniałbym, do zamknięcia, i polejcie webtomowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...