Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mmach1988

Rozwiązany: Kupno domeny i hostingu pod bloga

Polecane posty

A co dokładnie chcesz hostować? Jak duży to ma być projekt? Przewidywany ruch? Itp. Podaj jakieś szczegóły, bo inaczej trudno będzie określić czy potrzebujesz hostingu WWW, VPSa, czy może serwera dedykowanego.

Co do domeny, to możesz patrzeć na cenę zarejestrowania oraz odnowienia domeny (choć najpewniej ceny nie będą się jakoś mocno różnić między dostawcami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi coś powiedzieć, bo kompletnie się na tym nie znam. Chcę założyć po raz pierwszy bloga, więc dopiero będę się tego uczył. Na pewno od początku nie będę miał wielu czytelników, więc chyba nie potrzebuję czegoś super. Kolega zaproponował mi to https://biznes-host.pl/index.php?s=hosting-bh&rodzaj=bit Pakiet Start dla indywidualnych klientów za 61zł powinien mi wystarczyć. Odnośnie domeny, to myślałem o OVH. Myślisz, że to dobre połączenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hosting na Biznes-Host.pl jest OK.

Choć szczerze mówiąc zamiast Hostingu WWW raczej celowałbym w VPSa. Nieco więcej z tym roboty i wychodzi nieco drożej, ale jednocześnie nie masz takich ograniczeń jak w przypadku hostingu, a i wszystko powinno działać stabilniej, bo masz gwarantowane zasoby. Przykładowo w przypadku zapłaty za rok z góry na Biznes-Host najtańszy VPS wychodzi 14 zł/msc (jeśli zamówienie złożysz w weekend, to dostajesz dodatkowy miesiąc gratis, więc wyjdzie jeszcze ciut taniej), a masz zasoby, które ze sporym zapasem wystarczą na blog. Na OVH najtańszy VPS to koszt 15 zł/msc i oferuje ciut więcej niż VPS na Biznes-Host w tej samej cenie (nieco więcej pamięci i lepsza metoda wirtualizacji, to drugie ma jednak znaczenie tylko jeśli chcesz tam stawiać np. VPNa).

Co do domeny, to zależy jaką dokładnie chcesz domenę. Zazwyczaj jest tak, że koszt rejestracji domeny jest sporo niższy niż koszt jej późniejszego odnowienia.

Tu masz pełny cennik w przypadku OVH, a tu cennik na Biznes-Host.

Obydwie firmy świadczą swoje usługi na odpowiednim poziomie. Tylko w sumie jedna uwaga - wygodniej jest mieć domenę i hosting w tej samej firmie. Zazwyczaj wtedy łatwiej wszystko ustawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chciałem podziękować za pomoc. Jak już pisałem jestem zielony w tej kwestii i widzę, że kolego to rozumie i chce mi pomóc. Dzięki :)

Wracając do sedna. Z tego co widzę na biznes-host.pl najtańszy VPS jest za 49zł/msc. Jeżeli źle patrzę, to wyprowadź mnie z błędu. Poza tym pisałeś, że z VPS jest więcej roboty. Zważywszy na to, że będę się tego uczył od podstaw, to chyba nie jest to dobra opcja. Jak uważasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od tego jakie masz plany na przyszłość. Jeśli strona jest mała i ma taka pozostać, to hosting wystarczy. Jeśli jednak masz nieco bardziej ambitne plany, to jest możliwe, że w przyszłości będziesz zmuszony przesiąść się na VPS lub dedykowany serwer. W takim przypadku czas, który zaoszczędzisz teraz, stracisz przy okazji przenoszenia się z jednego środowiska na inne.

Tu masz najtańszy VPS za 28 zł/msc. Przy płatności za rok z góry masz 50% zniżki.

Obecnie w internecie jest tyle poradników jak postawić serwer WWW z bazą danych, że to naprawdę nie jest jakoś mocno skomplikowane. Zresztą i tak Ci się ta wiedza przyda, gdy będziesz stawiał jakieś środowisko testowe u siebie, by móc przetestować zmiany zanim wrzucisz je na serwer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi coś powiedzieć, bo nie wiem co dla Ciebie oznacza mała strona. Myślę, że będę pisał jeden post na kilka dni z paroma zdjęciami. Wrzucę parę wtyczek, motyw pewnie jakiś darmowy i tyle na początek. Pojęcia nie mam czy ktoś będzie chciał to czytać. Głównie robię to dla siebie a co będzie w przyszłości, to tego nawet najstarsi górale nie wiedzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mmach1988 W takim układzie wystarczy Ci hosting WWW. W ofercie biznes-host masz rejestrację domeny .pl w cenie, co oznacza, że jeśli zarejestrujesz domenę u nich, to przez pierwszy rok nie będziesz musiał płacić za domenę. Niestety koszty odnowienia domeny mają oni wyższe niż OVH, ale w razie czego po roku można kombinować z przeniesieniem domeny.

Pewnym problemem z hostingiem na Biznes-Host jest limit transferu, ale w sumie jest on na tyle duży, że raczej nie będzie to przeszkadzać.

@up Doceniam poczucie humoru, ale 79 zł netto (czyli 97 zł brutto) za hosting WWW z 5GB pojemności trudno jest nazwać dobrymi parametrami - konkurencja w tej cenie daje przynajmniej 2x tyle. Ceny odnawiania domen też raczej nie zachęcają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...