Skocz do zawartości

Dlaczego mam lagi w Cs:Go


konrad200226

Polecane posty

Powodów może być wiele, przydałoby się więcej informacji, aby się o coś zaczepić.

Nie przypominasz sobie jakiejś nietypowej sytuacji po której zaczęły się problemy?

Może pobrała się jakaś aktualizacja?

Może wysypał się jakiś sterownik?

Instalowałeś coś z niepewnego źródła?

Skanowałeś komputer na wypadek zainfekowania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Avasta i on nic nie wykrył, instaluje tylko z zaufanych źródeł np: steam. Sterowniki mam wszystkie aktualne, a aktualizacje to tylko muszę aktualizować gta 5 i Cs Go. Komputer mam od miesiąca, 2 dni po zakupie komputera kupiłem Cs Go. Na początku działało w 300-400 fps. 3 dnia kupiłem GTA 5 i ciągle w nie grałem. Nagle jak zachciało mi się pograć w Cs Go, to nagle patrze 20-40fps. Odinstalowywałem go i nic, ustawienia graficzne zmieniałem i nic. Jeszcze dodam jak wybieram jakąś opcje np: graj, pauza itp. to zawiesza mi się gra na ok 3 sekundy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz system?

Obstawiam, że Windows 10.

Usuń całkowicie sterowniki do GPU - możesz to zrobić wygodnie i skutecznie za pomocą DDU

Następnie pobierz i zainstaluj najnowszą wersję ze strony nvidii (win 10 64bit, gtx 970).

Od tego bym zaczął, u mnie na Win10 też się dzieją różne rzeczy przy tym GTX970.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za nagłe zniknięcie, no ale pracowity tydzień.

Tak, windows 10. Jak usunąć sterowniki do GPU? Nie ogarniam tego programu

Już to zrobiłem i dalej mam lagi

Jak mam to rozumieć? Zainstalowałeś na nowo sterowniki od nvidii, ale nie wykonałeś "czystej" instalacji, bo nie ogarniasz DDU?

Jeśli tak, to krótka obsługa programu DDU:

1. Ściągasz archiwum z tego linku.

2. Wypakowujesz je gdziekolwiek, np. na pulpicie.

3. Uruchamiasz plik "DDU v15.7.3.0.exe" znajdujący się w paczce, jest to kolejne archiwum, tym razem samorozpakowujące się.

4. Uruchamiasz świeżo wypakowany plik "Display Driver Uninstaller.exe".

5. W przypadku posiadania Win10, program powinien wyświetlić ostrzeżenie, że lepiej działa w trybie awaryjnym i zapyta o to, czy uruchomić komputer ponownie w tymże trybie. Należy się zgodzić.

6. Nie pamiętam, czy program wystartuje z automatu, jeśli nie to należy ponownie uruchomić plik "Display Driver Uninstaller.exe".

7. W okienku "Select Graphic Driver" należy wybrać "NVIDIA".

8. Następnie należy kliknąć pierwszy kafelek "Clean and restart" i poczekać na zakończenie czyszczenia i ponowne uruchomienie systemu.

9. Następnie należy odpalić instalator pobrany ze strony NVIDII, której adres podałem Ci już wcześniej.

No, bardziej łopatologicznie się nie da tego przedstawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile miejsca masz na dysku? Ponoć gry Valve działają o wiele gorzej, jeśli na dysku jest mniej niż 2GB wolnego miejsca (niestety nie pamiętam czy problem dotyczył dysku z systemem operacyjnym czy dysku gdzie zainstalowana jest gra).

Mam na razie 1 dysk HDD o pojemności 1TB. Dokupię SSD w późniejszym czasie.

Sorki za nagłe zniknięcie, no ale pracowity tydzień.

Tak, windows 10. Jak usunąć sterowniki do GPU? Nie ogarniam tego programu

Już to zrobiłem i dalej mam lagi

Jak mam to rozumieć? Zainstalowałeś na nowo sterowniki od nvidii, ale nie wykonałeś "czystej" instalacji, bo nie ogarniasz DDU?

Jeśli tak, to krótka obsługa programu DDU:

1. Ściągasz archiwum z tego linku.

2. Wypakowujesz je gdziekolwiek, np. na pulpicie.

3. Uruchamiasz plik "DDU v15.7.3.0.exe" znajdujący się w paczce, jest to kolejne archiwum, tym razem samorozpakowujące się.

4. Uruchamiasz świeżo wypakowany plik "Display Driver Uninstaller.exe".

5. W przypadku posiadania Win10, program powinien wyświetlić ostrzeżenie, że lepiej działa w trybie awaryjnym i zapyta o to, czy uruchomić komputer ponownie w tymże trybie. Należy się zgodzić.

6. Nie pamiętam, czy program wystartuje z automatu, jeśli nie to należy ponownie uruchomić plik "Display Driver Uninstaller.exe".

7. W okienku "Select Graphic Driver" należy wybrać "NVIDIA".

8. Następnie należy kliknąć pierwszy kafelek "Clean and restart" i poczekać na zakończenie czyszczenia i ponowne uruchomienie systemu.

9. Następnie należy odpalić instalator pobrany ze strony NVIDII, której adres podałem Ci już wcześniej.

No, bardziej łopatologicznie się nie da tego przedstawić.

Zrobiłem co tu napisał pan, ale dalej mam lagi.

A ile miejsca masz na dysku? Ponoć gry Valve działają o wiele gorzej, jeśli na dysku jest mniej niż 2GB wolnego miejsca (niestety nie pamiętam czy problem dotyczył dysku z systemem operacyjnym czy dysku gdzie zainstalowana jest gra).

A miejsca mi zostało 704Gb, więc chyba nie mam za mało :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak:

1.Wejdź tutaj

\STEAM\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo\cfg

zrób sobie gdzieś kopię awaryjną plików config.cfg i video.txt a potem wywal je w diabły. To restartuje wszystkie ustawienia gry, więc później może zajść potrzeba od nowa ustawienia rozdzielczości, głośności i co tam jeszcze potrzebujesz.

2. Gdzieś tam powinien też być folder 'cache' - opróżnij go. Tam są przechowywane wszystkie nie do końca ściągnięte pliki z customowych serwerów społeczności.

3. W steam kliknij prawym na grę->wlaściwości->opcje uruchamiania. Tutaj wpisujesz:

-novid -nod3d9ex -high

gwoli wyjaśnienia:

-novid wyłącza intro (pierdoła, ale czasami coś to bruździ z niewiadomych przyczyn),

-nod3d9ex wyłącza niektóre efekty DirectX

-high ustawia CS:GO jako proces o wysokim priorytecie

4. Zobacz zużycie zasobów procesora w menadżerze zadań (CTRL+ALT+DELETE), może w tle latają Ci tam jakieś śmieci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...