Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lori

Klawiatura - cicha do grania i pisania

Polecane posty

Cześć

Potrzebuję porady odnośnie zakupu klawiatury. Szukam klawiatury, która będzie się sprawdzała zarówno w pisaniu (taka praca) jak i graniu (takie hobby). Mam dość określone wymagania i niestety nie mogę niczego dopasować. Może ktoś pomoże? smile_prosty.gif

Szukam sprzętu który spełnia takie warunki:

- ciche działanie (bardzo ważne, często siedzę przy kompie w nocy, stukoczące mechaniki odpadają);

- brak bloku numerycznego bądź razem z blokiem szerokość to maks. 440 mm (bardzo ważne);

- nie typ "laptopowy" (charakterystyczne bardzo niskie przyciski odpadają);

- brak przycisku FN;

- rozs adny anti-ghosting (żeby dało się wciskać kilka klawiszy naraz)

- podświetlenie (byłoby miło, ale to nie warunek konieczny).

Teraz używam stareńkiej już Manty MM952 (http://www.manta.com.pl/pl/mm953), która sprawdza się całkiem dobrze.

Cena do 300 zł maks. Cisza, komfort użytkowania i ergonomia tongue_prosty.gif Ktoś ma jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie proponowałbym Ozone Strike Battle na - mimo wszystko - przełącznikach Cherry MX Red, jest podświetlana, tenkeyless, wysokoprofilowa, posiada Antighosting, moim zdaniem jest śliczna, i do tego nie jest taka głośna jak może ci się wydawać, głośnymi przyciskami są niebieskie, czyli Cherry MX Blue, a nie Redy. Żadna klawiatura na gumkach nie odda ci tego feelingu co potrafi klawiatura mechaniczna, solidnie spełnia swoje przeznaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że każdy mechanik poza tymi opartymi na MX Silent będzie za głośny. A Corsair Strafe w wersji opartej na takich przełącznikach będzie kosztował drobne 170-180 euro przy imporcie z niemieckiego Amazona.

Brak przycisku funkcjonalnego to marzenie ściętej głowy (jeśli mówisz o apple'owym/windowsowym), bo odpowiednik funkcjonalny Fn to mają nieliczne klawiatury robione jako laptop replacement.

Ewentualne typy na ciche nożycówki:

- Gigabyte Force K7 (niska, ale nie w stylu laptopowym, 480 mm)

- Logitech K740 Illuminated (453mm, b. niska)

Jeśli szukasz czegoś o podobnej charakterystyce do Manty to pewnie Adesso AKB-120EB byłaby dość blisko. Tyle, że ona nie jest dostępna w Europie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozone niestety jest za głośna - https://www.youtube.com/watch?v=qXEqv5wHXVk. Wywieziono by mnie z domu na taczce, podczas pisania w nocy ;)

Logitecha już rozważałem. Ale zniechęcają mnie dwie rzeczy. Po pierwsze rozmiar (producent podaje 490 mm). Klawiaturę i mysz trzymam na wysuwanej szufladzie i niestety miejsce mnie mocno ogranicza. Co najmniej 20 cm potrzebuję na podkładkę. No zostaje mi 44-45 cm na klawiaturę. Obawiam się też w Logitechu tych niskich klawiszy. Manta ma niskie, ale nie aż tak. Zdjęcia tego nie oddają, ale każdy klawisz jest tutaj wyraźnie oddzielony od innych i dodatkowo oznaczony taką gumową obwolutą z trzech stron. Dzięki temu klawisze się nie mylą.

Tym niemniej dzięki za wypowiedzi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś wyrobione zdanie o Cougarach? Ktoś miał z nimi bezpośrednią styczność? Rozważam dwa:

- Cougar 200 k - ale tu obawiam się, że klawisze są płaskie jak w laptopie... - http://cougargaming.com/products/keyboards/200k/

- Cougar 300 k - czy nie jest głośny? - http://cougargaming.com/products/keyboards/300k/

Co do 300 k producent chwali się, że to ?the perfect balance of low noise, precision and feedback at the level of mechanical keyboards.? Ale producent może sobie, a klawiatura sobie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest troszeczkę bardziej skomplikowane.

Cougar ma klawiatury, które są relatywnie OK, chociaż nie do końca się wpisujące w twoje wymogi (K200 jest niższa of Force K7, chociaż jest krótsza; K300 jest relatywnie głośna jak na nożycówke i ma mocne podświetlenie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem te dwa Cougary na sprawdzenie. Może pomoże to komuś w podjęciu decyzji w przyszłości:

- Cougar 200 k - ogólnie klawiatura ok. Przyciski lekko chodzą, są "laptopowe", ale solidnie od siebie oddzielone (dzięki kształtowi), więc się nie mylą. Podświetlenie super - kilka kolorów i różne intensywności. Jednak cóż z tego, skoro trafił mi się felerny egzemplarz. Przycisk "W" działa na wyłączność robiąc swoisty anty-anty-ghosting wink_prosty2.gif Czyli jak wciskasz W to nic innego nie działa. Ani więc nie napiszesz wielkiej litery (W+Shift nie działa), ani w grze nie będziesz biegł (W+Shift) czy skakał w trakcie ruchu (W+spacja). Dodatkowo Klawisze Shift działają czasem jako Backspace, a DEL sam się wciska kiedy mu się podoba... Masakra i nie polecam ze względu na awaryjność... Szkoda, bo konstrukcyjnie klawiatura mi podeszła - jest dość cicha (choć głośniejsza od starej Manty). Minusem jest krótki (taki odwrotny) enter.

- Cougar 300 k - bardzo przyjemnie chodzące przyciski. Eleganckie oświetlenie. Dość wysoka (to akurat za bardzo mi nie odpowiada, ale co kto lubi) przy braku podstawki pod nadgarstki. Większość przycisków chodzi tak średnio jeśli chodzi o głośność. Może nawet byłoby to do zaakceptowania od biedy, ale Spacja jest mega głośna. O co chodzi z tymi Spacjami? Czy naprawdę nie da rady ich zrobić na poziomie innych przycisków? Jeżeli komuś zależy na ciszy - nie brać! Nie wiem też, czy faktycznie warta jest ok. dwa razy więcej od 200k.

Szkoda, ze ten Gigabyte Force K7 ma tak duże wymiary. W życiu go nie wcisnę na moją szufladę z myszką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...