Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CruCiatus

Procesor Intel Core i5-4690K -Oc 4.6Ghz szyna BCLK

Polecane posty

Witam wszystkich.

Mam pytanie do OC Procesora..

Mój komputer;

- Procesor Intel Core i5-4690K (Oc 4.6Ghz - Chłodnie Magen 2 wersja 2 plus 2 wentylatory Coolink SWiF2-120P Retail 120

-Płyta główna ASRock Z97 PRO4 Z97 LGA1150

-Ram kingston 2 x 4 GB 1600

-Karta graficzna MSI Radeon R9 280X GAMING 3G

-Obudowa SilentiumPC Gladius X60 Pure Black

-Dysk SSD Plextor M6S 128GB SATA3 (system )

-Dysk Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST2000DM001)( Gry )

-Dyski 2 x 500GB jakieś stare na dane

-Zasilacz OCZ ModXStream Pro 700W modular SLI PSU

Wentylatory 3 oryginalne + 3 SilentiumPC Wentylator Zephyr 120x120x25mm + Antec 3 120 i 140 (Ful w obudowie )

Procesor kreci się 46x 100 (4,6GHZ) na napięciu 1.290v co niestety daje wysokie temperatury w stresie maxymalnie 85-89 stopnie przy teście priam95 6-12h Stabilnie .

Oto moje pytania odnośnie kręcenia .

1. Kręcenie szyna BCLK i mnożnikiem jest bezpiecznie ?

2. Jaka maxymalna szynę dać by procesor nie uszkodzić.(Pierwszy raz będę kręcił szyna i mnożnikiem tak to kręciłem mnożnikiem )

3 Szynę ustawiłem na 102.3 x 45 ( I na tym chyba pozostanie bo szyna 103+ nie chce wejść wywala )Co daje mi 4.6Ghz ale za to napięcie spadło do 1.255V (ustawiłem i wiem ze 6 H stabilne ale po 8h+ wywala mnie na primie )Ile testować na primie95 6h+ czy wystarczy tyle testowania ? Temperatury spadły o 10-15 stopni wiec bardzo duża różnica dla mnie. I moje pytanie czy szynę mogę dać w okolice 105 i zejść z mnożnikiem do 44 za tym idzie też napięcie nisze ?Jeśli na to pozwoli moja płyta.

4. Ile prima95 testować wystarczy 1 h? mój procesor ma ograniczenie 4.6GHz z tego co widzę bo jak dam 4.645Ghż wywala nawet przy napięciu 1.291V wiecej nisz 1.29V nie daje bo temperatury....

5. Prima95 czy OCCT który program lepszy ?I ile testować by mieć test wiarygodny.

Mam nadzieje ze dobry dział szybki temat i potem do zamknięcia będzie.

Z góry dziękuje za rady i sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy związane z podkręcaniem umieszczamy w subforum Podkręcanie. Temat przeniosłem.

1, 2, 3 - ten poradnik twierdzi, że zbyt wiele nie ukręcisz i jest to jak najbardziej normalne. Co prawda mógłbyś się pobawić w obniżenie taktowania RAMu, jednak pozostaje jeszcze magistrala PCI-e (i zintegrowana grafika, ale ona pewnie jest nieaktywna), a nie bardzo wiem, czy można z nią coś zrobić.

(ustawiłem i wiem ze 6 H stabilne ale po 8h+ wywala mnie na primie)
Wiem, że pewnie zbyt szybko nie uzyskam na to odpowiedzi, ale czy to jest powtarzalne? Zbytniego doświadczenia w kręceniu nie mam, ale jeżeli przez 2-3h wszystko chodzi stabilnie, to problemem w dłuższej perspektywie wydaje mi się tylko ewentualne wahanie temperatury otoczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za przeniesienie tematu.

temperatury teraz max 75 stopni a zmieniłem tylko mnożnik i z 46 na 45 i szynę na 102.3 dla mnie różnica temperatury jest kolosalna 10-15 stopni dziękuje za odpowiedz temat do zamknięta za dwa dni jeśli nie będzie postów innych Forumowiczów a poradnik ten co dałeś mam w 1 palcu poradniki to podstawa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...