Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Glorfindel

Rozwiązany: Karta graficzna

Polecane posty

Witam,

Chciałbym dokupić do poniższej specyfikacji kartę graficzną, która pozwoli mi na grę przede wszystkim w Wiedźmina 3. Jeśli procesor jest za słaby lub inny podzespół w jakiś sposób nie pasuje to proszę mnie uświadomić.

Intel Core i5-2500 CPU @ 3.30GHz

8,0GB RAM

ASRock P67 PRO3 (B3)

Tagan 500W

Koszt - do 800 zł

Termin? Styczeń 2016

Zdaję sobie sprawę, że razem z kartą przydałoby się pewnie kupić coś jeszcze ale to dopiero się zastanowię, gdy ktoś poleci mi coś konkretnego.

Z góry dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor nie ma przypadkiem 'K' w nazwie? Bo jeżeli tak, to można by go było podkręcić (do tego potrzebny byłby porządny cooler).

Mógłbyś podać dokładniejszy model zasilacza, bądź wrzucić zdjęcie tabliczki znamionowej? Bo tak mi się wydaje, że w bardzo pesymistycznym przypadku mógłby sobie nie poradzić z wymienionymi niżej Radeonami.

Nie zaszkodzi też model obudowy (szczególnie jeżeli szukałbyś lepszego coolera CPU), a także rozdzielczość, w jakiej grasz.

Z nowych kart na pełnej luźności zmieści się GTX 950, a przy niewielkiej dopłacie możesz szukać GTX 960/R9 380 2GB, choć jak już dokładać, to najlepiej do wersji 4GB. Z używek bez problemu znajdziesz R9 280X (aka HD 7970).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xigmatek Balder SD1283 Heatpipe Cooler 120mm

CoolerMaster Elite 333 Black-Silver

To mój cooler i obudowa. W załączeniu tabliczka znamionowa. Chciałbym raczej grać w rozdzielczości natywnej tj. 1920x1080

W załączeniu również screen z właściwości komputera z nazwą procesora. Nie widnieje tam litera "k" w nazwie. Nie zwróciłem na to nigdy uwagi, ale zawsze wydawało mi się, że jego oznaczenie miało "2500k" w nazwie.

post-29725-0-01079900-1451680566_thumb.j

post-29725-0-75428800-1451680895_thumb.p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz przyzwoity cooler, to możesz poszperać trochę w UEFI - o ile mi wiadomo, to chipset P67 pozwala na niewielkie podkręcenie nawet zablokowanych procesorów (chyba mógłbyś liczyć na +500MHz względem częstotliwości bazowej - czyli 3.8GHz - niezależnie od liczby obciążonych rdzeni).

I brak 'K' mnie też dziwi - taka płyta aż prosi się o odblokowany procesor wink_prosty.gif

Zasilacz mocy przesadnie wiele nie ma, ale spodziewam się, że zasilacz nie powinien mieć problemów również z Radeonami.

W ogóle nasunęły Ci się jakieś przemyślenia odnośnie podanych przeze mnie kart?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry, choć w sumie nie wiem czy nie lepiej dorzucić do GTX 960 - http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx960-2gb-ddr5128bit-dvihdmidp-ver-oc,62040.html - a najlepiej modelu 4GB jak da radę - http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx960-4gb-ddr5128bit-dvihdmidp-ver-oc,61988.html

No ale jak nie chcesz przekraczać 800 zł, to GTX 950 będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...