Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

qndel

Pytanie o złożony komputer+ pomoc w wyborze monitora

Polecane posty

http://www.morele.net/inventory/info/bSl2AF/

do tego gtx 980 ti lightning , którego aktualnie nie ma na morele

Co sądzicie o takim zestawie?

Czy wszystko będzie śmigać ze sobą? Wejdzie do obudowy?

I prosiłbym o pomoc w wyborze monitora, używany, do 300 zł, przewiduję wymianę w przyszłości, ale wyczerpałem już budżet komputerem, więc muszę kupić tani :P

Z góry dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem, że w dalszym ciągu chodzi o ten sam zestaw (i zastosowania), co tutaj?

Póki co ograniczę się do dwóch uwag:

  • klawiaturę podmieniłbym na KB-G265, bo jednak Natec to zbyt dobry wybór nie jest
  • co do karty, zerknij do tego tematu (zakładając, że jednak dałbyś się przekonać do oszczędności 2k na karcie, to powinno od razu wystarczyć na porządny, nowy monitor)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastosowania te same, ale zestaw jak widać inny.

Dlaczego nie Natec?

Karta raczej ma być lightning, tylko jest problem ze znalezieniem jej tongue_prosty.gif

Znam siebie i wiem, że raczej w komputerze niczego zmieniał nie będę, wiadomo że bardziej by się opłacało poczekać, ale z komputerem to zawsze można czekać. Za rok przecież wszystko będzie dużo tańsze smile_prosty.gif

Raczej chodzi mi od strony technicznej, czy w takiej obudowie będzie wszystko dobrze siedzieć, czy jest wystarczająca ilość gniazd do wszystkiego itd. bo nie znam się na tym kompletnie smile_prosty.gif

ogólnie wcześniej już wiedziałem co konkretnie brać, ale wiadomo, święta, przybyło trochę pieniędzy na komputer, rozważałem też możliwość kupienia części z USA i tak jakoś cena komputera "trochę" wzrosła ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie Natec?
Jakość wykonania.
Za rok przecież wszystko będzie dużo tańsze smile_prosty.gif
Cóż, ostatnio pojawiły się Skylake, które pod względem wydajności wniosły nawet całkiem sporo. I wiesz co? i5-6600K w porównaniu z 5-letnim i5-2500K oferuje w grach ~30% wyższą wydajność (zegar w zegar). A tymczasem topowe karty z dwóch kolejnych generacji (780 Ti i 980 Ti), których premiery dzielą niecałe 2 lata, mają różnicę na poziomie 51%. Karty graficzne są specyficzne i po prostu nie ma sensu kupować ich na lata.
z komputerem to zawsze można czekać
Nie mówię, żeby czekać, tylko wziąć R9 390.
wiem, że raczej w komputerze niczego zmieniał nie będę
Wróć tu za rok-półtora, to za kasę z odsprzedaży 390tki i obecną różnicę w cenie między nią, a 980 Ti zapewne będziesz mógł kupić coś znacznie lepszego.
Raczej chodzi mi od strony technicznej, czy w takiej obudowie będzie wszystko dobrze siedzieć, czy jest wystarczająca ilość gniazd do wszystkiego itd. bo nie znam się na tym kompletnie smile_prosty.gif
Nie wiem, ile kabelków SATA jest dołączanych do płyty głównej, jeżeli tylko dwa, to jednego zabraknie - taki powinien się nadać.

Reszta wygląda ok, przy czym:

  • zasilacz poradziłby sobie i z dwoma kartami graficznymi (chyba że takie masz plany)
  • nie jestem przekonany, czy jest sens przepłacać względem tej płyty
  • na pewno potrzebujesz aż 32GB RAMu?
  • nie mam pojęcia, czy wybrany przez Ciebie cooler jest ok

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wybrałem 750w, bo był w tej samej cenie co 650w (wydaje mi się, że komputer pobiera tyle prądu ile potrzebuje, więc zawsze lepiej mieć więcej?)

32gb ramu potrzebuję, w laptopie mam 16gb i często mi brakuje

cooler powinien być spoko, w testach wypadał dobrze.

A jeżeli chodzi o płytę główną, to widzę, że extreme6 ma więcej usb 3.0 :D

Dzięki za info o kabelku SATA, zwrócę na to uwagę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(wydaje mi się, że komputer pobiera tyle prądu ile potrzebuje, więc zawsze lepiej mieć więcej?)
Tak nie do końca, bo do tego dochodzą jeszcze straty na zasilaczu, które zgodnie z certyfikatem 80 Plus mają być najmniejsze w okolicach połowy mocy znamionowej zasilacza (klik). Ale że to kwestia w najgorszym razie kilku watów, to nie ma się czym przejmować, tym bardziej jeżeli do samego zasilacza nic nie dopłacasz.
A jeżeli chodzi o płytę główną, to widzę, że extreme6 ma więcej usb 3.0 biggrin_prosty.gif
Do tego dochodzi jeszcze np. bardziej rozbudowane chłodzenie sekcji zasilania, czy dwa złącza sieciowe. Jeżeli planujesz to wykorzystać (albo 150 zł dopłaty nie robi na Tobie wrażenia), to już kończę narzekać wink_prosty.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-980-ti-6gb-gddr5-384-bit-hdmi-dvi-3xdp-box-poseidon-gtx980ti-p-6gd5-770048/

?

Bo lightninga chyba nie uda mi się dostać (jest jedynie za ~4000) i szukam jakiejś alternatywy :P

wcześniej wahałem się między zotac amp extreme i lightningiem, ale na korzyść zotaca przemawiała tylko 5letnia gwarancja - lightning jest tak samo wydajny, a bardziej cichy, mniej się grzeje i pobiera mniej prądu , tylko MSI coś nie ogarnęło dostaw :/

I teraz nie wiem czy jest sens kupować kartę z chłodzeniem wodnym, oraz czy by na to w tym moim pudle miejsce się znalazło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem, to ten Asus ma tylko wbudowany blok wodny, o całą resztę LC musiałbyś zadbać sam (chyba nie muszę pisać, jaki by to miało wpływ na opłacalność zakupu tej karty?).

Enthoo Pro powinien teoretycznie pomieścić dwie chłodnice*, ale czy aby na pewno nie będzie z tym żadnych problemów, to nie wiem.

Tutaj masz test kilku modeli GTX 980 Ti, może coś z niego wywnioskujesz. Ja jednak nadal będę utrzymywał, że dopłata do tej karty nijak się nie kalkuluje.

*Tę do karty i tę z H110i. No chyba, że chciałbyś również i procka wodować samodzielnie i zrobić z całości jeden układ? chytry_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha tongue_prosty.gif

http://www.morele.ne...23-020r-782485/

http://www.morele.ne...e-w-6gd-827625/

czyli mam rozumieć że do tych 2 kart też bym musiał sam chłodzenie wodne budować?

Samodzielnie z chłodzeniem wodnym raczej bym nie chciał grzebać, i tak za spory wyczyn uznaję, że kupuję części biggrin_prosty.gif

Test widziałem, jest już trochę nieaktualny, bo tych 980 Ti narobiło sie 2x tyle.

Te, na które patrzę, z boostem po OC powinny śmigać na 1500+ mhz tongue_prosty.gif

w sumie to przy takiej szybkości zbyt wielkiej różnicy nie będzie, raczej chodzi żeby karta była cicha/nie grzała się/mało prądu pożerała (gdzie moim faworytem był lightning).

Teraz przeglądam recenzje Seahawka i tego Waterforce - wyglądają dość dobrze, tylko właśnie pytanie czy jest sens się pakować w kolejne chłodzenie wodne? I tak zaszalałem biorąc jedno do procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumieć że do tych 2 kart też bym musiał sam chłodzenie wodne budować?
Nie, jak pewnie widzisz na zdjęciach, w ich przypadku z karty nie wystają metalowe rurki z gwintami, tylko jest podłączony gotowy układ chłodzenia cieczą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli poseidon odpada, na placu boju pozostaje waterforce i seahawk.

Z testów na purepc.pl wynika, że waterforce miażdży seahawka, który jest bardzo głośny :P

A ogólnie co sądzisz o posiadaniu procesora/karty graficznej chłodzonych cieczą przez osobę, która nigdy wcześniej cieczą nie chłodziła? Wiesz jak jest z gwarancją, gdyby komputer został zalany? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuję wszystkim!

Teraz pozostaje mi tylko kupić waterforce'a jak najtaniej i mieć z głowy składanie komputera, bo ile można ... smile_prosty.gif

To jeszcze prosiłbym o pomoc w wybraniu monitora

Full hd, najlepiej używany, raczej do 300 zł, chyba że trafi się jakaś wyjątkowa okazja.

Monitor wiadomo, do gier, do filmów, do pracy itd. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 4K jeszcze trochę wcześnie przy jednej karcie graficznej. Może po premierze Pascali się to zmieni, ale i tak pewnie dopiero najmocniejsze modele będą w stanie uciągnąć obecne gry (bo oczywiście grać też zamierzasz?) w 4K, ale i tak pewnie za rok, dwa już sobie z najnowszymi tytułami w takiej rozdzielczości nie dają rady.

Zestaw bardzo mocno przypakowany, no ale jeśli tego faktycznie potrzebujesz to jest ok.

Zajrzyj do tego tematu

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=271216

Darmowa wysyłka + montaż/pendrive za symboliczną złotówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 7970 może być. Tylko kwestia ceny tej karty i czy nie lepiej wziąć na razie GTX 960 / R9 380 - łatwiej będzie odsprzedać używkę z gwarancją, niż bez.

Do grania zdecydowanie lepiej wziąć 1440p, oczywiście pod warunkiem, że wymienisz tę kartę co kupisz teraz po premierze Pascali na cos z wyższej półki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już gtxa 960, teraz został jeszcze monitor, od różnych osób słysze opinie że nie ma sensu się pakować w 4K, ponieważ drogie i mało rzeczy je wykorzystuje.

Tak więc chyba najlepszym wyjściem będzie 1440p (nie tylko do grania).

Jaki monitor 2560x1440p polecacie? Max cena to 2000, ale wolałbym coś tańszego :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...