Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ivor12345

LG G4c co sądzicie?

Polecane posty

Lepiej weź Samsunga S4 Mini LTE. Ma 1,5 GB Ram. To więcej, niż w LG G4c.

Procek i grafa bardzo podobne w wydajności. Samsung robi lepsze zdjęcia i filmy, mimo iż ze specyfikacji to nie wynika. Natomiast ja zapewniam: jest różnica na korzyść S4 Mini. Możesz też do niego wsadzić kartę pamięci 64 GB. To dwa razy więcej, niż w LG. No i jeszcze dźwięk. O niebo lepszy jest w Samsungu!

Ze względu na więcej Ram-u i mniejszą rozdziałkę, płynność działania w S4 Mini LTE jest doskonała i żaden G4c jej nie przebije.

Porównując najkorzystniejsze ceny na Allegro, Samsung jest o 10 zł tańszy. Mam go od półtora roku i żadnych problemów. Jestem mega-zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drpiotr - sądzę że powinieneś wyluzować z wciskaniem Samsunga wszędzie gdzie to jest tylko możliwe, a jak już to robić, to rób to w sposób merytoryczny bez gadania bzdur.

Co z tego że w Samsungu jest 512 MB więcej pamięci RAM, skoro nie potrafi on nią dobrze zarządzać i jest zasyfiony przez aplikacje które Samsung w tamtym okresie namiętnie wrzucał i przez co miał problemy w Google?

Polecam także korzystać z bardziej merytorycznych źródeł niż mGSM jeśli chodzi o pojemność karty pamięci.

Różne źródła mówią od 64GB do 128GB obsługiwanej pamięci w LG, tylko mGSM uważa że jest to 32 GB.

Podobnie sama nazwa S4 Mini LTE występuje tylko na mGSM. Podawaj także nazwę kodową, czyli i9195. Będzie łatwiej zorientować się o co chodzi.

LG G4c jest bardzo dobrym telefonem.

Pomiędzy nim, Samsungiem S4 Mini, a paroma innymi telefonami z tej kategorii cenowej prawie nie ma różnić.

Po odsianiu kilku kiepskich modeli wybór sprowadza się do tego, co osobiście bardziej lubisz.

W tym przedziale cenowym zainteresuj się jeszcze dwoma smartfonami. Pierwszy to Huawei Honor 4C, a drugi to Motorola Moto G2 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką kwotę jesteś w stanie maksymalnie przeznaczyć na telefon?

Pomogłoby to znaleźć dla Ciebie coś najlepszego :)

Relatywnie nieduży wymiary to aktualnie przy smartfonach niestety okolice 5 cali.

Do 800 zł polecam zobaczyć sobie także Huawei Honor 4x i ASUS Zenfone 5 A500KL :) Oba warte swojej ceny ;)

O, można jeszcze dostać Xiaomi Red Rice REDMI 2 z polskiej dystrybucji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JamesVoo:

Gdybyś przejrzał moje posty, to wiedziałbyś, że piszę nie tylko o Samsungach. No, ale ty przecież jesteś profesjonalistą!

Najpierw piszesz, że mój post jest niemerytoryczny, a chwilę później piszesz bzdury o TouchWiz-ie w i9195, że niby Samsung pchał w niego góry niepotrzebnych programów.

Może to byłaby i prawda, gdybyś pisał o SGS4. Natomiast SGS4 Mini, czyli jak ty tego chcesz i9195, miał znacznie odchudzony UI i wiele tego twojego "syfu" zostało z niego po prostu wyrzucone. Tak więc te 512 MB RAM więcej daje tutaj znaczącą różnicę i SGS4 Mini działa naprawdę bardzo płynnie!

Wspomnę też o nazewnictwie. mGSM nie robi błędu, że używa nazwy Samsung S4 Mini LTE. Nie wiem ile masz lat, ale przed półtora rokiem, kiedy ja kupowałem ten telefon, było kilka wersji telefonu S4 Mini. Była wersja z modemem LTE i bez niego. Z czasem te bez LTE właściwie zniknęły z rynku i pozostał tylko i9195. Zresztą mGSM podaje też na swojej stronie również kodowe oznaczenie i9195. W czym więc problem? Chyba tylko w twojej głowie.

Poza tym dla mnie LG G4c to chuderlak, co pręży muskuły, których nie ma. Jak można w telefonie o tak słabych bebechach dać ekran o rozdzielczości 1280x720 pikseli i wielkości 5''. Przecież to samobójstwo. On nigdy nie będzie działał płynnie. Ja wiem, że teraz duże ekrany są w modzie, ale tego nawet bateria 2540 mAh za długo nie uciągnie!

Mimo tych twoich niemądrych zaczepek życzę Ci wesołych świąt Bożego Narodzenia i SGS6 Edge pod choinką!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drpiotr - Nie mówię że wszędzie, a tam gdzie się da ;)

Więc po kolei:

- odchudzanie TouchWiza - Samsung S4 Mini powstał w 2013 roku. Odchudzanie Samsung zapowiadał w styczniu tego roku. Popraw mnie jeśli sie mylę, ale oficjalnie ten telefon chyba nie otrzymał Lolipop od Samsunga :)

- odnośnie nazewnictwa. Popatrz, na stronie Samsunga jakoś nie mogłem znaleźć tej nazwy. Po za mGSM też nie. Bo aukcji na Allegro nie liczę, ze względu na poziom jaki wiele z nich prezentuje.

- Nie wiem po czym wnioskujesz brak płynności G4c. Wszelakie recenzje jakie czytałem i zdecydowana większość opinii użytkowników chwali płynność działa tego telefonu. Mógłbyś podać źródło, skąd masz te wieści, że G4c nie działa dobrze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też odpowiem po kolei:

- Chyba nie doczytałeś na temat fali narzekań na TouchWiz-a w SGS3 i SGS4. Cięcia w TouchWiz-ie SGS4 Mini były wywołane tymi krytycznymi uwagami, bo chyba wiesz, że i9195 powstał później, dużo później po SGS4. Tym bardziej po SGS3. Na szczęście wyszło to na dobre przeciętnemu klientowi. Co do Lolipopa, to przyznaj mi, że ta wersja Androida w LG G4c, który ma zaledwie 1 GB RAM-u, to zakrawa niemalże o nonsens.

- Jeśli nawet na Allegro używają tej nazwy, to jest coś na rzeczy. Po prostu nazwa kodowa i9195 wyparła z czasem nazwę Samsung SGS4 Mini LTE, bo ta druga była po prostu za długa. Nie mów zarazem, że mGSM nie używa kryptonimu i9195, bo wystarczy spojrzeć na górę strony. Zresztą wpisując w wyszukiwarce google "i9195", też wyrzuci Ci w mGSM ten sam model telefonu.

- O tym, że LG G4c traci na płynności po zainstalowaniu kilku aplikacji, wspominano w kilku video-recenzjach na YouTubie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie jesteś w stanie bez problemu znaleźć świetną Xperie Z3 Compact.

Sony przygotowało aktualizację do Androida 5.0

@drpiotr - z mojej strony EOT w tym temacie względem Ciebie.

Tylko dodam że Google też od wersji 5.0 bardzo zaczęło sprzątać i optymalizować Androida, więc powinien on chodzić szybciej niż poprzednie wersje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emqi - W sumie uznawałem dwie generacje sprzętu za jakiś skok, ale widzę że Z1 Compact ma tylko trochę gorszy procesor. Aż się mocno zdziwiłem.

@Ivor - Obie Xperie są dużo mocniejsze od Huawei. Przynajmniej jeśli chodzi o procesor. Układ graficzny ma wyniki praktycznie identyczne. Różnice w granicy błędu statystycznego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emqi - W sumie uznawałem dwie generacje sprzętu za jakiś skok, ale widzę że Z1 Compact ma tylko trochę gorszy procesor. Aż się mocno zdziwiłem.

Witamy w świecie Sony :P

Układ graficzny ma wyniki praktycznie identyczne. Różnice w granicy błędu statystycznego smile_prosty.gif

Że Mali-450 MP4 i Adreno 330? Pierwsze słyszę :P GPU z Huawei nie ma startu do tego w układzie Qualcomma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, telefon ma świetną baterię, bardzo wydajne bebechy i niezły aparat, a do tego bardzo dobry czas działania na jednym ładowaniu. Powinien być jeszcze dłuższa chwilę wspierany aktualizacjami przez Sony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo nie ma startu - układ jest sporo słabszy w porównaniu do Snapdragona 801 użytego w Z3C (i swoją drogą w normalnym i lepszym od niego S5). Na plus przemawia oczywiście SuperAMOLED, ale ogólnie w mojej opinii wszelakimi urządzeniami Samsunga tytułowanymi Neo nie ma się co interesować o ile nie są w naprawdę atrakcyjnej cenie - to tylko próba wciśnięcia klientowi słabszej wersji uznanego modelu za te same pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...