Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

colososkosmos258

Składanie PC za 4000 zł.

Polecane posty

Witam.

Mój sprzęt do grania się zepsuł i teraz wypadałoby kupić nowy. Ten stary już do niczego się nie nadaje.

Moja prośba to złożenie kompa, którego koszty wszystkich części wraz z windowsem 10 (zastanawiam się nad wyborem home czy pro) będą mieścić się w budżecie ok. 4000 zł. jeśli chodzi o kartę graficzną, to niech będzie Geforce GTX 970.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego - jak bardzo chcesz, to możesz podmienić system na Win10 Home OEM/BOX.

No i pozostaje kwestia karty graficznej - obecnie bardziej przyszłościowym wyborem wydaje się R9 390 (np. MSI), która co prawda pobiera więcej energii i gorzej się podkręca, ale z drugiej strony ma dużo bezproblemowej pamięci i potencjalnie wyższą wydajność w DX12. Choć i tak najsensowniej byłoby chyba wziąć nieco słabszą kartę (np. R9 380) i poczekać na nową generację, która może się okazać znacznie lepsza - tym bardziej, że tu i ówdzie można by było w zestawie dołożyć.

I tak przy okazji - dysk z poprzedniego komputera się nie nada? Bo jakby był we względnie przyzwoitym stanie, to można by było pokusić się o jego przełożenie i zakup SSD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tym poprzednim sprzętem był laptop z dyskiem o małej pojemności i raczej do nowego kompa bym go nie wkładał xd A bez dysku SSD też będzie raczej dobrze, ważne, żeby te najlepsze gry działały przyzwoicie :P

Czym się różni wersja OEM od BOX? Nie znam się za bardzo na tym.

A i czy na pewno nie potrzeba jeszcze do tego zestawu dokupywać jakiegoś chłodzenia? Bo poprosiłem też innego kolegę, żeby coś zaproponował, i dał tam jakieś chłodzenie.

To zestaw, który proponuje mój kolega http://www.morele.net/inventory/info/74mYLZ/

Co o tym myślisz? Jak na razie to jestem za twoją propozycją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOX umożliwia na bezproblemowe przeniesienie systemu na inny komputer, choć w przypadku OEM ponoć MS nie robi większych problemów po kontakcie telefonicznym. W przypadku upgrade'u z Win8.1 na Win10 system jest przypisywany do płyty głównej i prawdę mówiąc nie wiem, jak w tym przypadku wyglądałaby ewentualna migracja.

Lepszy cooler na procesor na pewno nie zaszkodzi, ale przy niepodkręcalnym procesorze chłodzenie boxowe wystarczy (o ile nie zależy Ci bardzo mocno na bardzo cichej pracy). Dodatkowo przeciwko braniu lepszego coolera przemawiają dwie kwestie:

  • obecnie w morelach skończyła się Fera 2, więc pozostaje albo nieprzesadnie cichy Themis, albo drogawy Fortis 3, albo przeciętny Spartan Pro
  • jak już wspomniałem tu i ówdzie można by było dołożyć i zamiast coolera proponowałbym raczej dołożyć do lepszego zasilacza, czy ewentualnie obudowy

Co do zestawu kolegi - na pewno do odstrzału jest SSD (nie chcesz trafić na wersję z wolniejszymi pamięciami), płyta główna jakoś przesadnie mnie nie przekonuje (zresztą branie Haswella, kiedy budżet jako tako pozwala na Skylake, średnio mi się widzi - i5-6500 jest szybszy nie tylko od i5-4460, ale nawet i5-4690 - test), RAM ma niewybitną cenę, a w przypadku zasilacza wolałbym raczej VPF 550 (choć tutaj zyskujesz lepsze bebechy, ale tracisz 2 lata gwarancji). No i również w przypadku niższej półki wolałbym Radeona (R9 380) zamiast GeForce'a (GTX 960).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyta główna nie ogarnia taktowań RAMu
Za to RAM ogarnia niższe taktowania - przy 2133 będzie działać z CL14 (klik). W sumie możesz ewentualnie rozważyć dopłatę do takiej kości - powinna działać z 2133/CL12 (klik).
że się nie opłaca kupować tego procesor, bo na razie nic nie wnosi
Zresztą na czym polega to "nic nie wnosi"? Wydajność przy identycznym taktowaniu jest zauważalnie wyższa, a pobór energii nieco spadł, czego więcej od procesora oczekiwać?
i ma głupie chłodzenie xd
Toż już napisałem, czemu nie widzę sensu brać lepszego coolera. Jeżeli nie wymagasz jakiejś wybitnej ciszy, to na pewno na początek proponowałbym sprawdzić, jak komputer będzie się sprawował ze standardowym coolerem.
I dał jeszcze taką propozycje http://www.morele.ne...ry/info/d2dAze/
Wspominałeś mu o moich zastrzeżeniach odnośnie V300? Bo jeżeli mimo tego poleca ten dysk, to śmiem twierdzić, że przesadnie obeznany w temacie nie jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe chłodzenie od Intela jest na poziomie Spartana Pro z tego, co widziałem, więc dokładania przy niekręconej i5 do czegoś lepszego jest bezsensowne. Chyba że jest się maniakiem ciszy.

Resztę napisał już webtom.

PS Dokładanie do Z97 Anniversary dla szybszych pamięci miałoby sens przy zestawie z Xeonem/i7 (i pamięci typu 2133 MHz CL 9/10 lub 2400 MHz CL 9/10/11) i to raczej przy zastosowaniach niegrowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czujesz potrzebę doinwestowania jeszcze stówki w zestaw, to jak już wspomniałem moim zdaniem lepiej tę kasę ulokować w innych miejscach, bo przy growym obciążeniu boxowy cooler nie powinien Ci zbytnio przeszkadzać. Tym bardziej, że w CSa i tak najlepiej grać w słuchawkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam, że przy obecnej cenie Strixa (1599 złotych) to nie opłaca się go brać. Lepiej wziąć tańszego Gigabyte

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-3xdp-box-gv-n970wf3oc-4gd-649207/

Lub z wydajnościowo gorszym ale półpasywnym chłodzeniem Palit lub Gainward (to samo z inną naklejką)

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-gtx970-4gb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-2xminidp-box-ne5x970h16g2j-757159/

http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-2x-minidp-box-426018336-3521-775817/

Zajrzyj do tego tematu

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=271216

Darmowa wysyłka + montaż/pendrive za symboliczną złotówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...