Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WetCouch

Klawiatury mechaniczne i nożycowe

Polecane posty

Hej, ostatnio zastanawiałem się nad kupnem klawiatury mechanicznej, o których słyszałem masę pozytywnych opinii, jednak dalej nie jestem pewny czy warto.

Obecnie używam Apple Magic Keyboard, o bardzo niskim profilu i mechanizmie nożycowym.

Głównie piszę, czasem zdarzy mi się zagrać jakiś jeden mecz w CS:GO, ale raczej klawiatura jest używana do kodowania. Chociaż obecna klawiatura jest bardzo wygodna i świetnie mi się jej używa, to nie ukrywam, że tak niski profil nie należy do najwygodniejszych. Ale mimo wszystko nie jestem też przekonany do klawiatur mechanicznych, bo czy warto wydawać aż taką sumę na klawiaturę której głównymi zaletami jest głośniejszy klik i wytrzymałość (z którą przy obecnej klawiaturze też raczej nie będę miał problemów)? Czy może są jeszcze jakieś zalety o których nie wiem?

Więc czy poczuję aż taką różnicę w jakości i wygodzie?

Dodatkowo, co sądzicie o bezprzewodowych mechanicznych? Nadają się do czegoś? Bo brak ograniczenia kablami też jest dość sporą zaletą ;P

Z góry dziękuję za pomoc.

@EDIT: Ach, przypomniało mi się dopiero po napisaniu postu, więc niestety tytułu już nie zedytuję.

Przy okazji zapytam o głośniki, ostatnio powiększył mi się budżet. Obecnie mam Logitech z323 2.1,

z których szczerze mówiąc jestem zadowolony, ale nie mam porównania do niczego lepszego. Znalazło by się coś wyraźnie i słyszalnie lepszego w budżecie do 500-600zł? Ew. mógłbym jeszcze podbić budżet o kolejne paręset, ale tylko w przypadku, jeśli zrezygnuję z klawiatury i paru innych rzeczy, czyli w ostateczności.

Mogę go podłączyć do karty Audiotrak Maya U5 / iMac late 2009 27". Głównie muzyka, okazjonalnie filmy, n.t gier już się wypowiadałem.

Idealnie było by, gdyby to był sprzęt bezprzewodowy, nawet jakiś soundbar (co sądzicie o Razer Leviathan? Słyszałem o nim sporo dobrych opinii), ale jeśli różnice w jakości były by naprawdę duże, to mogę się jakoś zdecydować na kabelki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klawiatury to nie ma innej opcji jak wybrać się do jakiegoś sklepu z mechanikami - MM, Saturn czy jakiś lepiej wyposażony sklep komputrowy- i samemu sprawdzić. Albo popytać ludzi na forach i umówić się na wizytę i sprawdzenie. Jak już masz wydać te kilkaset złotych to lepiej się przyłożyć a nikt ci nie powie czy akurat dla ciebie mechanik będzie dobrym wyborem, czy trafi w twoje gusta.

W ostateczności kup na allegro jakiegoś, ostrożnie rozpakuj, załóż rękawiczki i sprawdź. Jak ci nie podejdzie to masz 10dni na zwrot.

Co do głośników to zawrzyj je w tytule to może się ktoś wypowie. Na pewno uważaj na Razera - opinie często pisane są przez ludzi niezbyt obytych z dźwiękiem i nie mających porównania z niczym innym w tej lub podobnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...