Skocz do zawartości

Rozwiązany: Podkręcanie i5 6600k na Asus z170 Pro Gaming


Farr

Polecane posty

Witam serdecznie forumowiczów,

od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem PC o następujących podzespołach:

Asus z170 Pro Gaming

Intel i5 6600k

EVGA GeForce GTX 980 Ti Superclocked+ ACX 2.0+

Crucial MX200 250GB

G. Sklill Ripjaws 4 DDR4, 2x 4GB, 2666MHz, CL15

Thermalright Macho Rev. B z pastą Arctic MX-2

SilentiumPC Supremo M1 Gold 550W

Fractal Design Arc Midi R2

Nigdy nie bawiłem się w OC, a chciałbym spróbować przyspieszyć mój procesor do ok. 4.5GHz jeśli na to pozwoli. Nie mogę jednak znaleźć poradnika krok po kroku jak to właściwie uczynić.. Próbowałem podkręcać przez dołączone przez Asusa oprogramowanie Asus Suite 3 i jak na razie wygląda to tak:

http://imgur.com/hxsqPcu

Po godzinnym teście w OCCT temperatury nie przekraczały 65 stopni. Do mierzenia temperatury używałem programu Core Temp.

Nie wiem jednak czy takie podkręcanie jest prawidłowe.. Próbowałem zagłębić się w opcje podkręcania w biosie płyty ale chyba mnie to przerasta confused_prosty.gif

Chciałbym również podkręcić pamięci do 3000MHz ale tutaj też jestem zielony i nie wiem jak się do tego zabrać(miały być Ripjaws 3000MHz ale moreloki miały braki sad_prosty.gif).

Zdjęcia UEFI mojego asusa:

http://www.overclock...0-pro-gaming-cd

Potrzebuję porady, które opcje powinienem zostawić na auto a które zmieniać manualnie.

Na 4 zdjęciu widać CPU Voltage, jednak nie mogę zmienić tej wartości.. Dopiero poniższe napięcia mogę edytować.

Czy jeśli podkręcam przez UEFI to powinienem odinstalować AI Suite 3 od asusa? Nie będzie konfliktów?

Rozumiem, że powinienem podkręcać przez BLCK? podniesienie do 200 daje mi 4,5GHz a wcześniej przetestować na wartości która da mi 4,4GHz?

Czy któryś z forumowiczów byłby tak miły i pomógł mi ogarnąć temat? Tutaj lub na PW.

Pozdrawiam, Łukasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja sie bawilem w OC tego samego procesora pare dni temu na Gigabyte GA-Z170X-Gaming 5 i wszystko z BIOS'a podkrecilem uzywajac info z tego forum: http://www.overclock.net/t/1570313/skylake-overclocking-guide-with-statistics Wszystko dziala spoko na 4.1GHz, niby ludzie i do 4.8 docisneli i5 ale to profesjonalisci z chlodzeniem ciecza. Ja do 4.3 dobilem przy tescie majac 58 stopni maximum ale zmniejszylem do 4.1 tak na wszelki wypadek. Na tym forum jest link do bardzo dobrego testu oraz monitora temperatury/statusu. Z tego co wyczytalem i sam zaobserwowalem to tym x264 testem najlepiej przez noc sprawdzic stabilnosc. Oczywiscie pisze zeby pierwsze pare minut monitorowac temperature na wszelki wypadek ale potem jak wszystko dziala to mozesz zostawic na noc, jak cos sie wywali w coagu nocy to bedziesz mial rano log i mozesz zobaczyc kiedy co i jak. Z tego co wyczytalem to ryzyko jest bardzo male bo procesor sie sam wylaczy jak by sie zaczol przegrzewac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...