Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DarthKoza

Rozwiązany: Który i7?

Polecane posty

Hej!

Który i7 nada się bardziej do sprzętu pod gry? Cena nie ma znaczenia, bo dużej różnicy nie będzie - podejrzewam, że nieco więcej wyniesie mnie kupno i7-4930k i płyty do tego - ale to nie o tym.

Dodatkowo - chciałbym do i7-4790 dobrać jakąś płytę. Niedroga, nie do podrkęcania (bo procek bez k), ale też żeby wytrzymała te 4.00Ghz w turbo i miała jakieś fajne bajery, np. ciekawa karta dźwiękowa, czy coś w tym rodzaju. Może być używana, może być nowa - byleby spełniała oczekiwania i przede wszystkim była wyjątowo tania.

Reszsta sprzętu w sygnaturce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7-4930K nie zawracałbym sobie głowy, choćby dlatego, że na tanią płytę główną nie masz co liczyć.

Wspomniałbym jednak o innym procku - Xeonie 1231v3, czyli właściwie i7 4770 (z Boostem niższym o 100MHz) bez zintegrowanej karty graficznej*, za to w znacznie korzystniejszej cenie.

Z płytą główną raczej bym poniżej poziomu B85M-D3H nie schodził, a jeżeli chciałbyś format ATX, to chyba najrozsądniejsze będą B85-G43 lub B85-HD3. Dla lepszej dźwiękówki możesz dołożyć np. do B85 Killer, chociaż moim zdaniem lepiej w przyszłości kupić jakąś porządną, dedykowaną kartę.

A jeżeli masz RAMy z taktowaniem powyżej 1600MHz, to wypadałoby zainteresować się jakąś płytą na chipsecie Z87/Z97.

*Ostatnie zdanie w tym poście sprawiło, że nie jestem do końca pewien, czy marginalizowanie integry jest tak aby na pewno dobrym pomysłem, no ale raczej nie ma sensu dopłacać do niej ~200 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuję nowego sprzętu - cena wymiany platformy i kupna CPU - i7-4790 lub i7-4930k - nie robi dla mnie różnicy, tak jak napisałem wcześniej. Pod 4790 potrzebuję równiez jakieś sensownej, ale wyjątkowo taniej płyty, która obsłuży to, co mam w sygnaturce. Cztery kości RAM na taktowaniu 1600 o ile się nie mylę. Przy tym nie chciałbym schodzić z wydajnością poniżej poziomu jaki miałem z i7-3770k.

Dzięki za odpowiedź, jednak co się bardziej opłaca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7-4790 jest chyba bez gwarancji - nawet producenta. 4930k ma jeszcze 2 lata. A podkręcać nie zamierzam 4790, a nie 4930k.

Zdecydowałem się na małą zmianę, bo mam pod ręką całkiem nowego, świeżo zapakowanego i7-3770k - przyszła wymiana z gwarancji i chyba będę sprzedawał ten procesor. Już dwie płyty na LGA1155 poszły się u mnie wietrzyć, więc szukam czegoś nowszego/korzystniejszego. Nie mówiąc już o tym, że ciekawych płyt na aukcjach pod 3770k zwyczajnie nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi raczej, czy będziesz kręcił i7-4930K - jeśli tak, to można się zastanowić nad tym, czy warto dołożyć do porządnej płyty pod LGA2011 (700-800 złotych); jeśli nie to bierz MSI B85-G43/Gigabyte GA-B85-DH3 lub Asrock Fatal1ty B85 Killer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty, które mam na oku pod 4930k to:

ASUS P9X79

Asrock X79 Extreme 4

Mimo wszystko, mam nadzieję, że obie te propozycje to sprzęt lepszy od i7-3770k - przynajmniej nieznacznie. Gdyby nie fakt, że pod LGA1155 nie ma absolutnie nic ciekawego lub jest, ale w cenach typu: 700zł za używanego Sabertootha, to bym się nie zastanawiał i został z 3770k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie fakt, że pod LGA1155 nie ma absolutnie nic ciekawego lub jest, ale w cenach typu: 700zł za używanego Sabertootha, to bym się nie zastanawiał i został z 3770k.
A przykładowo to?

Ewentualnie mógłbyś się zainteresować - co prawda nigdzie nie da się znaleźć listy kompatybilnych z tą płytą procków, ale a nuż ta 3770K by zadziałała i miałbyś całkiem przyzwoitą płytę w świetnej cenie. Tylko na pewno przed zakupem dowiedziałbym się, czy sprzedawca nie będzie robić problemów z ewentualnym zwrotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sprawa wygląda tak - na płytę pod 3770k nie przeznaczyłbym więcej jak 300zł - za używaną. Kupno nowego sprzętu (Skylake) - to w ogóle kosmos, gdzie koszt samego procesora jak i płyty przekracza moje możliwości na tą chwilę. Sprzęt jakiego szukam, to jakaś okazja - używany, np. w licytacji, sprzedawany po niższej cenie, ale wciąż z gwarancją producenta (4790 i 4930k w tym przypadku) - do tego jakaś płyta główna, zależna od ceny procesorów. Pod 4930k wybór jest wąski (dwie, które podałem wyżej, we wcześniejszym poście), a pod 4790 szukam czegoś nie do podkręcania. Kiedy już bym to załatwił i zmieścił się w 1200zł - ewentualnie lekko nadwyrężając ten koszt do 1300zł, to mój i7-3770k (gwarancja 36m. całkiem nowy, nieodpakowany), poszedłby do sprzedaży w cenie takiej, mam nadzieję, abym wyszedł na tym w najgorszym przypadku 300zł do tyłu, lub nieco więcej, czyli tyle ile chciałbym przeznaczyć na płytę pod LGA1155, ale zważywszy na moje wymagania, nie chciałbym nic gorszego od MSI Z77A-GD65, które miałem wcześniej i za które dałem kilka miesięcy temu 300zł - przy 3770k bym podkręcał.

Więc stąd pytam konkretnie o te dwa procesory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grach przy turbo 4Ghz? I tak raczej opłaca mi się to bardziej niż kupno drogiej płyty pod 3770k tak mi się wydaje. 4930k ostatecznie bym kręcił, ale nie pali mi się do tego aż tak bardzo. W testach natomiast 4930k z tego co widzę często wypada znacznie gorzej niż 4770k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tak czy siak wszystko wiem. Jeśli nie pojawi się żadna sensowna płyta w sensownej cenie dla 3770k, to będę polował na 4790 i jakąś tańszą płytę do niej. Później ewentualnie sprzedam 3770k. Do podkrecania aż tak mi się nie pali, choć dzialalem z tym i7 na 4.5. A pozniej support Ubisoft ze swoim ac:unity spapral mi PCta. Pchać się w 4930k nie będę - jakaś awarja, czy coś, to koszt mnie pogrąży, nie mowiac już, że realna wydajność w grach jest trochę cienka - patrząc na testy.

Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...