Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sauzer

Rozwiązany: Karta dźwiękowa

Polecane posty

Witam, chciałbym zakupić sobie kartę dźwiękową (irytuje mnie strasznie fakt, iż na zintegrowanej, przy podłączonych słuchawkach, maksymalna głośność jest BARDZO niska.

Aktualny sprzęt:

Obudowa - Cyclon Cage Pure Black Cr707

chłodzenie - 2xFander Roxo 120mm Ultra Silent

ASRock H81M S1150 H81 2DDR3 USB3/HD/DVI/DS/BOX - H81M

Intel Core i5-4590 3,3GHz LGA 1150 BOX

Gigabyte Radeon R9 280 Oc 3GB (384bit)

8 GB RAM-u ( Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600 )

Samsunga Evo 840 500GB

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 OCZ500SXS2-EU 500W

Nie znam się kompletnie w temacie, nie wiem jaki muszę przygotować budżet, toteż prosiłbym o przedstawienie mi rożnych opcji.

Z góry dziękuję z wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że podałeś tak dokładną specyfikację, ale zapomniałeś o ważniejszej, drugiej stronie - słuchawkach i ewentualnych głośnikach, które planujesz do karty podłączyć. Nie zaszkodzi też informacja, czego będziesz na nich słuchać.

Co do budżetu, to można się zmieścić w 100-150 zł (Xonar DG/DGX), można wydać nieco mniej (jakieś używki), a można zabulić kilka razy więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, przepraszam za pomyłkę, dzięki za przeniesienie. Byłem na wyjeździe, dlatego teraz dopiero odkopuję temat, przepraszam za to.

Co do głośników - stare Sony srs-a201, natomiast słuchawki - Creative Fatality Gaming HS-800. Głośniki, czy też słuchawki mógłbym dokupić nowe, fajnie by było, żeby wraz z kartą dźwiękową, zamknąć się gdzieś w 500zł (+/- jakieś "drobne")

Prosiłbym o opinie, jak by wyglądały możliwości zakupu w tym przedziale cenowym.

Czego będę na nich słuchać? Muzyki chytry.gif. Ogólnie YT, płyty, itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś lista ulubionych gatunków muzycznych i preferencje odnośnie budowy słuchawek (otwarte/zamknięte) mogłyby się przydać.

Moim w pierwszej kolejności lepiej mieć porządne słuchawki i kartę, ale wspomnę, że obecnie w morelach w niezłej cenie są Edifier R1280T (info na stronie głównej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie skupmy się na słuchawkach i karcie :) O głośniku już indywidualnie pomyślę, dzięki za cynk.

Ulubione gatunki muzyczne? Będzie ciężko, się określić, ale mogę chyba powiedzieć, że należą do nich zarówno szeroko rozumiany rock, jak i muzyka klasyczna. Głównie.

Słuchawki raczej otwarte. Tak myślę, bo głównie do użytku domowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dźwiękówek najciekawsze będą chyba FiiO E10K (ponoć trochę bardziej basowy) lub Audiotrak Prodigy Cube Black Edition (gra bardziej przestrzennie, ale ma nieco mniej basu).

Z otwartych słuchawek do głowy przychodzą mi jedynie Pioneer SE-A1000, tyle że one rocka mogą się nadać tak sobie, bo nawet z FiiO nie będą chyba grały przesadnie basowo. Inna opcja to półotwarte Superlux HD668b, tyle że do rocka jeszcze lepsze wydają mi się zamknięte HD669.

Najlepiej by było, jakbyś poczekał jeszcze na opinię kogoś bardziej obeznanego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie jestem przekonany czy HD 669 i Cube to dobre połączenie. Z nimi raczej lepiej zagrało by FiiO. Audiotrak jest jednak bardziej neutralny (choć nie wiem czy to samo tyczy wersji Black Edition), co w połączeniu z mało kolorozującymi dźwięk HD 669 może stworzyć niezbyt ciekawe połączenie. Przyznam jednak, że mocno teoretyzuję, ale dla mnie one były dość nudne nawet z FiiO E07k, więc jeżeli Cube BE stawia na neutralny dźwięk, to nie wiem czy to będzie fajne połączenie.

Inna sprawa, że tobie się może takie połączenie spodobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, cały dzień zabierałem się za napisanie tego posta, ale dopiero teraz znalazłem nieco więcej czasu.

Mam HD669, FiiO E10 (czyli z grubsza to samo, co E07k, tyle że z możliwością podbicia basu, choć właściwie zgodnie z tym tekstem raczej jego zmniejszenia, więc zakładam, że Dirian odnosi się do brzmienia z podbitym basem, czy tam bez jego redukcji) i właśnie Cube BE. Cube gra przestrzenniej, natomiast samo brzmienie porównałbym z E10 z wyłączonym podbiciem basu. Czyli generalnie jest dosyć chudo i często brakuje basu, no ale pozycję przykładowego Geezera Butlera można umocnić equalizerem - u mnie w foobarze2000 wygląda to tak:

DpXQ7Sw.png

I mimo że do do E10 z podbitym basem jeszcze trochę brakuje, to w sumie brzmi to całkiem nieźle. Inna sprawa, że nie zawsze to podbicie jest potrzebne (zauważyłem, że w kilku piosenkach Rammsteina, Judas Priest, Dio, czy przede wszystkim Slayera raczej mi ono przeszkadza), chociaż z drugiej strony byłem w niemałym szoku, ile bez niego tracą Sultans of Swing.

Taka luźna propozycja do skomentowania przez kogoś obeznanego - Takstar HI2050? Zakładając, że HD669 są zbyt nudne, to może one by się nadały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś kilka propozycji, poczytaj i wybierz. Niestety sprzęt audio (a już szczególnie słuchawki) to taka kategoria, gdzie ciężko wskazać jednoznacznie godny polecenia zestaw. Tym bardziej gdy sporą część budżetu zabiera karta dźwiękowa. Nie bez powodu niektórzy szukają sprzętu po kilka lat, próbując dziesiątki różnych modeli...

Najlepiej samemu iść i posłuchać, a jak nie ma takiej możliwosci, to poczytać w sieci testy / opinie i wtedy decydować. HD 669 to moim zdaniem nieco "niebezpieczne" słuchawki, bo mają tylu zwolenników ilu przeciwników. Dla mnie są trochę "za ostre" w brzmieniu, ale tobie mogą się podobać, tak samo jak podobają się kilku osobom na tym forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...