Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anok98

Amerykańskie IP zamiast polskiego.

Polecane posty

Ostatnio z ciekawości sprawdziłem na paru stronach swój adres IP. Różni się on od tego, co mam w ipconfig. Dodatkowo wszystkie strony wyświetlają moją lokalizację w USA. W ustawieniach routera też mam region USA, próba zmiany na Polskę kończy się brakiem internetu. Najciekawsze jest to, że jeżeli sprawdzę IP na telefonie to też mi się wyświetla to amerykańskie. Mam modem i router (router: TP-Link TL-WR340G, modem: CISCO EPC3008). Mój dostawca to Toya. Mam też zainstalowanego ZenMate'a w Chromie, ale w tej chwili jest on wyłączony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byś musiał sprawdzić jeszcze jakie IP dostaje sam modem.

Ale jesteś za NATem i ipconfig wyrzuci Ci IP przydzielone przez router, a nie to rzeczywiste, zewnętrzne. Skoro różne strony i na telefonie i komputerze twierdzą, że masz amerykańskie IP, to dosyć prawdopodobne, że tak właśnie jest. Często zdarza się, że dostawcy internetu dostają nowe IPki z puli, która wcześniej była wykorzystywana przez innego dostawcę, z innego kraju. Czasem mija dłuższy czas zanim wszyscy uaktualnią swoje bazy danych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO problem raczej podobny do tego:

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-1886449/problem-changing-address-internet.html

Twój ruch sieciowy idzie przez jakieś proxy/vpn. Z dużą dozą prawdopodobieństwa jest tak za sprawą Zenmate.

Spróbuj je odinstalować i sprawdź ustawienia proxy na swoim komputerze (np. w win8.1:

http://www.howtogeek.com/tips/how-to-set-your-proxy-settings-in-windows-8.1/ )

Na wszelki wypadek możesz też zmienić przeglądarkę i resnąć router do ustawień fabrycznych/podpiąć kompa bezpośrednio do modemu.

Jak to nie pomoże to skontaktuj się z pomocą techniczną Toya- ogarną temat za Ciebie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...