Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dirian

Rozwiązany: Głośnik do telefonu

Polecane posty

Szukam dla syna znajomego przenośnego głośnika do telefonu. Orientuje się może ktoś w takim sprzęcie? Cena do 200 zł, najlepiej żeby łączył się przez Bluetooth, ale ostatecznie może być przewodowy.

Ma to być przede wszystkim przenośne i pograć kilka godzin na akumulatorze. Jakość dźwięku nie musi zrzucać z kolan - nie o to tu chodzi. Jakieś pomysły? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie po co? Już 200zł to naprawdę spora kwota jak na przenośny głośniczek BT. Moim zdaniem lepiej na tym pozostać, bo dalej to już raczej sztuka dla sztuki. A przynajmniej ja porównując w sklepach modele za 300zł nie odczuwałam znaczącej różnicy względem tych za 80-150zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem, to kryterium jest takie że "ma głośno grać"... Bo teraz ma jakiś "mały głośniczek" i wg. niego za cicho gra. Ja akurat na tych głośniczkach się zupełnie nie znam, bo nigdy mi to nie było potrzebne, no ale widocznie młody chce rozkręcić z tego imprezę :P Dlatego zastanawiam się czy coś nieco większego nie zagra głośniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL Clip gra naprawdę głośno jak na takie pierdziaweczki.

Imprezy z tego nie rozkręci, choćby nie wiadomo ile wyłożył kasy, bo to na grubszą metę niewykonalne. Z jednej strony masz ograniczenia mocy na bateryjce, a z drugiej skoro ma to być w miarę małe i poręczne z założenia, to musi mieć ograniczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz głośniki przenośne mają bardziej przemyślaną konstrukcję (uzycie wzmacniacza w klasie D, czyli sprawność ~90% = większa moc przy małych stratach energii i membrany biernej, co zwiększa bas, jak i użycie przetworników o wyższej skuteczności). Wymieniony przezemnie My Music Angel mimo małych wymiarów gra naprawdę głośno i czysto, a przy basie wibruje, co pozwala użyć go jak głośnika wibracyjnego (przyłożenie go do dużego blaszanego garażu daje naprawdę imponujący efekt)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. To nie jest przetwornik jaki znajduje się w kolumnach. Poza tekturowością brzmienia wiele się nie osiągnie na bateryjkach. Do porządnego, głośnego grania trzeba podłączenia do prądu i konkretnego wzmocnienia. Pierdziawka będzie pierdziawką, nie ważne czy mała czy dużą. Dlatego nie ma co przesadzać z budżetem moim zdaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. To nie jest przetwornik jaki znajduje się w kolumnach. Poza tekturowością brzmienia wiele się nie osiągnie na bateryjkach. Do porządnego, głośnego grania trzeba podłączenia do prądu i konkretnego wzmocnienia. Pierdziawka będzie pierdziawką, nie ważne czy mała czy dużą. Dlatego nie ma co przesadzać z budżetem moim zdaniem.

Zatem trzeba było polecić kupno Ghettoblastera ;P

Racja, to nie są przetworniki użyte w kolumnach, ale tekturowość brzmienia została w starych głośnikach przenośnych, teraz są robione zadziwiająco dobrze.

Do autora: jeśli myślisz o nagłośnieniu jakiejś niewielkiej imprezki w plenerze to dobrym pomysłem jest Creative D100, jednak musiałbyś dokupić akumulatorki, gdyż nie posiada on wewnętrznej baterii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL Flip II jest polecany .Najlepiej przed zakupem posłuchaj wybranego modelu w sklepie czy dźwięk będzie ci pasował bo nie które faktycznie mają kartonowy dźwięk i można przepłacić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...