Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Isek

Wiedźmin 3

Polecane posty

Witam, wiele osób zakłada tematy dotyczące sprzętu pod wiedźmina 3. Zakładam ten temat by trochę rozjaśnić sytuację ;)

Ale do rzeczy: Wiedźmin 3 ukazuje się dopiero jutro, więc dokładna specyfikacja pod tą grę to tak naprawdę jeszcze delikatne wróżenie z fusów. Myślę, że warto było by poczekać te kilka dni i poszukać testów sprzętu pod tą grę. Jednak jeżeli komuś zależy na kupnie komputera w tej chwili podam kilka podzespołów, które według CDP red powinny dobrze działać.

Karta graficzna:

Obecnie do wybranych kart z serii gtx 900 wiedźmin 3 dodawany jest za darmo. Świetna okazja dla osób którzy modernizują pc lub składają nowy. Mamy tu do wyboru 3 karty gtx 960/970/980. Według zapewnień:

Gtx 960 powinien poradzić sobie z grą w detalach minimalnych, średnich, i możliwe że wysokich

Gtx 970 powinien poradzić sobie z grą w detalach minimalnych, średnich, wysokich i możliwe że ultra, ale bez "wodotrysków" typu wysokie AA i inne.

Gtx 980 powinien sobie poradzić z grą w detalach minimalnych, średnich, wysokich i ultra.

Jednak by móc cieszyć się grą w ultra detalach i wszystkimi bajerami zapewne trzeba wyposażyć się w sli gtx 980 lub titan X.

Oczywiście słabsze karty, począwszy od gtx 660 także poradzą sobie z grą, jednak do nich wiedźmin 3 nie jest dodawany, a jeżeli ktoś kupuje nowy komputer, warto rozważyć conajmniej gtx 960, do którego, jak wspomniałem dodawany jest wiedźmin, część kwoty się zwróci.

Procesor: Tu sprawa nie jest skomplikowana: procesor poczynając od i5 2500k na lga 1155 powinien poradzić sobie z grą na detalach niskich/średnich.

WG CDP red rekomendowany procesor to i7 3770. Jednak myślę, że procesor i5 4690k na lga 1150 poradzi sobie bez problemu, ewentualnie trzeba będzie go podkręcić (mowa tu już o detalach wysokich/ultra)

Ram: do minimalnych powinno starczyć 4gb, a do wyższych ustawień 8gb, myślę, że 16gb nie będzie potrzebne, chociaż tak naprawdę dowiemy się dopiero jutro.

Polecany także jest dysk SSD, aczkolwiek nie jest niezbędny, najtaniej można kupić dyski 128 i 256gb, czasem lepiej dopłacić te 100zł i mieć dysk o 2 krotnie większej pojemności

Płyta główna- płyta pod lga 1155- raczej kupno używanego sprzętu

- płyta pod lga 1150- dość przyszłościowa, jeżeli kupuje się nowy pc warto o niej pomyśleć

Sprzętu pod amd nie podaję, bo nie znam się za bardzo na nim, więc nie chcę wprowadzać w błąd.

Zasilacz który mogę polecić to chociażby: thermaltake smart se modular 530w

Dobra płyta główna pod lga 1150: MSI z97 PC Mate lub ASrock z97 PRO4

Powyższy tekst ma charakter czysto informacyjny, jednak mam nadzieję, że pomoże on niektórym osobom. Nie podawałem konkretnych modeli (z wyjątkiem paru) podzespołów, ale myślę, że pod tematem będzie wygodnie prowadzić rozmowę dotyczącą sprzętu pod tą grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dolicz ceny gier ;) dużo więcej wyjdzie, nie jestem fanboyem PC jednak konsola wcale tak dobrze nie wychodzi w ogólnym rozrachunku. A wydajność to też duża kwestia optymalizacji, bo co się oszukiwać, ps4 nie dorównuje pc w cenie 3000-4000zł ;) Ogólnie nie chcę jakiejś dłuższej kłótni zapoczątkować. Jak ktoś lubi pecety to je wybierze, a jak ktoś lub konsole, no to wiadomo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...