Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BolshoiBooze

Kilka nowego sprzętu do komputera.

Polecane posty

Witam. W najbliższym czasie będę remontował swój pokój. Chciałbym już teraz wiedzieć jakiego rodzaju sprzęt muszę kupić bo wszystkie kable chcę poprowadzić w ścianach. Chcę uniknąć sytuacji w której pomaluję już wszystko na gotowo, następnie będę chciał podłączyć wszystko a się okaże, że źle dobrałem wejścia czy karta nie obsługuje sprzętu.

Planuję kupić mocne i dobre głośniki. Wybrałem już takie. Widziałem je w akcji i przekonały mnie do siebie. Mówię o głośnikach GENIUS SW-HF5.1 6000. Nie mam konkretnego rodzaju muzyki której słucham. Poprostu lubię słyszeć ten bas w tle a potem czy jest wokal czy go nie ma to nie ma dla mnie dużego znaczenia. 4 satelitki będą zamocowane w narożnikach pomieszczenia. Nie mam dedykowanej karty dziękowej/muzycznej(jest jakaś różnica?) Głośniki będą używane do w pierwszej kolejności do oglądania filmów, które często oglądam dlatego interesuje mnie dźwięk przestrzenny następnie słuchanie muzyki oraz gry. Budżet na głośniki, który planuję przeznaczyć to max 600 zł a te głośniki spełniają moje wymagania. Mam płytę główną AS Rock H61M-DGS i w opisie płyty jest napisane, że obsługuje system dźwięku w formacje 5.1 ale czy do uzyskania lepszej jakości dźwięku konieczna jest dedykowana karta? Jeśli tak to proszę zaproponujcie mi kartę dźwiękową/muzyczną w cenie do 100 zł. Posiadam jedno wejście PCI to małe ale upewnijcie się zapoznając się z opisem lub zdjęciem płyty głównej. Niedługo kupię też telewizor wiec bardzo ciekawi mnie w jaki sposób bez ciągłego przełączania jednego kabla od komputera do telewizora przełączać głośniki. Może są jakieś kostki rozdzielające sygnał w dwie strony? Zaznaczam jednocześnie, że chcę włączać filmy z komputera które będą wyświetlane na TV a nie na monitorze. W takim przypadku podłączam głośniki do TV czy do komputera?

W zestawie głośników Genius SW HF5.1 5200 na panelu przednim jest wejście na słuchawki a w zestawie 6000 tego nie ma. Jak w takim razie podłączyć do komputera słuchawki?

Pokój ma wymiary 5,5m dł. 3,5m szr. 2,8 wys. Pomieszczenie znajduje się na piętrze w domu jednorodzinnym. Podłoga wykonana z drewna na stropie drewnianym a ściany re-gips zbudowane na stelażu drewnianym. Z jednej strony pokoju mam skos bo pokój jest na poddaszu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośników - zastanów się nad dorzuceniem (a może nawet i nie) do modelu 5200. Mają znacznie równiejszy środek (w 6000 jest on wycofany i stłumiony).

Nie mam dedykowanej karty dziękowej/muzycznej(jest jakaś różnica?)

W zasadzie to są już głośniki, do których wypadałoby mieć coś porządniejszego. Ale nawet bez osobnej karty będą grać dobrze.

w opisie płyty jest napisane, że obsługuje system dźwięku w formacje 5.1 ale czy do uzyskania lepszej jakości dźwięku konieczna jest dedykowana karta?

Oczywiście. To logiczne. Zintegrowane karty są w większości słabe, a nawet najtańsze dźwiękówki sprawdzają się dużo, dużo lepiej.

Jeśli tak to proszę zaproponujcie mi kartę dźwiękową/muzyczną w cenie do 100 zł.

Najtańsza sensowna będzie Asus Xonar DGX.

bardzo ciekawi mnie w jaki sposób bez ciągłego przełączania jednego kabla od komputera do telewizora przełączać głośniki. Zaznaczam jednocześnie, że chcę włączać filmy z komputera które będą wyświetlane na TV a nie na monitorze. W takim przypadku podłączam głośniki do TV czy do komputera?

Oczywiście do komputera. TV podłączasz kablem do kompa na stałe. Dźwięk będzie leciał z kompa, bo do niego będą podłączone głośniki i z niego będzie leciał film, a TV tylko przechwyci obraz.

Pokój ma wymiary 5,5m dł. 3,5m szr. 2,8 wys.

To nie za dużo jak do 5.1. Niby wcisnąć można, ale czy to będzie działać tak jak powinno, to troszkę się obawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie głośników Genius SW HF5.1 5200 na panelu przednim jest wejście na słuchawki a w zestawie 6000 tego nie ma. Jak w takim razie podłączyć do komputera słuchawki? Czy w karcie dźwiękowej Asus Xonar DGX z tyłu będzie jakieś wolne wejście? Mam Manager Reaaltek HD Audio tam jest jak widzę możliwość pozycjonowania poszczególnych głośników w systemie dźwięku przestrzennego. A czy jest możliwość używania wszystkich głośników ale bez systemu dźwięku przestrzennego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie głośników Genius SW HF5.1 5200 na panelu przednim jest wejście na słuchawki a w zestawie 6000 tego nie ma. Jak w takim razie podłączyć do komputera słuchawki?

Normalnie. Do wyjścia na mini-jacka w karcie dźwiękowej, albo przez wyjście na głośnikach. Jak już wolisz (podłączone do karty dźwiękowej będą grać lepiej niż do głośników).

Czy w karcie dźwiękowej Asus Xonar DGX z tyłu będzie jakieś wolne wejście?

Tak, 2. Na mikrofon i optyczne.

Mam Manager Reaaltek HD Audio tam jest jak widzę możliwość pozycjonowania poszczególnych głośników w systemie dźwięku przestrzennego

Tyle, że Realtek nie będzie wtedy Twoją kartą, bo nią będzie Xonar DGX. A nie przypominam sobie, żeby w sterownikach DGXa było rozmieszczenie głośników.

A czy jest możliwość używania wszystkich głośników ale bez systemu dźwięku przestrzennego?

Jak ustawisz 5.1, to w muzyce i tak będziesz miał tylko na 2 kanały, bo muzyka jest nagrywana w stereo, a nie przestrzennie. Filmy nagrane w formacie 5.1 będą grać na wszystkich głośnikach przestrzennie. To samo gry które obsługują 5.1. W innych przypadkach będzie albo 2.0 albo 2.1 albo wszystkie kanały będą grać to samo. Jeśli chcesz muzykę słyszeć ze wszystkich głośników, to możesz włączyć synchronizację wszystkich głośników (ze wszystkich będzie wtedy grać to samo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...