Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jenott

Rozwiązany: Komputer i monitor

Polecane posty

Po wielomiesięcznych wewnętrznych rozterkach zdecydowałem się na przesiadkę z wysłużonego laptopa na stacjonarkę. Przyznam, że w temacie nie siedzę od wielu lat, dlatego w wyborze kierowałem się opiniami użytkowników forów takich jak to. Poniżej link do koszyka do zestawu na jaki jestem aktualnie zdecydowany:

http://www.morele.net/inventory/info/Um9mND/

3200 zł za całość jest dla mnie niestety kwotą nie do przeskoczenia. Dlatego zwracam się do was z pytaniem, czy w ramach tej kwoty należałoby zmienić jakieś komponenty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się długo nad taką opcją. Testy które przeglądałem wskazują na lepszą wydajność R9 280, ale za to GTX ma Wiedźmina i obsługę DirectX 12. Lepsza płyta główna to też nie w kij dmuchał. Swoją drogą w porównaniach obraz z R9 na pokładzie miał jakieś takie...hmm... lepsze nasycenie kolorów. Jeszcze jedno pytanie. Czy wiadomo na ile zauważalny może być wzrost wydajności wraz z wejściem DirectX 12?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Monitor LCD/LED 22" BenQ GW2265M czarny 389,00 zł

2 Procesory Core i5 (1150) Intel i5-4460 3.20Hz 6MB BOX 779,00 zł

3 Płyty główne Socket 1150 Gigabyte GA-B85M-D3H (B85 2xPCI-E DDR3) 269,00 zł

4 Pamięć DDR3 GoodRam 8GB 1600MHz Play Black CL9 (2x4096) 246,00 zł

5 Obudowa ATX/BTX SilentiumPC Brutus M23 Pure Black BT-M23 - USB 3.0 139,00 zł

6 Zasilacz komputerowy Thermaltake 450W TR2 120mm OEM 155,00 zł

7 Dysk twardy SATA III Seagate 1TB 7200obr. 64MB 219,00 zł

8 Karta graficzna PCI-E Gigabyte GeForce GTX960 4096MB 128bit Gaming G1 1086,00 zł

3282zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcji od FxJa cena już niestety niebezpiecznie wzrasta, ponieważ jeszcze dojdzie kupno okablowania, myszy, klawiatury i adaptera wi-fi (głośniki i słuchawki mam). X-kom posiada co prawda również opcję odbioru osobistego w Białymstoku (na czym mi zależy) jednak spotkałem się z wieloma niezbyt pochlebnymi opiniami na ich temat. Przynajmniej pojawiały się częściej niż w przypadku moreli, zresztą jak zawsze z każdym większym sklepem. Chociaż to nie miejsce na taką dyskusję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć rację. Poczytam, popytam i może rzeczywiście przejdę się do nich. A wracając do wcześniejszego pytania: czy obsługę Direct 12 w GTX można uznać za poważną zaletę? Nie wiem czy osiągi karty pozwolą na zauważenie różnić w momencie wejścia nowych bibliotek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć rację. Poczytam, popytam i może rzeczywiście przejdę się do nich. A wracając do wcześniejszego pytania: czy obsługę Direct 12 w GTX można uznać za poważną zaletę? Nie wiem czy osiągi karty pozwolą na zauważenie różnić w momencie wejścia nowych bibliotek?

Zaleta jest taka jeśli jakaś gra będzie wymagać DX12 to się nie uruchomi (niewielka ilość tytułów) - coś jak FarmSimulator na laptopach. Zresztą najpierw muszą wyjść gry na DX12

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianach zaproponowanych przez yojo2 zestaw jak dla mnie wygląda ok. Kartę graficzną zarejestruj na stronie producenta w ciągu 28 dni od zakupu to otrzymasz na nią 5 lat gwarancji. Jeśli tego nie zrobisz zostaną Ci tylko 2 lata.

Zajrzyj też do tego tematu

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=271216

Darmowa wysyłka + montaż/pendrive za symboliczną złotówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...