Skocz do zawartości

Need for Speed (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Pograłem trochę i powiem wam, że kiepska jest ta gra. Undergrounda przeszedłem dwa razy. Underground 2 znudził mi się mniej więcej w połowie. Most Wanted odłożyłem jeszcze szybciej. Ta gra jest po prostu nudna i z czasem robi się idiotycznie trudna. Beznadziejne jest też oszukujące AI. Szczęśliwie tuning nie jest obowiązkowy, bo większość częsci wzbudza tylko salwy śmiechu. Genialne są przerywniki filmowe. Takiej głębii i umiejętności aktorskich nie było nawet w Dynastii. :D Zwłaszcza boska była ta grupa przygłupich dresiarzy na samym początku i potem Razor groźnie szczerzący kły. A, no i Murzyn z nadwagą w bojowej Corvetcie. Swoją drogą to ciekawe ile zapłacił Chevrolette, żeby ich autko miało w grze aż akie osiągi...

Ogólnie gra niczym szczególnym się nie wyróżnia. Odcinanie kuponów po sukcesie Undergrounda. Sandard u EA. Poczekam jeszcze ze dwie części, może w końcu i twórcom znudzi się robić to samo.

A tak przy okazji, obstawiacie, że który ze starych elementów wróci do serii w kolejnej odsłonie za rok? Lusterko wsteczne? Widok z kokpitu? Replaye? Uszkodzenia? Ja stawiam na te ostatnie, ale głowy nie dam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia po pierwszych paru godzinach spędzonych z tą grą są z zupełnie inne od mojego przedmówcy.

:arrow: Grafika

Tutaj jest o wiele lepiej niż poprzednio. Mamy większy śwait, lepjej wyglądające samochody(chodzi mi o te jeżdżące po drogach, bo U2 były to klocki plastiku na kółkach, a nie samochody), całkiem przyzwoity HDR. Jest jednka jedna rzecz, której mi brakuje. Jest to noc. w U2 przez to był całkiem fajny (choć cukierkowy jak cholera) klimat. Tutaj brakuje mi troche tych neonów i kolorowych świateł w wozach.

:arrow: Dźwięk

tutaj jak w poprzednich częściach, ścieżka dźwiękowa całkiem fajna, do reszty odgłosów też nie moge się przyczepić

:arrow: Tuning

Tutaj niestety jest gorzej. Nie podobają mi się te wszystkie uproszczenia, które wprowadzono. Przeżyje jeszcze to, że nie ma oddzielnego wyboru zderzaków i sideskirtów, bo w U2 zawsze wybierałem do kompletu, ale tym, że wszystko mamy w jednym sklepie, podzielone jest to zaledwie na 3 kategorie i brakiem hamowni panowie z EA mnie zawiedli.

:arrow: Grywalność

Pomimo to zabawa jaką niesie rozgrywka nie różni się zupełnie od tego tej z poprzednich części. Dalej można zasiąść za komputerem i nieświadomym upływu czasu spojżec na zegar 5 godzin później. Sposób zdobywanowych samochodów też należy zaliczyć na plus. Koniec myslenia, jakie samochody ulepszać, jeżdzenia co chwilę do salonu, bo smsy z dostępnością samochodów były przysyłane po każdym URLu. Teraz tylko samochód na początek i ten którym chcemy wygrac gre, a pośrodku bierzemy saomochody od kolesi z BLack List. Teraz zamiast trzech porządnych samochodów możemy mieć ich równie dobrze 10. I to każdy z przyzwoitymi osiągami.

:arrow: Podsumowując

Czy gra jest lepsza od Undergroundów? odpowiedź jest prosta, jest zwyczajnie inna, a przy tym w cale nie mniej grywalna. Dla fanów serii pozycja obowiązkowa, a dla reszty może to być dobry początek przygody z serią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dzisiaj nastąpił pierwszy kontakt z kolejną odsłoną jednej z najsłynniejszych serii na PC.

Muszę powiedzieć, że spodziewałem się kaszanki, na miarę całkowicie nieudanego Hot Pursuit 2, a tymczasem dziewiątka (chyba się nie pomyliłem w wyliczeniu ;)) pozytywnie mnie zaskoczyła. Znowu jest to bardzo dobra odstresowująca zabawa. Cieszy mnie powrót serii do korzeni i skończenie już nudnego motywu spowodowanego modą na wszsytko co szybkie i wściekłe. Twórcy znów uraczyli nas pościgami policyjnymi, czyli tym co mi się niezwykle podobało w jedynce, która na zawsze pozostanie tą pierwszą poważną scigałką i trójce. Trójka owszem może i miała cienką grafikę, ale niewątpliwi miała w sobie to coś co pozwalało nie liczyć godzin i dni ;].

Grałem jednak rótko i nie jestem w stanie do końca stwierdzić, czy gra ma magię serii, bo nie chcę męczyć mojego wysłużonego GF4MXa i poczekam, aż sobie zmienię go na GF4Ti.

Jedyne co przykuło moją uwagę, to dobre uczucie prędkości i szybka rozgrywka, czyli prawdziwe meritum NFS :).

Gra jak zwykle zręcznościowa, co nie jest aż tak wielką wadą, póki nie odbijamy sie od band niczym w Pinballu :/. Przypominam, że choćby w jedynce zjazd poza jezdnię kończył się drastycznym spadkiem prędkości.

Gra udana, jednak pewnie głównie za sprawą ostatnich wpadek programistów, a nie jej genialności. Jedan mimo wszystko spowodowała, że mam ochotę przyjrzeć jej sie bliżej :). Moze to tylko zapowiedz, wstęp do jubileuszowej dziesiatki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam zamiar pójść pograć w Most Wanted. Nie jest to na pewno jakaś genialna, czy wybitna giera. Ale zła też nie jest. Akurat, żeby pograć od czasu do czasu. Grywalność rzeczywiście nie jest powalająca, nie przykuwa cie do monitora, ale nie odrzuca. No i oczywiście dla mnie jedna z największych wad - brak uszkodzeń. Nienawidzę braku uszkodzeń w samochodówkach.. Co to wogóle ma być? Chcę takiego gnojka zepchnąć na inny samochód a on nawet ryski nie ma po tym bliskim spotkaniu 3go stopnia =P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FixxxerDoomed

Need for Speed Most Wanted skradł mi już prawie tydzień życia ( jak komuś się chce to niech sprawdzi kiedy ostatnio byłem na forum ). Gra ma kilka wad (jak każda gra), ale grywalność jest najwyższych lotów. Ale zamiast tu biadolić wymienię plusy i minusy gry ( przynajmniej te które udało mi się do tej pory zauważyć):

plusy: - grywalność

- grafika

- dźwięk i muzyka ( pojwiło się w końcu kilka mocniejszych kawałków, a i te czrne klimaty nie odstraszają)

- tryb challange

- dużo aut - i nie pokrywają się z tymi z NFSU 1 i 2

- powrót policji do serii/rap sheet

- rozgrywka oparta na "czarnej liście" ( w obu NFSU mocniejszego przeciwnika mieliśmy na samym końcu gry - tutaj musimy się z takimi mierzyć co kilka wyścigów dzięki czemu jest ciekawiej )

minusy: - całkowicie spiep... drag ( niby jest fajnie, ale jak się przyjrzeć to jest za łatwo - perfect shifty bez problemu od pierwszego do ostatniego; no i trasy są zupełnie źle dobrane - są ciasne i zatłoczone przez co jeden wyścig trzeba czasami powtarzać po kilka razy, a i wtedy widać największą słabość dragów w nfsmw: są schematyczne, gdyby to był fps to bym powiedział że są oparte całkowicie na skryptach )

- jazda po mieście może się znudzić, zwłaszcza że oprócz policji nie ma tam co robić - przydały by się jakieś bonusy, czy nawet taka głupota jak znajdowanie info jak w Undergroundzie 2

- brak poziomów trudności dla kariery: w tej chwili jest dla mnie za łatwo - przydała by się możliwośc ustawienia poziomu trudności na hard:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FixxxerDoomed
nfs:most wanted jest grą dobrą jednak NIE WYTRZYMUJE porównania z konurencją w postaci Project gotham Racing,Gran Turismo,Forza motorsport czy wreszcie z Burnoutem revange :!: :!: po prostu nie ta klasa graficznie i grywalnościowo.... ale jest zaraz za czołówką,gra fajna tak na 7 w skali do 10

1. Z jaką konkurencją? Te gry stanowiłyby konkurencję dla NFS gdyby były na PC, nie konsole. Obecnie zatem NFS z ostatnią częścią na czele nie ma konkurencji. Zbliża się TRD3, ale - mimo że to i to samochodówka - nie ma co prównywać - dla mnie są to dwie różne gry.

2. "nie ta klasa graficznie"? chcesz powiedzieć, że gry na x360 mają słabą grafikę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x360 to x360 ja wypowiadałem się o wersji na kompa (z grafiką lekko poprawioną w stosunku do xboxa) a konkurencja istnieje w obrębie gatunku nie platformy!!! to że na PC nie ma tamtych gier nie oznacza wcale że Most Wanted jest rewelacyjne-bo nie jest,po prostu nie ma dobrej konkurencjii.Tak samo było z FIFĄ dopuki na kompy nie uderzył PES3.....

na marginesie dodam że nie można się zamykac na inne platformy, recenzując strzelanke FPP na konsole zawsze jest porównywana do hiciorów z PC (do którego pasują idealnie) i nikt się nie puszy z tego powodu.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFS Most Wanted coż gre pierwszy raz widziałem wczoraj i sądze ze jest niezła . Po pierwsze wozy , naprawde niezłe fury ,a jak zobaczyłem Aston Martina DB9 to zwaliło mnie z nóg , potem Audi TT - coś pięknego , Renault (jeśli dobrze pamiętam) . Po drugie Grafika choć ja nie jestem z gatunku tych osób u których jest ona najważniejsza to jednak ta jest oszałamiająca ( niesprawdzałem tego na swoim kompie bo mój komp zatrzymał sie na poziomie niepełnych detali W nfs Underground). Po trzecie bardzo podoba mi sie opcja znana pod nazwą Bullet Time ( zapoczątkowana w serii Max Payne) , po aktywowaniu można ustawic się podczas poslizgu albo wjeżdżając między dwie cięzarówki. Niewiem czy to prawda bo nie zagrywałem sie w to ale podobno niema wyścigów w nocy a ta poświata jest jakaś taka niebaardzo przynajmniej dla mnie ?! Podoba mi się też nowy tryb (znany z automatów do gier) trzeba dojechac do kolejnych punktów w wyznaczonym czasie. Wymagania dość duże gdzieś nawet czytałem że niema jeszcze kompa na których ta gra śmiga na najwyższych detalach ( przynajmniej w sklepie) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie ani nie mam zamiaru wgłebiać sie w waszą kłutnie poprostu napisałem swoj komentarz na temat gry nfs ... A to że swoim postem wszedłem wam na drogę kłutni no cóż szczerze ..... mnie to zawsze możesz ominąć mój post i kłucić się dalej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FixxxerDoomed
x360 to x360 ja wypowiadałem się o wersji na kompa (z grafiką lekko poprawioną w stosunku do xboxa) a konkurencja istnieje w obrębie gatunku nie platformy!!! to że na PC nie ma tamtych gier nie oznacza wcale że Most Wanted jest rewelacyjne-bo nie jest,po prostu nie ma dobrej konkurencjii.Tak samo było z FIFĄ dopuki na kompy nie uderzył PES3.....

na marginesie dodam że nie można się zamykac na inne platformy, recenzując strzelanke FPP na konsole zawsze jest porównywana do hiciorów z PC (do którego pasują idealnie) i nikt się nie puszy z tego powodu.....

>>nadal twierdzę, że seria NFS nie ma konkurencji: Polska to wciąż kraj (w znacznej mierze) "pieców" - przeciętny Polak idzie do sklepu i się zastanawia czy kupić NFSMW bo ma kompa, czy PGR czy Burnouta bo mają (załóżmy) lepszą grafikę chociaż on sam nie ma konsoli? Ja tu nie kłocę się co jest lepsze, ale polemizuję z twoim stwierdzeniem, że NFSMW ma konkurencję w postaci gier z konsol. Wiem, że most wanted pojawił się również na inne platformy i na tamtym rynku owszem ma nawet potężną konkurencję, ale na PC - praktycznie żadnej. A że ja jestem uzytkownikiem "pieca" , piszę na forum czasopisma o grach na pc, i większość forumowiczów to przede wszystkim "pececiarze" -- dla nas nie ma wątpliwości, że NFS konkurencji nie ma. aha! i nie jestem wrogiem konsol ( w zamierzchłych czasach byłem użytkowniliem PSONE ).

Podałeś przyklad FIFY i PESA- nie sądzę zeby wejście np. Burnouta na PC miało przebiegać z tym samym skutkiem co PESA - tzn. PES obnażył słabości Fify, ale czy NFS jest naprawdę tak zły? Czy jego popularność bierze się tylko stąd, że nie ma na PC innych gier tego typu ( godnych uwagi wyścigów arcade bardziej niż symulatorów)?

PS: "nie można się zamykać na inne platformy" - ja aż tak renesansowy nie jestem :wink: Jak okradnę bank albo sprzedam nerkę to będzie mnie stać na kompa i wszystkie konsole - wtedy będę multiplatformowy i otwarty, a w tej chwili: co mnie obchodzą gry na konsole...

PS2: napisałeś w poprzednim poście: "nie ta klasa graficznie" mając na myśli, że NFS ma grafikę gorszą, co dziwne bo w tej chwili gry na Xboxa360 i PC to ta sama klasa graficznie ( mówię o najnowszych grach), a MW wyszło również na x360...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nadal twierdzę, że seria NFS nie ma konkurencji: Polska to wciąż kraj (w znacznej mierze pieców"

-ej no,ja to też stwierdziłem :wink:

"czy PGR czy Burnouta bo mają (załóżmy) lepszą grafikę chociaż on sam nie ma konsoli?"

-uwierz mi że grafike stawialem na koncu ( chociaz rużnica jest dość znaczna) chodzi o czystą grywalność....

"Podałeś przyklad FIFY i PESA- nie sądzę zeby wejście np. Burnouta na PC miało przebiegać z tym samym skutkiem co PESA - tzn. PES obnażył słabości Fify, ale czy NFS jest naprawdę tak zły?'

-uwierz mi że różnica byłaby jeszcze większa,bo Burnout na polu arcade'owych wyścigów dzieli i rządzi bez żadnego ale- w każdym aspekcie.... rozumiem jednak że bronisz swego,bo nfs nie jest żzła grą,jednak po twojej wypowiedzi widze od razu że nie zagrałeś jeszcze w Burnouta....

"napisałeś w poprzednim poście: "nie ta klasa graficznie" mając na myśli, że NFS ma grafikę gorszą, co dziwne bo w tej chwili gry na Xboxa360 i PC to ta sama klasa graficznie ( mówię o najnowszych grach), a MW wyszło również na x360..."

-wejdx na jakąkolwiek strone x360, poszukaj screenów z DoA4 lub PGRa i zobacz jak bardzo się mylisz.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FixxxerDoomed

porównaj sobie np. screenshoty z pctowej i xboxowej wersji Obliviona - jak dla mnie nie ma wielkiej różnicy. zaraz! nie wciągniesz mnie w dyskusje typu pc vs. konsole. powiem tylko jedno: xbox360 ma jedną przewagę nad pc ( dzisiaj - w końcu roku 2005) - kupujesz grę, wkładasz płytę i grasz nie przejmując się ani kartą graficzną, ani za wolnym procesorem, ani że pamięci masz za mało; to jest ta sama klasa graficznie, z tym że trzeba mieć PCta z najnowszymi dostępnymi komponentami, by gra wyglądała i chodziła tak jak na x360 ( powtarzam: mówię o grach najnowszym i tych które jeszcze nie wyszły a są przygotowywane na obie platformy). Taka jest przewaga konsol "next gen" na dzień dzisiejszy, ale za rok, za półtora gry na pieca zaczną wyglądać jeszcze lepiej nisz dzisiaj, "pececiarze" upgradują sprzęt, ale użytkownicy konsol będą skazani na to samo aż do ukazania się kolejnej "generacji" za pięć czy więcej lat.

The End

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z toba,po prostu się zgadzam (tzn z twoim ostatnim postem) żadnej walki PC vs konsole! zgadzam się także z tym że pc dorówna i przewyzszy next-geny w ciągu roku-dwóch,jednak dużo dłużej potrwa zanim taki PC stanie się sprzętowym standardem (nie oszukujmy się, przeciętny polski kowalski,nie ma pieniędzy na upgrade swojego sprzętu tak często i za taką samą cene jak jego rówiesnicy z np. Ameryki...)

Jednak temet tematem- tu chodzi o NFS który nie jest grą wybitną!!! i nikt mi tego nie wmówi, nie jest grą rządzącą!! i tego też nikt mi nie wmówi! jest swietnie przygotowana marketingowo,i włazono w nią wiele rzemieślniczej pracy,jednak nie ma tej dozy geniuszu....

PS (teraz twoja kolej żeby się ze mnazgodzić :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FixxxerDoomed

no to żeby optymistycznie zakończyć nasz spór powiem tyle: już wkrótce Kaczyński zacznie na dobre rządzić w naszym kraju i wszystkich Polaków będzie stać na upgrade sprzętu :^o [-o< ( hej, dlaczego nie ma emotikonki co się zwie "ironic"?)

no dobra: NFSMW nie jest grą wybitną ( nigdy tak nie twierdziłem), ale jest grą bardzo dobrą; stara śpiewka, ale dla mnie najważniejsza jest grywalność; minusy nowego nfsa wymieniłem parę postów wyżej, ale mimo nich nadal nie mogę się od gry oderwać i to jest dla mnie najważniejsze, dopiero później idzie grafika i cała reszta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kaczyńksiego nie był bym taki pewny :D

właśnie wróciłem od kumpla i gralismy sobie u niego w NFS:MW,ludzie ta gra jest bardzo dobra,te wszystkie wyścigi ,pościgi policyjne zwolnienia są The best chodż są i błędy :wink: ale jedno jest pewne muszę sobie ją kupic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FixxxerDoomed

Całkowicie zapomniałem o jednym ale jak dla mnie waznym minusie Most Wanted: ograniczony tuning, zwłaszcza wizualny. uważam to za krok wstecz, zwłaszcza że w nfsu2 można było zmienić prawie każdą część auta, a i wybór był duży, a tymczasem w nfsmw wpadasz do sklepu na pięć minut odwalasz co trza w wracasz na ulice. Czasami czułem się jak w Hot Pursuicie 2. Zdaję sobie sprawę, że tuning został przez autorów ograniczony świadomie - takie mieli założenie: gra ma być szybka w każdym aspekcie, ale mi to nie bardzo podpasowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gf4 ti4200, 1giga ramu, athlon bodajże 2500+ i jak włączyłem pełne detale w 1024/786 to wszystko fajnie, ale trochę się cięło, więc musiałem jedną kreskę detali w dół.

A propo. Dziwne, że w salonie nie można kupić bmw, skoro jeździliśmy nim na początku kariery...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FixxxerDoomed

też mnie to trochę zdziwiło, ale chodzi o to żeby mieć lepsza motywację do parcia naprzód i pokonania Razora. a poco go pokonywać? żeby odzyskać swój wóz BMW. a tak kupiłbyś to bmw w salonie, stuningował na maksa i po co by ci było odzyskiwać tamto auto? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to BMW to żdna motywacja. Mnie się nawet Mustangiem lepiej jeździło. Nie mówiąć o Murcielago, którym kończyłem grę. Większą motywację (przynajmniej dla mnie) stoanowiło zachowanie Razora. A zachowywał się jak rozwydrzony dzieciak z kompleksem małego ch***, który myśli, że cały świat kręci się w okół niego. Swoją drogą znakomicie zagrana postać. Jak się go widziało poprostu nachodziła ochota żebu udowodnić mu że nie ma racji i szyderczo roześmiać się w twarz.

BTW. A jakim samochodem Wy konczyliście gre?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak fan każdej części NFSa muszę dołożyć swoją opinie.

A więc tak - Most Wanted wpadł mi w rączki dość szybko.

Niewiadomo kiedy a tu demko, potem ani się obejrzałem a tu premiera i .... mozna grac.

Zawsze lubie takie miłe niespodzianki bez jakichś hucznych zapowiedzi.

Odpaliłem i... jedziemy :]

Grafika -> cuuudo. Dużo lepsza niż w U1 i U2. Dobrze, że panowie z EA w końcu skończyli z tą cukierkowością - teraz gra wygląda bardziej realistycznie. Asfalt jest mokry wtedy gdy pada deszcz (w przeciwnieństwie do U2 kiedy byl cały czas mokry :) ). ładne releksy świetlne, HDR wgniata w fotel i ogolnie grafa trzyma dobry poziom.

Dzwięk - ścieżka dzwiękowa very good. Kilka utworów wpada w ucho i lubi się wtedy dępnać mocniej w gaz :] choć brakuje mi kilku utworów, ale nie bede podawał jakich bo zaraz mnie zbluzgacie :)

Kariera - niezły pomysł z tą czarną listą, chociaż momentami poroniony - np. aby wykonać jeden z wyścigów potrzebnych do uzyskania odpowiedniej reputacji dla rywala 3 trzeba być cyborgiem! jeden wyścig knockout 30 km jest prawie nie do przejścia :/

Za to 2 finałowe wyścigi z Razorem ukończyłem za pierwszym razem.

Co jest? :|

Ale ogolnie jest ok - chce się grać.

Tuning - krok wstecz. Wiem, ze to nie Undeground ale chyba powinna być dostępna opcja zmiany tłumika? albo list bocznych? wiem, że są całe body kity producentów ale to nie większość! troche zwalone.

Tak samo hamownia - powinna być dostepna np. jako oddzielny budynek.

Samochody - sporo, ale i tak nie ma wszystkich :( choćby powinien być Golf IV R32. Nie no teraz się czepiam ale kilka wózków mimo wszystko powinno się znaleźć.

Mógłbym się uczepić też głosów silnika bo niektóre słyszałem na żywo i całkiem inaczej pracują.

Pa...Policja :]

Ogólnie ok ale nieraz ta inteligencja jest przesadzona :P

No i nitro też mają niezłe - wyprzedzam 250 km/h stojącego policjanta a ten wyprzedza mnie po 8 sekundach :]

Podsumowując chyba najlepsza z NFS ostatnich lat (U i U2) - najlepsza jest w niej grafa, grywalność, muza :]

Skończyłem karierę w 100% po czym system kulturalnie poszedł się .... do serwisu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...