Skocz do zawartości

Need for Speed (seria)


Gość kabura

Polecane posty

W wersji 'Shifta' na X360 prawa gałka odpowiada za rozglądanie się na boki, zatem na konsoli ta opcja istnieje. Nie wiem jak jest na PC, ponieważ w tą wersję już jakieś pół roku nie grałem i nie pamiętam, ale mimo wszystko taka opcja powinna być. Najlepiej sprawdzić klawiszologię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie mam pytanko: jaki jest Wasz ulubiony widok podczas gry: z kokpitu czy zza samochodu? Bo ja jakoś nie mogę się przyzwyczaić do jazdy z widokiem z kokpitu :confused: No jakoś tak wtedy jazda mi nie wychodzi.. Od zawsze jeżdżę z widokiem zza samochodu.. A jak to jest u Was?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie mam pytanko: jaki jest Wasz ulubiony widok podczas gry: z kokpitu czy zza samochodu?

Ogólnie w grach staram się grać z kokpitu, ale w serii NFS przeważnie gram zza tyłu. Pozwala mi to na bardziej kontaktową grę kosztem precyzji :P Ale cały czas nie gram na jednej kamerze. Drugą ulubioną jest kamera znad maski. Na żadnej innej nie da się tak precyzyjnie wchodzić w zakręty i wpychać się między samochody :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie mam pytanko: jaki jest Wasz ulubiony widok podczas gry: z kokpitu czy zza samochodu?

W Shift'a gram widokiem z oczu kierowcy (mój ulubiony w wielu grach), a w pozostałe NfS'y grałem kamerą zza samochodu, ponieważ nie było możliwośąci grania z kokpitu. Powiem tak, jak dla mnie najłatwiejszy widok to ten zza samochodu, najprościej się na nim jeździ, wchodzi w zakręty itd. Ale jednak wolę (gdy jest taka możliwość) zobaczyć to co widzi kierowca i grać na takiej kamerze.

Jak ktoś wie jak obracać głowę kierowcy w Shift'cie niech da znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie mam pytanko: jaki jest Wasz ulubiony widok podczas gry: z kokpitu czy zza samochodu?

Zależy w jakiej grze. W Shifcie na przykład nie mogłem się wczuć przy widoku zza samochodu (kokpit Rulezz!), a w takim Porsche 2000 widok ze środka mi cholernie przeszkadzał. To pewnie wina tego, że dużo jeździłem po torach (od GRIDa, w którym jeżdżenie z kamerą zza samochodu było męczące, aż po F1 Challenge, F1 2010 i rFactor, gdzie także widok zza bolidu to męka), a tam kamera ze środka jest cholernie przydatna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera zza samochodu ssie w grach pokroju Forzy, Shifta czy GRIDA. Wrażenie prędkości jest słabe, gorzej wchodzi się w zakręty. Ogólnie nie ma się w 100% kontroli nad pojazdem, przynajmniej ja mam takie uczucie i omijam taką kamerę szerokim łukiem. Gram nią jedynie w perfidne zręcznościówki typu Most Wanted, Carbon, Blur i w Hot Pursuicie raczej także nią będę grał.

W grach bardziej symulacyjnych gram kamerą znad zderzaka, czasami z kokpitu, aczkolwiek nie za często.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze gram w wyścigówkach z widokiem zza samochodu.. Nieważne czy gra jest bardziej zręcznościowa, czy symulacyjna.. Jakoś tak się przyzwyczaiłem i tak mi zostało... Ponadto każdy z moich znajomych gra z takim widokiem :wink: Oglądając gameplaye z HP bardzo wątpię, abym w tej grze spróbował gry w innym widoku..

A pytanie do tych, którzy częściej grają z widokiem zza samochodu: częściej gracie na widoku bardziej zbliżonym do tyłu samochodu, czy tym maksymalnie oddalonym od wozu (mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi :tongue: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominacie tak tą kamerę zza samochodu to i mi pytanie wpadło do głowy - czy w nowym HP będzie kamera z kokpitu? Wiem, że szanse są małe, bo to w końcu arcade, lecz warto zapytać, bo jakoś ta informacja mi umknęła.

A pytanie do tych, którzy częściej grają z widokiem zza samochodu: częściej gracie na widoku bardziej zbliżonym do tyłu samochodu, czy tym maksymalnie oddalonym od wozu (mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi :tongue: )

Odpowiem, choć wolę widok z kokpitu i jeśli byłby on w każdej samochodówce, to pewnie bym na nim grał, lecz tak nie jest i na chwilę obecną siłą rzeczy muszę grać w większość gier z widokiem zza samochodu. I jest to widok bardziej zbliżony do tyłu samochodu, bo jakoś tak mi zostało z dzieciństwa, gdy grałem w CMR 2.0 i jeszcze nie umiałem jeździć z kamerą w kokpicie, a domyślną kamerą była właśnie ta bardziej zbliżona do zderzaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazda samochodowke gram z kamery nad zderzakiem. Wrazenie predkosci jest wieksze, lepsza precyzja, a wiec emocje. Inne ustawienia dla mnie nie istnieja. Kamera z tylu - predkosci nie widac, a wewnatrz - nic nie widac :)

Kamera wewnatrz - jestem na "tak", ale tylko w realu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w przerwie podczas kwalifikacji do GP Abu Zabi leciała reklama nowego Hot Pursuita.

Wrażenia? Umiarkowane. Niby wszystko jest OK, nie poskąpiono na prawdziwe super-samochody i stworzono taki mini wyreżyserowany filmik, ale mimo wszystko spodziewałem się czegoś lepszego. Osobiście ubiegłoroczna reklama Shifta zrobiła na mnie o wiele większe wrażenie i skutecznie napalała do samej gry, mimo tego, iż już i tak byłem na nią zdecydowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko reklama ;) Mi osobiście też umiarkowanie się podobała. Ale po przeczytaniu recki konsolowej wersji boję się o jakość gry coraz mniej. Chociaż kłuje "nic się nie dzianie w jeździe dowolnej". Ale jeśli właściwa gra pozamiata mną podłogę, to mogę na to przymknąć oko. Chyba pora zainstalować Most Wanted na przeczekanie ;)

Byle do dziewiętnastego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż kłuje "nic się nie dzianie w jeździe dowolnej"

W Most Wantedzie, w Carbonie i w Undercoverze też nic się nie działo w dowolnej i jakoś nie umarłem z nudów :)

Chyba pora zainstalować Most Wanted na przeczekanie ;)

Ja już to zrobiłem jakieś 2 dni temu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Most Wantedzie, w Carbonie i w Undercoverze też nic się nie działo w dowolnej

Akurat w tej drugiej i troszkę trzeciej grze nudziłem się podczas jazdy. Ale nie mogę tego powiedzieć o Most Wanted (czyżbym był uzależniony?). Ta gra po prostu miała klimat, który porządnie skopał mi dupsko. Jeżdżąc po Rocport i okolicach czuło się, że jest to coś więcej niż tylko głupia ścigałka. Może ja to tylko tak odbieram, ale co tam ;) Jeśli Hot Pursuit będzie nawet w jakiejś części taki jak MW, to macie pewność, że szybko od kompa nie odejdę. Most Wanted przechodziłem 29 razy, więc jest co robić :admin_twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Most Wanted przechodziłem 29 razy, więc jest co robić :admin_twisted:

:ohmy: Chyba nie mówisz poważnie... 29 razy? No, no, maniak normalnie :laugh: Ja z moim wynikiem ośmiu przejść mogę się schować pod poduszkę. Przyznam, że zmaniaczyłem trochu przy Carbonie, bo przeszedłem go coś ponad 35 razy, ale to jest gra na jeden dzień :P

A tak sobie pozwolę zapytać - co robiłeś w jeździe dowolnej w MW, że cię nie nudziła? Non stop ścigałeś się z policją, czy jak? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 razy "przejścięty" (:tongue:) Most Wanted :blink: To już prędzej uwierzyłbym w 35-krotne przejście Carbona :tongue: Ja też bardzo polubiłem MW, ale nie aż tak.. Nie pamiętam dokładnie ile to razy (chyba gdzieś to już na forum pisałem, a nie chce mi się szukać :smile: ), ale na pewno nie 29 :wacko: A przechodziłeś grę "w całości" - tzn wszystkie wyścigi na czarnej liście, czy tylko to, co było niezbędne do pokonania Razora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak sobie pozwolę zapytać - co robiłeś w jeździe dowolnej w MW, że cię nie nudziła? Non stop ścigałeś się z policją, czy jak?

Dokładnie ;) Robiłem całymi dniami notowania (raz uciekałem glinom pięć godzin :P), tudzież ścigałem się w tych samych wyścigach po kilka razy. Czasem robiłem jakieś próby. Kupowałem fury, tuningowałem, sprzedawałem, potem kupowałem inne i tak w kółko ;) Nawet potrafiłem jeździć sobie ot tak bez sensu ponad godzinkę kręcąc bączki :P

A przechodziłeś grę "w całości" - tzn wszystkie wyścigi na czarnej liście, czy tylko to, co było niezbędne do pokonania Razora?

Najpierw przechodziłem te niezbędne wyścigi żeby dobrać się do Razora, a potem dokańczałem sobie każdy wyścig. Po prostu ta gra miała klimat i nie chciała puścić. To dla mnie fenomen. Wątpię, czy jakaś gra zbliży się do MW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to tak jak mój kumpel - dosłownie maniak Most Wanteda - potrafił go przejść w 3 dni, a policja go nigdy nie złapała. Nawet kiedyś uciekał z dwoma przebitymi oponami na piątym poziomie! Swoją drogą fajne było to wyzwanie w serii prób, gdzie uciekało się przed cięzkimi SUVami i był to bodaj siódmy poziom :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

Mówisz o tym wyścigu, w którym jeździłeś zielonym samochodem typu american muscle (nie pamiętam dokładnie jaki to był wóz :tongue: )? Pamiętam dobrze ten pościg :happy: To był dopiero hardcor :biggrin: A kojarzycie to wyzwanie, w którym jeździło się Lamborghini Gallardo/Murcielago, w którym do zaliczenia potrzebny był pościg trwający 30 minut? Też fajna zabawa ^^

BTW, ja też się mogę czymś pochwalić, jeśli chodzi o MW: jedno z moich "przejść" gry wiązało się z posiadaniem i stuningowaniem wszystkich wozów dostępnych w grze :biggrin:

Edytowano przez Treser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się takiego zalewu nowym NFS'em zwykłych marketów. Ciekawe kiedy dotrze do mnie mój pre-order. Niestety trochę drogo (139 zł), ale to przecież Limited Edition, więc tych parę fur więcej musi kosztować :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...