Skocz do zawartości

Need for Speed (seria)


Gość kabura

Polecane posty

mi jakos toca nieprzypadła do gustu... ja sam niewiem czmu. :roll: ... zdecydowanie wole nfs... a szczeólnie most wanted bo inne części nielicząc underground) nieprzypadłym mi do gustu. pozatym ja za "samochodówkami" nieprzepadam... wyjątkiem jest własnie nfs.

Prawdopodobnie preferujesz jazdę bardziej "zręcznościową", którą prezentuje NFS, w przeciwieństwie do serii TOCA, która jest pospolitym symulatorem i wymaga od gracza używania np. hamulca. :)

ps.: według was jaki samochód najlepjej wybrać na poczatku gry?? ja wybrałem golfa...:D

Ja niestety nie miałem takiej możliwości (nie miałem save'ów z Undergrounda 2) i wystartowałem - z niezłym - Chevroletem (nie wiem, czy tak to się pisze).

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a... spoko:D ej ja też niemiałem tych saveów... no fak nieprzepadam (jak to napisałeś) za wciskaniem hamulca :) chociaz w NFS jest to potrzebne...:D

pozatym ja nieprzepadam za symulatorami... moze dlatego jej nielubię... a pozatym grałem tylko dwa ray po jakoms godzinke :o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Toce to można nawet sprzęgła używać. Oczywiście jak masz odpowiedni sprzęt i chęci :wink: .

A ja bym jeszcze poruszył sprawę AI w MW. Zrobiłem taki mały eksperyment. Włączyłem sobie wyścig na 3 lapy. Kiedy się rozpoczął ja cierpliwie stałem w miejscu czekając aż przeciwnicy mnie zdublują. I co? Ano g.... Mógłbym czekać us...ej śmierci, a to kretyńskie AI czekałoby na mnie do końca świata. Za nic nie chcieli mnie wyprzedzić.

Rozjusza mnie jeszcze to, jak odstawię resztę na jakieś 2 km, a po 3 sek. jakiś koleś z uśmiechem na masce wyprzedza mnie na prostej. Wiem, że to jest zręcznościówka, ale to jest jawna prowokacja. Po co robić takie schrzanione AI? Może komuś to nie przeskadza, ale jak ja widzę te wojaże moich komputerowych przeciwników mam ochotę wejść do gry i skopać im wszystkim tyłki :) ! Naprawdę. Niedorzeczne AI to głowny powód mojej niechęci do MW.

P.S. Co mi tu jakieś url wyskoczyło? Jaja se robicie :wink: ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż mi sie przypomniała moja walka z undergroundem- w jakims wyścigu zająłem 2 drugie miejsce, ktos mnie dosłownie na ostatniej prostej wyprzedził- a ponieważ grałem od niechcenia to postanowiłem sie juz skupic i wygrac wyścig, i co? i jajco!

poprawiłem czas przejazdu o 4 sekundy a byłem czwarty! to po co się meczyłem, po co cwiczyłem? po co się starałem?

wlaśnie dlatego toca, Colin McRae (nieśmiertelna dwójka!), GT i Burnout sa duuuuuuuuużo częściej okupowane przezemnie niż nfs w którym skill nie stoi na pierwszym miejscu...

a co do używania sprzęgła i chamulca- szczerze uwielbiam, naprawde dlatego nie przepadam za arcade'owymi wyścigami, no poza moim sliczniutkim Burnout'cikiem :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, petycje se wymyślił... :P Bierzmy kałachy i nauczmy tych ważniaków z EA programować porządne AI 8) .

A tak na poważnie... z tym, żeby AI było takie idiotyczne to chyba zamierzona inicjatywa. Ale po co? Żeby ułatwić rozgrywkę? Naprawdę nie wiem. Może chodziło o to, żeby przeciwnicy trzymali się blisko gracza. W ten sposób nie odjedziemy od nich za dalek i zawsze coś się będzie działo. Jakieś przepychanki, emocje takie tam.

Tak, chyba o to chodziło....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no macie rację... AI w tej grze jest poiżej krytyki... cholera gram w MW (jestem 5 na czarnej liście) i zaczynam ostatnie okrążenie w wyścigu... niewidizałem przeiwników od drugiego okrążenia... i co??!! i przegrałem!!! wypadłem lekko z rónowagi MINIMALNIE zwolniłem a tu mnie jakiś MasteroD wyprzedza!!! grrrrrr... to było nie fair! a pozatym miałem bardzo dobry samochów... (niechwalę sie :) ). A z tym pathem z AI to wcale niegłupi pomysł... :wink: ](*,)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co mi się podoba w tej grze to możliwość śmigania najnowszym Porsche. I to było by wszystko na plus. To znaczy grafika jest dobra i takie tam, ale liczy się przede wszystkim grywalność, której tej produkcji zdecydowanie brakuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no niebył bym aż tak krytyczny dla tej gry... bossowie mają nawet niezłe AI. ale niestety tylko bossowie :wink: ... chociaż odoba mi się tryb "ścigania policją" czyli że można jeździc policjom i ścigac innych... chociaz to też ma swoje minusy... po chwili jest to okropnie ale to okropnie nudne... no pierwsze wrażnie (jak to odkryłem) było spoko... ale po 10/15min grania i to mi się znudziło... dobże że ma fabułe... chociaż niejest to jakaś wspaniała fabuła. :? . no gość wychodzi z więzienia i stara sie odzyskac pierwsze miejsce na black liście... heh... mogli sie bardziej postarać. (bo taka jest fabuła prawda?? :D ). spodziewałem się czegoś wiecej po tej grze:/ :( ... no ale ocywiście pograć w niom pod czadu do czasu mozna trochę... (nie za długo :wink: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego (tzn. twoje) M3 GTR? Bez żartów, moje 911 carrera GT zjadło go na śniadanie. Swoją drogą, za pokonanie Razora dostaje się dość małą nagrodę (auto bez możliwości tuningu i jeszcze tylko z 1 poziomem nitro). O wiele lepsze bryki są za pokonanie blacklist 3# (bodajże ronnie się nazywał, nie pamiętam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ja pokonałem ostatniego bossa... tylko pisze że sprawił mi trudności :) ... pozatym ja jechałem jakimś innym samochodem... tak szczeże niepamiętam jak się nazywał bo zbytnio niezwracam uwagi na marki samochpodów... poprostu gram żeby pograc...:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawił mi trudności :)

Sorry ale jeżeli ostatni BOSS sprawił ci trudność to ty jakiś cienki jesteś.....

mnie wyprzedził tylko RAZ a i tak go wyprzedziłem za chwile.....

DLA MNIE NFS TO Ł.A.T.W.I.Z.N.A - ŁATWIZNA!!!

..nie chce sie chwalić :oops:

NFS Rlz... TO eXtra gra 8)

to tyle narx

______________________

userbar2309.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się jeszcze na temat tuningu. Wiem, że upgrade samchodów to temat przewodni trzech ostatnich nfsów, ale naprawdę tuning tylko mnie denerwuje. Jak grałem w Porsche i poraz pierwszy miałem możliwość śmigania starą 911, to normalnie miałem łzy w oczach :).....No trochę przesadzam, ale czułem potworną moc tego wozu, sam w sobie był już legendą, budził respekt. A jak zakupiłem w MW 911 Turbo S to odrazu musiałem kupić jakieś lepsze hamulce, nitro itd. Po prostu niestuningowana 911 była cienka. Wyglądu nigdy nie zmieniałem. Dla mnie samochody są już piękne (oczywiście nie wszystkie) świeżo po złożeniu w fabryce. A doklejanie różnych lotek i innych badziewi psuje wg mnie urok samochodu. Naprawdę idiotycznie wygląda stuningowany Mercedes SLR. Ten wóz bez tuningu jest przecież jednym z najszybszych i najładniejszych (to moje zdanie) na świecie. Taki tuning tylko szpeci jego "osobowość", czyli to coś, co sprawia, że tak uwielbiam samochody. Dlatego mam nadzieję, że następna część nfsa będzie pozbawiona tuningu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz troche racji, bo niektóre samochody rzeczywiście wyglądają po takich zabiegach beznadziejnie. Ale z drugiej strony w gierce istnieje możliwość tuningu samochodów, ale nikt nie zmusza do jej używania tak jak było to w Undergroundach. Tu po prostu mozna sobie stuningować bryke lub nie. Dla mnie to pomysł bardzo OK.

Mi w NFSie brakuje np. grzania sie silnika podczas normalnej jazdy, przymus tankowania, wymiany oleju, zmiany opon. Ofkoz nie w sposób ultrarealistyczny (bo to by nie mialo sensu w NFSie) ale taki fajny bajer były niezły :)

Co do finałowego M3 to sie troche nim zawiodłem, całą gre gramy zeby odzyskać furę a mój Golfik po tuningu połyka takie M3 na śniadanie :( szkoda troche bo to powinien byc naprawde szybki wóz (najszybszy w grze!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o TUNING... bardzo mi się spodobał w MW. jest dużo nowych części i wogle... zresztą tuning w innych nfs też był spoko... :) różne "wyglądy" samochodów itd. chociaż nie we wszystkich samochodach... podoba mi się wygląd "ozzy" coś tam... :lol: niepamiętam tych nazw... no i fajnie ze som wtrzy rodzaje kolorów. 9mi najbardziej podoba się METALIC).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w NFSie brakuje np. grzania sie silnika podczas normalnej jazdy, przymus tankowania, wymiany oleju, zmiany opon. Ofkoz nie w sposób ultrarealistyczny (bo to by nie mialo sensu w NFSie) ale taki fajny bajer były niezły :)

Hmmm... pomysł niezły, ale nie wyobrażam sobie wymiany oleju podczas wyścigu :). Ale, faktycznie trochę realizmu by się przydało. Można by np. wprowadzić uszkodzenia, a potem po wyścigu naprawiać uszkodzone elementy, coś w stylu Colina, kiedy jesteśmy w serwisie. Moim marzeniem jest produkowanie w grach samochodowych własnych mieszanek paliwowych :). To by było coś. Podczas jazdy może ci niespodziewanie wybuchnąć silnik itd. A potem otwoerasz własny koncern paliwowy, potem... trochę się zapędziłem, ale chciałbym to zobaczyć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta no pewnie... star dobry colin (najlepszy colin 2 8) )... tak zdecydowanie po wyścigu można by było wydac trochę zarobionej kasy żeby naprawic szkody... ale np.: (jak w niektórych grach) niewidze sobie żeby w nfs podczas wyścigu się zatzrzymano na jakieś tankowanie czy coś tam... to nie ta gra!! :!: ale pozatym niezły pomyśł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a wyobraź sobie jakie byłyby nerwy, jeśli podczas pościgu zabrakłoby ci paliwa... Chociaż fajnie by było jakby Szanownym Panom Policjantom :lol: również zabrakło benzyny. Hahaha. Wtedy goniliby cię na piechotę, a y mógłbyś ich przejeżdżać :). Wypasik 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak ktoś by sobie przed wyścigiem nie zatankował i brakło to sorry no bonus :D. Bo szczypta realizmu by sie przydała - np. odzwierciedlenie uszkodzen w osiągach auta. Bo głupio troche przy 300 km/h przywalić w ściane po czym bez niczego odjechać.

Moze w nastepnych NFSach sie doczekamy? byle nie był to Underground 3 ani Hot Pursuit 3/Most Wanted 2 bo bym chyba padł (napewno nie z wrażenia)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaach..... Need for Speed: Porsche 2... Aż mi ciarki po plecach przeszły. Wyobraźcie sobie te wszystkie Porsche w przepięknej oprawie graficznej, te trasy.... gdzieś w górach, lasach, nad lazurowym wybrzeżem. Jedziesz 260 na godzinę 911, zachwycasz się wspaniałym zachodem słońca nad oceanem.... Ryk silnika idealnie wplata się w tę scenę.. ech............aż tu nagle komputer się zawiesza i wszystko idzie się.... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...