Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

konrado

Rozwiązany: Upgrade pod Wiedźmina 3

Polecane posty

Witam.

Coraz bliżej premiera nowego Wiedźmina, pre-order dawno już zamówiony - teraz pora jakoś wzmocnić moją maszynkę, by rozgrywka była możliwa i w miarę komfortowo. Cóż mogę ulepszyć, żeby wydać stosunkowo niewiele, a gra uczynić przyjemną? Jakie wyjścia są najbardziej opłacalne?

Mój sprzęt:

Procesor - Intel Core i5-3470 Ivy Bridge LGA1165 BOX + chłodzenie Fortis 2

Grafika - Gigabyte ATI Radeon HD7870 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/mDP PCI-Express

RAM - Goodram DDR3 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9

Zasilacz - High Power Element Plus HPC-500-G12S 500W

Płyta główna - ASRock B75 Pro3-M Intel B75 LGA1155

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za stosunkowo niewiele to za dużo tu nie zdziałasz. Do wymiany jest tylko karta graficzna. Obecną sprzedasz za około 500-550 zł. Dokładając 900 zł możesz kupić znacznie wydajniejszego GTX 970. Bo przesiadka na GTX 960 czy R9 280X to raczej średnio sensowne posunięcie, no chyba że faktycznie nie możesz wydać więcej kasy, a za wszelką cenę chcesz trochę zwiększyć wydajność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z tym stosunkowo niewiele to troszkę przesadziłem. Powiedzmy, że chodzi mi tu o opcje najbardziej opłacalne. Wzrost wydajności po przesiadce na GTX 970 jest duży? Pozwoliłoby mi to grać komfortowo?

NA starej grafice to sobie w Wiedźmina raczej nie pogram, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara grafika spełnia minimalne wymagania, więc cudów bym się nie spodziewał.

Na GTX 970 powinieneś móc pograć na ultra. Podobno GTX 980 wystarcza do ultra przy 60 FPS, więc przy GTX 970 ultra też powinno być osiągalne, z nieco mniejszą ilością klatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli grać się da, ale niezbyt komfortowo. Jeżeli chce się pograć w nowe tytuły to ta wymiana jest chyba naprawdę konieczna.

Z GTX 970 na ultra? Kuszące. A pozostałe podzespoły będą ok? Też jest taka kwestia na, którego GTXa się zdecydować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma co ukrywać, że HD 7870 to już powoli przestaje być karta wystarczająca do zabawy z najnowszymi tytułami, chyba że ktoś jest w stanie pogodzić się z koniecznością zjeżdżania z detali.

Z GTX 970 opcji jest kilka:

Zotac - http://www.morele.ne...101-10p-665620/ - niezbyt dobre chłodzenie, ale 5-lat gwarancji (po rejestracji na stronie producenta) i fajna cena.

Palit - http://www.morele.ne...0h14g2j-649213/ - ciche chłodzenie, fajna cena, całkiem wysokie zegary.

MSI - http://www.morele.ne...ming-4g-649152/ - bardzo dobre chłodzenie, cicha, gratis (po wypełnieniu wniosku) dostajesz fajną myszkę, wartą około 130 zł.

Są jeszcze inne ciekawe modele, np. EVGA FTW, Gigabyte, Asus, no ale cenowo te trzy wypadają najlepiej (MSI z uwagi na tę myszkę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie grafika nie jest najważniejsza, a taka karta to spory wydatek. Trzeba teraz się zastanowić - czy dokonać zakupu teraz czy jeszcze się wstrzymać. Dobrze jakby udało mi się starą kartę za te 500 sprzedać.

MSI - coś słyszałem tu o problemie piszczących cewek. Palit jest mi kompletnie nie znane - jak to wypada pod względem wydajności? Najlepiej wypada chyba MSI, ale jest też z tej trójki najdroższe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę też, że do każdego GTX jest gratis kod do Wiedźmina 3. Jakby udało się go sprzedać to może odzyskałbym kolejną 100 :-)

A ten formularz odnośnie myszki to gdzie znaleźć?

I czy mój zasilacz wystarczy na tego typu karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...