Skocz do zawartości

Rozwiązany: Grand Theft Auto V - mała ilość fps przy mocnym zestawie PC


Henryk47

Polecane posty

Witam. Mam problem z grą GTA V , polega on na tym że gra działa mało płynnie na zestawie PC który powinien dawać sobie rade z tym tytułem. Mój zestaw to:

Procesor Intel Core i5 4460 3.2 GHZ

Karta graficzna Gigabyte GTX970 4GB

Pamięć RAM Kingstone 8GB (2x4gb) HyperX FURY red

Płyta główna Gigabyte GA-B85-HD3

Jak widać zestaw jest przyzwoity i myślę że powinien sobie dawać radę z GTA V na w miarę wysokich ustawieniach utrzymując stabilne 60fps , z innymi nowymi grami nie mam żadnego problemu , BF4 na ultra działa w 60fps bez problemu podobnie inne gry. Mam zainstalowane najnowsze sterowniki w ramach programu NVIDIA Geforce Exp. : Geforce Game Ready Driver for GTA V. Grę probowalem odpalać na różnych ustawieniach i problem w tym że dopiero na znacznie obniżonych uzyskuję coś ok. 60-70fps , gra na ustawieniach domyślnych działa w granicach 40-55 fps. Chciałbym prosić o poradę dotyczącą tego jak ten problem rozwiązać , ew. jak ustawienia grafiki w grze dostosowac aby działała ona w 60fps.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1920x1080 , tak V-Sync mam włączony i to troche stabilizuje te skoki fpsów. Troche testowałem te ustawienia i wychodzi na to ze MSAA x2 + włączona opcja wygładzania od NVIDIA też troche pomogła ale wciąż mam spadki do 50 podczas zwykłej jazdy. Głównie zastanawia mnie to czy problem leży w moich źle ustawionych opcjach grafiki w grze czy może jednak w czymś związanym z oprogramowaniem i ustawieniami karty graficznej. Ta druga opcja może być mniej prawdopodobna jako że inne gry odpalam na ultra w 60 fps bez problemu (chociażby wspomniany BF4) ale może to wcale nie argument :) , nie znam sie na tym jakoś specjalnie dobrze , dlatego pytam .

Edit:

temat do zamknięcia

Mogłeś edytować. Posty scalone. -- Artius

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...