Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

skibeusz

Kopmuter dla mamy

Polecane posty

Da się taniej, wsadzając Celerona i jakąś absolutnie budżetową płytę na H81. Ale poniżej 900 złotych z sensem się nie zejdzie. Vide http://www.morele.net/inventory/info/WKlzaB/

Jeśli ma to chodzić pod Windowsem to lepiej kupić taniego laptopa z Atomem i 4 GB RAM (wersją bingowa Windowsa 8.1 w cenie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecałbym obudowy od I-Boxa, mimo wszystko - można owszem oszczędzić biorąc dysk HDD 500 GB, zamiast Transcenda, ale... jeśli niepotrzebne jest tyle miejsca, to tylko gwałtownie pogorszy się komfort pracy na tak słabym sprzęcie (SSD daje dużego kopa najsłabszym konfiguracjom).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeszcze dołożyłbym do (...) Core i3
Ja to rozumiem tak, że te filmy nie będą na tym komputerze renderowane, tylko oglądane...

Ja bym jeszcze wspomniał, że spokojnie można sporo przyoszczędzić na zasilaczu (jakieś nówki z allegro za ~70 zł z pełną gwarancją), a w ostateczności pokusić się nawet o zakup używanego zestawu procesor + płyta, przykładowo coś takiego, gdyby się udało nieco zjechać z ceną pamięci, to jedną kość można by wziąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ci się udało wyrwać C40 w takiej cenie? W ceneo jest sporo ofert, ale tak nieopłacalnej nie mogę znaleźć. Ech, rzeczywiście. Wersje 128GB wypadają całkiem podobnie (test), no ale raz że ten GoodRam jest dwa razy mniejszy, a dwa, że w przypadku SSD osiągi rosną zazwyczaj razem z pojemnością.

Obudowa nadaje się głównie do wymiany, czemu nie wziąć porządnie wykonanego Brutusa S20/S30, czy ewentualnie Zalmana T3/T4/T5? Poza tym będą i mniejsze, a i tak pewnie lepiej wentylowane.

I serio mi się wydaje, że zasilacz można by kupić osobno, przykładowo taki pozwoli dorzucić do obudowy i SSD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to jest c50 ;p znaczy na komputroniku ani na x-come nie ma tego dysku Transcenda :/ ale jestem w stanie dołożyć

ta obudowa brutus s20 spoko ale czy wszystko sie zmieści . A jeśli chodzi o zasilacz nie chciałbym żeby po pół roku mi spalił pół komputera ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fortron to nie jest firma krzak, na żadne akty samospalenia bym się nie nastawiał. Te zasiłki są zauważalnie tańsze, bo mają mniej mocy (do tego potwora to jednak i tak gigantyczny zapas), średnie wyposażenie w złącza (brak wtyczek PCIe, używanych zazwyczaj do zasilania dedykowanych kart graficznych), no i pewnie swoje już w magazynach odleżały. Chociaż sam bym chętnie usłyszał, jak się mają do innych proponowanych tu konstrukcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...