Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

keffik

Co zmienić!?

Polecane posty

Na dniach zamierzam kupić/złożyć swój pierwszy tego typu komputer, więc posiedziałem na forach i wywnioskowałem z tego że tutaj pomogą mi najlepiej. Cały zestaw przedstawiony jest w załączonym pliku jpg. Tu rodzi się pytanie.. co zmienić, co zostawić, ogólnie wasze opinie o tym zestawie. Cena ~ 3500zł.

PS: R9 280 mogę zamienić na GTX 960, ale z tego co wiem to R9 jest dużo lepsza.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.post-1116131-0-32466900-1429297097_thumb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepściutka obudowa bez wentylatorów - lepiej dopłacić do Zalmana Z3 / SilentiumPC M25.

SSD ma niesławny kontroler Sandforce'a i parametry, które między bajki można sobie włożyć. Najtańszy opłacalny to Transcend SSD 370.

W tej cenie można dostać znacznie sprawniejszego elektrycznie Anteca VPF 450W (a to wystarczy ze sporym zapasem).

Okrutnie drogi ten Windows w miejscu, gdzie masz zamiar kupować - są sklepy (np. X-Kom, Morele i inne), gdzie wersja BOX kosztuje poniżej 400 złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obudowy to równieć jestem sceptycznie nastawiony do modecom. Na 90% zamienię to na Zalmana Z3. Co do SSD to dzięki za pomysł, muszę to poważnie rozważyć.

Teraz pytanie czy 450 W na 100% wystarczy. Windows na 100% będzie kupiony tańszy, więc na obudowę sobie dołożę.

A co myślisz o karcie graficznej?

Z góry dziekuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do tej wyliczanki dodał jeszcze średnio opłacalną płytę główną (jak na model z 2 slotami na RAM).

Zasilacz wystarczy i na 150%, ten zestaw pod obciążeniem raczej nie przekroczy 250W (podczas normalnej gry to nawet 200W może się okazać przeszkodą nie do przeskoczenia).

Zaproponuję taką alternatywę - jeżeli dobrze liczę, to tylko kilka zł więcej, niż Twój zestaw, a zawiera wszystkie poprawki wymienione przez Ireneza. Jako kartę graficzną wybrałem GTX 960 w wersji 4GB - w sumie 2GB też powinny wystarczyć (Zotac daje 5 lat gwarancji, MSI dorzuca mysz wartą nieco ponad 100 zł), ale jeżeli mógłbyś dołożyć, to w sumie czemu nie, przynajmniej nie będziesz miał problemów z ustawianiem najwyższej jakości tekstur. Do wszystkich 960tek jest dorzucany Wiedźmin 3, dodatkowo sama karta jest nieco szybsza od R9 280 i lepiej się podkręca, więc za Radeonem wiele nie przemawia.

I tak się jeszcze upewnię: bardzo Ci się przyda SSD? Bo może lepiej go olać, nieco powiększyć budżet i próbować zmieścić GTX 970?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ,,alternatywy" to bardzo mi się podoba, ale czytałem że gtx960 jest meh, bo robiony pod moba i ogólnie rozczarowujący, dziwne ściny i lagi. Co do dysku SSD to polecił mi go ziomek ze sklepu, mówiąc że to dużo przyspieszy komputer, więc mu zaufałem, ale się nie znam. GTX 970- mmm marzenie, ale czy na pewno potrzebuję!? Komputer ma mi służyć do końca studiów czyli jakieś 4-5 lat ( może w czasie się czegoś dorobię i kupie nowy). Dużo gram, ale w raczej nie wymagające tytuły, ale Gta V na 100% kupie :). Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łap test GTX 960 (tylko pamiętaj, że użyty tam kręcony i7 jest nieco szybszy od niekręconej i5), może sam ocenisz, która karta będzie Ci bardziej pasować (R9 280=HD 7950).

SSD przydaje się przy codziennej pracy z komputerem, znacznie przyspiesza wszelkie operacje na plikach, co przekłada się na szybsze uruchamianie systemu i programów, ale w grach klatek nie doda (pomijając nieliczne tytuły, które doczytują jakieś dane na bieżąco).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem zwolennikiem zielonych, ale trochę zbił mnie z tropu ten filmik /watch?v=mJ4rTvzUjds

Więc jak już wybierać gtx960 to czy brać gigbyte, msi czy może polecieć już w gtx960 windforce 2x 4gb.

Co do SSD to większość czasu to jednak codzienne użytkowanie (FB, YT, Streamy itd. itp. ), więc chyba must have?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę zbił mnie z tropu ten filmik /watch?v=mJ4rTvzUjds
Hmm, sytuacja cenowa nieco się zmieniła, obecnie GTX 960 2GB są nawet nieco tańsze od R9 280, a Wiedźmin jeszcze poprawia ich sytuację. Co prawda jeżeli chodzi o wersję 2GB, to rzeczywiście nie można wykluczyć, że w przyszłości mała ilość pamięci okaże się niewielką przeszkodą (no ale zawsze można się ratować zmniejszeniem jakości tekstur), ale jednak to dużo nowsza architektura (jak już wspomniałem, 280 była wydana wcześniej jako HD 7950), więc ze stwierdzeniem "GTXa 960 dobierałbym do komputerów, które nie mają dużej przyszłości" zgodzę się o tyle, że do nich też smile_prosty.gif W podlinkowanym przeze mnie teście jest FC4 i tam nie zostało wspomniane o żadnych problemach z płynnością, tutaj masz kolejny test i minimalna liczba klatek też na nic takiego nie wskazuje.
czy może polecieć już w gtx960 windforce 2x 4gb
Jakie 2x4GB? GTX 960 ma 2 albo 4GB.

SSD to może nie must have, ale na pewno nie zaszkodzi go mieć.

W sumie jest jeszcze jedno miejsce, w którym można by zaoszczędzić - system. Co prawda kiedyś byś pewnie musiał na niego wybulić (no chyba, że Twoja uczelnia jest objęta DreamSparkiem i możesz mieć system za darmo), ale póki co mógłbyś korzystać z bety Windowsa 10, a zaoszczędzone 4 stówki dołożyć do GTX 970.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście mój błąd- GTX 960 2x 2Gb. Pytanie czy GTX970 będzie mi tak na prawdę potrzebny!? Czy nie wystarczy GTX960 2x2Gb? Co do Windowsa, to rzeczywiście masz rację, mogę go sobie podarować.

Druga sprawa czy i5-4460 to dobry wybór? Z tego co czytałem to chyba najlepszy za te pieniądze. Pytam, bo na innym forum ludzie piszą o i5-4670K.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX 960, niezależnie od ilości pamięci, to dokładnie tak samo wydajna karta, wolniejsza o 35-40% od GTX 970. Jeżeli miałaby przetrwać w komputerze 4-5 lat i stale byś liczył na przyzwoite detale, to raczej warto dołożyć.

4670K (albo lepiej 4690K) byłby ok, o ile planujesz podkręcanie procesora, jednak w takim budżecie to raczej przeciętna inwestycja, bo musiałbyś jeszcze dołożyć do lepszej płyty głównej (poniżej Z97-G43 ciężko schodzić, a można by jeszcze nieco dołożyć), a to by się negatywnie odbiło na karcie graficznej i w efekcie miałbyś obecnie gorszą wydajność w grach (chociaż gdybyś w przyszłości planował wymianę karty graficznej, to nie jest to najgorsza opcja).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że nie potrzebuję potwora pod nazwą GTX 970 (przyzwyczaiłem się grać na niskich, a zbiegiem lat diametralnie zmniejsza się czas który przeznaczam na gry), więc uważam że GTX 960 to optymalna opcja dla mnie. Tylko teraz nie wiem czy kupić MSI GTX 960 czy dopłacić 200zł do tej 2x2gb, warto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz pobór energii z gniazda (po uwzględnieniu strat na zasilaczu) z podkręconą i7. Zasilacz 750W to chyba do 3-4 960tek.

Jeżeli pozostajesz przy niepodkręcalnym procesorze, to można co najwyżej dorzucić do płyty w formacie ATX, np. B85-G43, czy B85-HD3, dalsze dopłaty wydają mi się bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...