Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kriso00

GTX 970 i spadki fps.

Polecane posty

Witam. Kilka dni temu zakupiłem kartę graficzną od Ggiabyte, model gtx 970 w wersji g1 gaming.

Wcześniej byłem posiadaczem karty od MSI model GTX 780. Nie spodziewałem się wielkiego wzrostu fps ponieważ te karty różnią się od siebie bardziej zużyciem energii a nie osiągami, Ale to co stało się po włączeniu gry z tą kartą, zaszokowało mnie. Grywam w Battlefield 4 przez sieć i wcześniej na full detalach miałem 60 fps stałe ze znikomymi spadkami do 55 przy większych efektach(gtx 780). Teraz przy 970 te spadki są aż do 40 fpsów! Poniżej specyfikacja komputera. W czym tkwi problem?

Intel Core i5 4690k 3,5ghz

x2 GoodRam DDR3 PLAY 4096MB

Płyta główna Gigabyte GA-Z97-HD3

Zasilacz Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+

Karta Graficzna Gigabyte GTX 970 G1 GAMING.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W karcie. Randomowe spadki FPSów w BF3 i BF4 (i zresztą nie tylko w nich) na kartach z serii 900 są dosyć częstą przypadłością i nie wydaje się to być problem ze sterownikami. W przypadku BF4 bardzo często pomaga wyłączenie Origin podczas gry.

Przykładowe tematy na forum GeForce:

https://forums.geforce.com/default/topic/793184/geforce-900-series/msi-gtx-970-fps-drops/1/

https://forums.geforce.com/default/topic/792995/geforce-900-series/kinda-upset-about-all-of-these-gtx-970-980-issues-/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę dodać, że nie tylko w battlefieldzie są takie spadki. Porównywałem swoje wyniki z wynikami z różnych stron typu benchmark i w grze metro 2033 last light ta karta wyciąga średnio 72 fpsy. Porównując całą platformę testową mam lepszy procesor. U mnie ta sama gra w takich samych ustawieniach graficznych wyciąga nieco ponad 50 STAŁYCH.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje podejrzenie, że nVidia wypuściła wadliwą serię kart. Tylko nawet jeśli jest to prawda, to i tak nVidia się do tego nie przyzna. Pokombinuj z różnymi wersjami sterowników. Jeśli pomoże to OK, a jeśli nie, to możesz spróbować jeszcze posprawdzać ustawienia oszczędzania energii. Jeśli i to nic nie, da to najpewniej nic się nie da zrobić. Tzn. teoretycznie można się bawić jeszcze w reinstalkę systemu i RMA, ale mało prawdopodobne, żeby pierwsze pomogło i równie mało prawdopodobne, żeby ktoś przyjął tę kartę w ramach RMA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny problem na takiej samej karcie graficznej sprobuj wylaczyc synchronizacje pionowa powinno byc lepei jednak moze nakladac sie obraz umnie to wyglada tak jakby synchronizacja zle dzialala na wlaczony zbija fps do 30 zamiast do 60 albo na chwile wskakuje na te 60 a poznij spadaja do 30-40 najlepiej to wyglada na wylaczonej prawdopodobnie jest wlaczona jakas opcja w ustawieniach nvidia. Trzeba czekac na aktualizacje sterownikow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...