Skocz do zawartości

Wycena zestawu PC + peryferia + wisienka


k4cz0r

Polecane posty

Z bólem, jednakże wiem że warto - muszę wymienić mój półtora roczny PC, w który poszło sporo pieniędzy i pracy, na jednak mobilny laptop. Przeprowadziłem się na stancję i PC nieco utrudnia sprawę, do tego jako student często jestem w ruchu - a że także gracz, chętnie czasem bym zagrał w innym miejscu niż tylko domowym zaciszu. Oczywiście za to wszystko [opcjonalnie z delikatną dopłatą] chciałbym porównywalny wydajnościowo laptop. A widzę, że to koszt minimum 5-6 tysięcy...

Co byłoby na sprzedaż.

a) Cały PC, tak więc: (sygnatura)

AsRock P67 Pro3

Intel Core i5-3570K @ prawie rok bez problemu działa na 4,5 GHz (Raijintek Themis + Zalman STG2)

Gigabyte GTX 760 2GB Windforce 3X rev. 2.0

2x GoodRam 4GB DDR3 1333Mhz CL4

Crucial M500 120GB

Seagate Barracuda 1TB 64mb SATA3 + Samsung F3 750GB 32mb SATA2

Silentium PC Deus M1 550W

Zalman Z3 Plus White (5x 120mm)

Asus Xonar DS + op-amp MUSES (wart ~50 zł)

Części NIE podkreślone były kupione dokładnie 4 sierpnia 2013 roku w sklepie Morele, tak więc jeszcze nieco gwarancji jest (akurat, aby się przekonać że sprzęt w pełni sprawny, i jeszcze długo posłuży nabywcy wink_prosty.gif ). Poza moim starym dyskiem Samsunga i Xonarem z Allegro, cała reszta jest jeszcze nowsza - dodatkowe 4GB RAM czy obudowę z nowymi wentylatorami (wszystkie niebieskie) dokupiłem po paru miesiącach, SSD jakoś maj-czerwiec 2014.

Do większości mam oryginalne pudełka oraz do wszystkiego faktury/paragony.

b) Monitor, także kupiony góra parę dni/tygodni po komputerze w Media-Markt: LG 23EA63

c) Moje cudo i wspomniana wisienka, kupione właśnie na studia (jako informatyk tym bardziej przydało się mieć coś mobilnego i dobrego): tableto-laptop Acer Switch 10, kupiony w listopadzie 2014 [tak więc ledwie kilka miesięcy]. Kapitalny sprzęt, lekki, poręczny, i jednak w pełni funkcjonalny Windows. Kupiony w RTV Euro AGD. I też mały dodatek - jest na niego ubezpieczenie m.in. od przypadkowych uszkodzeń czy kradzieży.

Czekam na jakąś rozsądną wycenę. Co do "budy" - całej jako komputera, oraz pojedynczych części. Choć nie ukrywam, najlepiej byłoby sprzedać jako całość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta 150-200zł, procesor 600-700zł, chłodzenie ~100zł, pamięci ~200zł (swoją drogą pewnie miałeś na myśli CL9), SSD ~200zł, HDD po 100-150zł, zasilacz ~150zł, obudowa 100-150zł, dźwiękówka ~50zł, monitor 300-400zł. Tablet - nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Xonar na pewno nie tylko 50 zł, skoro dałem za nią 80 zł [mam oryginalne pudełko itd.] + wspomniany op-amp + dwa inne jeszcze.

A GPU? Z 700 zł powinienem dostać?

Czyli z moich obliczeń jakbym chciał sprzedać jako zestaw - PC + monitor to ok. 3000 zł mogę wołać? Acer widzę że za ok. 800-900 zł powinien pójść, to zauważyłem całkiem ciekawy laptop MSI GE40 za 3800-4000 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...