Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adimali

SGS4 vs SGA5 vs SGAlpha vs LGG3

Polecane posty

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem smartphona. Tak jak w temacie Samsung Galaxy S4, może S5 (choć słyszałem że nie ma z nimi szału) Samsung Galaxy A5, Galaxy Alpha oraz LG G3.

Chciałbym używać go przede wszystkim do rozmów (brak problemów z zasięgiem) i internetu (zasięg + obsługa danych). Dodatkowo jestem graczem, więc zależy mi również na wydajności w grach. Aparat i inne funkcje dodatkowe są mniej ważne. Miło by było, jeśli bateria wytrzymywała chociaż jeden dzień w pełni:)

Orientowałem się i czytałem na różnych forach w sprawie tych modeli, ale dalej nie wiem co wybrać. Telefon będę kupował raczej w jakimś sklepie online czy offline biggrin_prosty.gif cena to około 1300zł może 1400.

Preferuję oczywiście Samsunga w każdej dziedzinie życia, więc ten LG jest bardziej na doczepkę, z racji wielu dobrych opinii i dobrej ceny. Poza tym mam LG Swift L9 od prawie dwóch lat i nie jestem z niego zadowolony... Telefon dobrze by było gdyby wytrzymał conajmniej 2 lata.

Czekam na propozycje:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG G3 to ładny i dobrze wykonany model z bardzo dobrym aparatem, niestety LG użyło w nim ekranu QHD, który ma wpływ na wydajność i baterię. Z tym pierwszym LG sobie poradziło i najnowszy soft działa ok, natomiast czas pracy na baterii jest po prostu przeciętny (a nawet nieco lepszy od S4). Jeśli więc nie musi być Samsung, G3 jest świetnym wyborem ;) Pamiętaj tylko że wersja 32GB ma więcej RAM od wersji 16GB.

Z pozostałych modeli raczej na pewno odrzuciłbym S4 i A5. Pierwszy jest wydajnościowo do tyłu wobec reszty i ma przeciętny czas pracy na baterii. A5 w cenie ok. 1500 to obecnie porażka. Co prawda jako jedyny ma 64-bitowe CPU, ale to midendowy Snapdragon 410, spotykany w konstrukcjach poniżej 800 zł... Dużo lepszym wyborem od A5 będzie imo Alpha, choć bateria w nim mogłaby być nieco większa, ale podobnie jak w przypadku G3 osiąga wyniki po prostu przeciętne, a lepsze niż S4 ;) Bardzo dobra jest w tym modelu także kamera, ale do dyspozycji mamy jedynie 32GB nierozszerzalnej pamięci. Z S5 rzeczywiście szału nie ma, choć możesz go rozważyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź:) Po przeczytaniu tekstu nastawiam się na LG G3, i sądzę, że to może być dobry wybór. Bardzo mi się podoba opis i wytłumaczenie dlatego łapka w górę:) Chciałem mieć S3, ale nie było pieniędzy, a teraz kiedy mogę sobie pozwolić na lepszy telefon to S4 jest już na wykończeniu a S5 nie robi szału:P Miałem LG dwa razy i byłem niezadowolony, ale staram się nie robić uprzedzeń, dlatego wydaje mi się, że finalnie postawię znów na tą markę - do trzech razy sztuka.

Czekam na dalsze informacje i preferencje od forumowiczów:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mimo wszystko brałbym pod uwagę tylko flagowce :) ze względu na dłuższe wsparcie i masę custom romów które ratują fona na ''stare lata'' :D Obecnie mam właśnie twoje stare marzenie s3 xD Gdybym teraz miał wybierać to zastanowiłbym się poważnie nad htc one m8, s5 i g3. Żaden z nich nie będzie złym wyborem ale musisz przeanalizować swoje preferencje, ponieważ każdy telefon ma swoje wady jak i zalety i to właśnie zależy od Ciebie co jest dla cb ważniejsze. Ciężka sprawa :D M8 ma fajowe głośniki, wykonanie i soft, kuleje aparat. S5 ma genialny ekran (obsługa paznokciami, innymi przedmiotami) świetny aparat, o g3 wypowiedział się kolega wyżej :D Polecam obczaić filmiki na yt z recenzjami. bo nie da się stwierdzić jednoznacznie który tel lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...