Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

webtom

Klawiatura mechaniczna

Polecane posty

Uznałem, że chyba powoli mogę pomyśleć o wymianie mojej K120tki na coś z nieco wyższej półki.

Na klawiaturze głównie piszę (co prawda od czasu do czasu w coś zagram, ale raczej nie jest to priorytet) i tak sobie wymyśliłem, że mechanik jest właśnie tym, czego potrzebuję.

Naturalnym wyborem do pisania powinna być klawa na przełącznikach MX Blue, ale że te generują zdecydowanie zbyt duży hałas, to raczej kierowałbym się w stronę MX Brown (no chyba, że zaproponujecie coś ciekawego na MX Clear).

Co do wymagań:

  • layout US-International
  • brak podświetlenia
  • możliwie prosty wygląd
  • rozsądna cena (powiedzmy, że do 500 zł)

Obecnie moim faworytem jest Tesoro Durandal (edit: zauważyłem, że na Brownach można też dostać CM Storm Quickfire XT, która w sumie wygląda całkiem ok, poza IMO kiepskim rozwiązaniem z gniazdem USB w korpusie i jakoś prymitywnie wyglądającymi czerwonymi diodkami). Byłbym wdzięczny, gdybyście ocenili ten wybór i podali jakieś ciekawe alternatywy.

I jeszcze jedna sprawa: swego czasu natknąłem się na FKBN104M/EFB2 i wydaje mi się idealna, poza ceną (w Amazonie UK niemal 800 zł). Znacie coś podobnego, ale z zauważalnie niższą ceną?

I tak zupełnie na marginesie: co sądzicie o takim tworze? Da się to jakoś porównać z przełącznikami Cherry MX, czy to dużo niższa półka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer 6312 widziałem na żywo. Wbrew opisowi nie jest to klawiatura mechaniczna, tylko udająca mechaniczną (czasem można się spotkać z określeniem "hybryda") - nadal jest to guma, ale każdy klawisz ma mechanizm, który powoduje wysunięcie bolca wciskającego gumę. Z punktu widzenia piszącego działanie jest podobne do MX Blue, choć odczucia lekko gorsze i ze względu na sposób działania, klawiatura mniej wytrzyma. Kiedyś ten model był sprzedawany na allegro za mniej niż 50zł (trzeba było wiedzieć gdzie szukać...) i wtedy była to opłacalna inwestycja, ale potem ktoś wykupił wszystkie sztuki i zaczął je wystawiać po, według mnie, zawyżonych cenach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...