Skocz do zawartości

Kalambury


Marek Lenc

Polecane posty

  • Odpowiedzi 4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Dogmeat: podobało mi się w zagadce komplikowanie 2 znaczeń i zestawienie ich ze sobą. Zagadka może nie zyskała na atrakcyjności, ale na stopniu komplikacji- owszem.

A jednak poszło szybciej niż z niektórymi mniej skomplikowanymi kalamburami (choć przy pomocy Naczelnego Rysownika)... Podobno najlepszymi rozwiązaniami są zawsze te najprostsze :wink:

No i w sumie po tak długim stażu z kalamburami, myślałem, że ich istotą są gierki słowne... Jednak Mistrz Lenc potrafi zaskoczyć :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w sumie po tak długim stażu z kalamburami, myślałem, że ich istotą są gierki słowne... Jednak Mistrz Lenc potrafi zaskoczyć :wink:

To nie ja byłem pomysłodawcą tej zagadki, więc... Dokonałem pewnych uproszczeń, bo nadal ma się tu liczyć zabawa.

51 zagadek- to dużo?

Panie Marku, czy jeśli wpadnie pomysł do głowy można przysłać? Bo mam taki jeden.

Tak, pewnie.

Co z tym grafikiem (czy coś) promującym kalambury?

Będę robić, umieszczę go wkrótce na forum.

Może wymyślić jakieś hasło promujące?

Masz jakiś wybitnie dobry pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś wybitnie dobry pomysł?

A ma się rymować, czy jak? :wink:

Gdy się nudzisz z wieczora, oznacza to, że na Kalambura pora! (środy i niedziele po kościele, punkt 21:00, zsynchronizujmy zegarki!)

51 zagadek- to dużo?

Przy takich odstępach czasowych, raczej tak.

Wychodzi, że to coś koło 25 tygodni, co daje nam (prawie) 6 miesięcy :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy jesteś zmęczony i błądzisz myślami, to siądź przed kompem i rozwiąż kalambura z nami! W każdą środę wyrób modę, w każdą niedzielę myślenia wiele! Kaaa-lambuur!!!

A dzisiaj będę siedział przed słownikiem i szukał haseł odpowiednich do kalambura :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym szaleństwie jest metoda:

zgadnij hasło, własne dodaj ;)

(wiem, wiem, rymy ;))

Zgadniesz?

Padniesz!

(to bardziej jak przestroga :P)

Zagadka na FA:

niech chwila ta trwa!

(wiem, rytm, ale jak ja się przy tym dobrze bawię :))

Kalambur od Lenca:

ten to się znęca...

(mój faworyt :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc tyle pudeł w ciągu pierwszych 20 minut po prostu zrobiło mi się Was żal :P...

*Lenc zasłania twarz rękami w celu zasłonienia zażenowania i stara się odkryć prawdę rządzącą kalamburowym topicem:

-"Bosze, kto ich tu przysłał..." ;D

Kalambur od Lenca:

ten to się znęca...

To prawada. 2 słowa wczoraj zostały odgadnięte, zostało jeszcze 1, nagle instensywna burza mózgów, YYY, ups jakaś żyłka pękła xD. Jak nie 'Gigant na wolności', to co ?! 'Gigant na gigancie'. Nagle zonk rotfl i blaszka w czoło. No taaak, to było takie proste xD Ale jak się człowiek uprze na jakieś rozwiązanie, to jakby miał klapki na oczach. Mimo tego, że bym myślicielował, to bym nic nie wymyślił. Brawa dla zwycięzcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenca Kalambury kruszą najtwardsze mury...

Zostaw laskę, zostaw piwo. Na kalambur ruszaj żywo!

Nie da Ci laska, nie da Ci parkour, tego co może dać Ci Lenca Kalambur!

Lenc i kalambury wzbiją Cię ponad chmury!

PS Może jakiś minikonkurs z nagrodą (pochwała od imć Lenca w komentarzach w profilu, ewentualnie uścisk ręki - dojazd na własny koszt)? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...