Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa i słuchawki


Polecane posty

Cześć,

Chociaż o muzyce i dźwięku wiem to i owo, to na sprzęcie ni hu hu. Dlatego proszę Was o pomoc.

Z racji, że załatwiam sobie nowy komp, potrzebuję do niego karty dźwiękowej i nowych słuchawek.

Nie chcę przeznaczyć na nie więcej niż 550 zł, dlatego byłbym wdzięczny za poradę.

W oko wpadła mi karta dźwiękowa Asus Xonar DX/XD http://www.morele.ne...24-bity-187044/ ale nie wiem jaki zestaw słuchawkowy do tego dobrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem natrafiłem na HD668b, które, jak wyczytałem, lepiej się nadają do muzyki klasycznej i pracy studyjnej, natomiast HD669 do bardziej agresywnych gatunków muzycznych.

Prodigy HD2 w wersji zwykłej czy Advance DE (bo znalazłem dwie wersje)?

Co więcej, (tak poza tematem) co sądzisz o słuchawkach AKG K612Pro? Wiem, że te słuchawki są droższe, ale czytałem, że bardzo dobrze nadają się do pracy w studiu (łatwo na nich wyłapać wszelkie fałsze, nieścisłości itd.) i myślę, że przydadzą się w przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BladyPiter Dokładnie z dwoma. Kolega miał 668B (w pewnym momencie po prostu przestały działać, ale nie wiem co tam się stało dokładnie), a ja miałem HD669 i w nich właśnie pękł pałąk. Wolałbym nie ryzykować jeszcze raz, chociaż przyznam, że dźwięk był dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pałąki lubią pękać na mrozie, więc lepiej nie wychodzić w słuchawkach na zewnątrz (ale mają "wbudowane" zabezpieczenie w postaci dużych rozmiarów, które skutecznie do tego zniechęcają), w normalnych warunkach trzeba by się bardzo postarać, żeby je złamać.

@kozub007

Dziwne, ja moje HD669 mam już chyba powyżej dwóch miesięcy i nic się z nimi nie dzieje, a wcześniej przed ponad rok używałem HD681 (oczywiście nadal sprawne). Pewnie trafiłem na podróbki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem natrafiłem na HD668b, które, jak wyczytałem, lepiej się nadają do muzyki klasycznej i pracy studyjnej, natomiast HD669 do bardziej agresywnych gatunków muzycznych.

HD668B zabiją Cię wysokimi tonami. Aby je uspokoić musiałbyś sparować słuchawki z przyciemnionym źródłem lub obniżyć soprany w EQ, przez co mogą stracić na detalu. HD669 wciąż mają masę detalu, a przy tym góra nie jest tak ostra. Moim zdaniem będzie to lepsza para dla już i tak przeraźliwie jasnego HD2.

Prodigy HD2 w wersji zwykłej czy Advance DE (bo znalazłem dwie wersje)?

Aktualnie i tak nie kupisz już zwykłego Prodigy, bo od dawna ich nie produkują.

Możesz co najwyżej kupić OPA z oryginału (NE5532) i pozamieniać je miejscami, ale to też nie będzie to samo.

Co więcej, (tak poza tematem) co sądzisz o słuchawkach AKG K612Pro? Wiem, że te słuchawki są droższe, ale czytałem, że bardzo dobrze nadają się do pracy w studiu (łatwo na nich wyłapać wszelkie fałsze, nieścisłości itd.) i myślę, że przydadzą się w przyszłości.

A co ja mogę o nich sądzić... Słuchawki świetne, ale wymagające. Lubią się z lampami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...