Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kar0

[1800zł] Komputer do gier

Polecane posty

 Post przeniesiony z tematu Komputer do 1800zł. Proszę nie podczepiać się pod cudze tematy. ~y 

To ja się podłączę do tematu, szukam zestawu w podobnej cenie co Filip, ok 1800-1900 zł. Mam już upatrzony monitor LG25UM65.

Czy zestaw Diriona z R9 270 i procesorem Pentium wystarczy do np. WoTa w wysokich ustawieniach i bez ścinek? Lub Tomb Raider w średnich?

Czy warto zamiast R9 270 wybrać 280, co podał Filip? Czy może pieniądze przeznaczyć na lepszy procesor lub coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wziąłbym jednak monitor z mniejszą rozdzielczością. Komputer w tej cenie nie będzie zbyt dobrze sprawował się w takiej rozdziałce, jaką oferuje ten LG.

Co do Pentiuma - jeżeli zamierzasz go z czasem wymienić na Core i5, to można wziąć wtedy mocniejszą grafikę + Pentium.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem taki monitor, gdyż będę do niego podpinał również PS4. Ostatecznie do tego komputera mogę wciąż używać starego monitora, przynajmniej dopóki nie ulepszę PC.

Jak mocny komputer musi być do takiego monitora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież PS4 oferuje obraz w rozdzielczości Full HD (i to nie w każdej grze...), więc jaki sens ma kupno tego monitora pod konsole?

Co do komputera - widziałbym tu przynajmniej Core i3, a najlepiej i5 i kartę pokroju R9 280.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chciałbym zagrać na ultrapanoramie, a to jest właśnie najtańszy model, jak twierdzi CDA.

Czy z Radeonem R9 280 + Core i3 (za kilka miesięcy wymiana na i5) udałoby się złożyć komputer do max 2200/2300 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się liczyć z tym, że ten monitor jest całkiem szeroki, ale stosunkowo niski (na poziomie 20'' w normalnych proporcjach).

No i jeżeli konsola nie obsłuży takich proporcji, to będziesz podziwiał czarne pasy po bokach.

Core i3 (za kilka miesięcy wymiana na i5)
To już lepiej sporo zaoszczędzić biorąc Pentiuma (jeżeli nie wykluczasz podkręcania, to odblokowanego G3258), który jest znacznie lepiej wyceniony.

I póki co nie widzę żadnego sensu brać kupować takiego zestawu, za niecały miesiąc premierę będzie miał GTX 960, który może być znacznie lepszą propozycją od R9 280/GTX 760.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Irenez:

Dzięki za informację smile_prosty.gif Każda ultrapanorama ma takie problemy, czy tylko ten model?

@webtom:

Dzięki. No cóż, w takim razie wstrzymam się jeszcze, może do tego czasu zwiększy mi się też budżet.

1. Postów poprzedzających nie cytujemy.

2. Innych postów w całości też lepiej niecytować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...