Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RIP

[Java+Bazy danych]Przydatne kursy/książki o bazach danych

Polecane posty

Dzień dobry!

Chciałbym popchnąć swoje zdolności informatyczne dalej, a konkretnie ku bazom danych. Jako, że na PWR na zaocznych przedmiot ten będziemy mieli dopiero na 5-tym semestrze, a ja bawię się na 3-cim, chciałem zabrać się za to na własną rękę i tu zaczynają się moje rozmyślania:

1. Jakich baz najlepiej się uczyć i jakie mogą być najbardziej przydatne, jeśli w przyszłości docelowo chcę zajmować się Javą i czy w ogóle język programowania ma tu jakieś znaczenie? :)

2. Znacie może jakiś godny polecenia kurs odnośnie bazych danych oraz dotyczący implementacji ich w kodzie Javy?

3. To samo jeśli chodzi o pozycje literaturowe. Na przykładzie np. książki "Javascript i jQuery - nieoficjalny podręcznik" przekonałem się, że nieźle oceniana książka w rzeczywistości może być bardzo słabym merytorycznie i jakościowo gniotem, na który szkoda mi czasu, więc teraz wolę raczej dokładnie wybadać teren, nim zainwestuję złotówki w coś, co potem będę chciał raczej szybko wystawić na allegro niż czytać.

Bardzo dziękuję za ewentualną pomoc. Trudno szuka się materiałów, nie wiedząc do końca, czego najlepiej wypatrywać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Język nie ma znaczenia. W cywilizowanych językach robisz jakiś import, jakiś obiekt który łączysz z bazą a potem tylko wrzucasz do niego zapytania jak do konsolki z otwartym sql>.

Też nie ma znaczenia czy zaczniesz od mySQL, sqlite, oracle itp, byleby to był SQL. Różnice są dość niewielkie (no... bywają większe i mniejsze, np. w sqlite nie ma zapytań rekurencyjnych), ale to nie jest najważniejsze. Nie zaczynaj od noSQL, bo to trochę co innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...