Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ellusion

Rozwiązany: Smartfon 500 zł

Polecane posty

Odłożyłem trochę więcej pieniędzy na nowy telefon niż się spodziewałem (Steam jednak nie spustoszył mojego portfela w tym roku) i przyszedł czas na wybór takowego. Obecnie mam 3 typy i jestem otwarty na dalsze:

- Nokia Lumia 520

- Nokia Lumia 630

- Samsung Galaxy S3 mini (propozycja znajomego)

Sam obecnie korzystam z Samsung Galaxy Y. Lumie to wybór z ciekawości samego systemu przy czym przy 520 często czytałem informacje jakoby to był dosyć awaryjny telefon, a 630 to ponoć jeden z lepszych wyborów w tej cenie.

Czy ktoś może więcej powiedzieć mi o tych 3 telefonach, potwierdzić to co opisałem powyżej i ewentualnie polecić coś innego z podobnej półki cenowej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S3 Mini za 500? Totalna pomyłka, telefo niewarty więcej niż ~300, przestarzały już w chwili premiery i odstający teraz od większości modeli za 500. Lumia 520 jest niezła, ale megaawaryjna, więc z tej listy zostaje 630. Z Androfonów proponuję albo Moto E, albo LG L9 II (aczkolwiek ma niedopracowaną aktualizację do Androida 4.4).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto E ma czystego Androida i dwurdzeniowego Snapdragona 200 z 1GB RAM. Z powodu braku nakładek otrzymuje updaty prawie tak szybko jak Nexusy i ma zapewnione dłuższe wsparcie. Niestety ma dość kiepski aparat i tylko 4GB HDD. L9 II ma wspomnianą aktualizację z 4.1 do 4.4 i jak wspomniałem jest ona probkematyczna - niektórym w skrajnym przypadku wykrzacza aplikacja, zwykle po prostu jest nieco niższa niż na 4.1 wydajność i przeładowania launchera. Za to serce telefonu jest lepsze - Snapdragon 400, a ekran ma rozdziałkę HD i jest świetny (sam mam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celować można tez w Pentagram Rebel 4.7 - cztery rdzenie od MediaTek po 1.3 GHz każdy, Mali400MP, 1GB RAM lecz niestety tylko 4GB wbudowanej pamięci ROM (dla Ciebie to ok. 2700MB). Na plus jest także ekran IPS 4,7". Minusem jest bateria - podczas ciągłego użytkowania wytryzmia ok 5,5 godziny. W tym przedziale cenowym jest tez Lumia 530, myPhone Fun 2, Kazam Trooper 2.4.5, Prestigio PAP3450, Modecom Xino Z25 X2. Wszystkie z dwurdzeniowymi prockami od MediaTek oraz Mali400MP na pokładzie oprócz Lumii która ma cztero-rdzeniowego Snapdragona 200 i Adreno 302. Minusem Windows Phone jest mała ilość gier/aplikacji ale lepsze działanie, natomiast minusem androida jest to ze lubi się chłop przyciąć, ale za to dużo ma gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, trochę już wiem. Lumia 630 ma tylko 512 MB RAM, ale ponoć WP nie jest tak zachłanny i wystarcza to do funkcjonowania telefonu z nawiązką wraz z Snapdragon 400 na pokładzie.

emqi, miałeś okazję usłyszeć jakieś konkretne opinie o Lumii? Nie powiem, ale kusi mnie najczystsza ciekawość WP (zarzut małej ilości aplikacji mnie nie dotyczy - FB, Messanger, jakdojade są już dostępne na WP, więc mnie w zupełności wystarcza).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumia jest całkiem ok, choć rozdzielczość ekranu 630 jest przeciętna, większym problemem tego modelu jest 512MB RAM. Dla systemu to owszem starczy, ale tak mała ilość blokuje instalację niektórych tytułów z Windows Store. Najlepszym modelem z 1GB RAM jest Lumia 735, ale wymaga trochę dopłaty (ma też jednak ekran HD i lepszy aprat). Jeśli ci to nie przeszkadza, to możesz ją brać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...