Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sruba66

Nextgeny vs PC

Polecane posty

niektórzy przypisują chyba wszystkie komputery do szuflady PC :P

PC można zastąpić choćby Mac'iem, a komputerem jest też kalkulator :P

może i graficznie konsola pada , ale ile ma gier które na PC się ukazały

bo na razie to są porównania mulit platformowe, ale fakt PC ma też swoje gry i gatunki :P

a jak ktoś lubi ograniczać się do 1 platformy to jego strata :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dives czyli twierdzisz że jeśli gra wyjdzie jednocześnie i na Pc i na konsole to na obu platformach wygląda tak samo?Odpowiedz...

Ps Przeczytaj mój post powyżej ze zrozumieniem i wtedy odpisz

ps2 Mam też Ps3(i wiem że przy konsoli można się świetnie bawić)

ps3 Dives jesteś totalnym fanboyem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dives czyli twierdzisz że jeśli gra wyjdzie jednocześnie i na Pc i na konsole to na obu platformach wygląda tak samo?Odpowiedz...

Eee..khe, khe, aaa...yyy...no.

Ps Przeczytaj mój post powyżej ze zrozumieniem i wtedy odpisz

Ironio...

ps2 Mam też Ps3(i wiem że przy konsoli można się świetnie bawić)

Ja mam PC i się nie chwalę.

ps3 Dives jesteś totalnym fanboyem

Dzięki, na to liczyłem :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he :) Technicznie gry PC a konsolowe nieczęsto wyglądają lepiej. Na pewno większa rozdzielczość, filtrowanie anizotropowe i antyaliasing, ale nieczęsto zdarza się wyższa rozdzielczość tekstur itp. Twórcy są bardzo leniwymi stworzeniami - po co wydawać pieniądze na coś co i tak pewnie większa ilość ludzi zignoruje. Co nie zmienia faktu że możliwości techniczne są - ja gram na przykład w CoD 4 na większej rozdziałce niż konsole, z AA i AF max detale i nie przycina nic a nic. A sprzęt raczej "Eco" niż hight end. (Mam GF9600GT i Athlona 6000+) I miły akcent - nie będę go musiał zmieniać przez najbliższe dwa lata :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9500GT to nie jest dobra karta :)

Gry będą chodzić na high, ale pod warunkiem że konwersje z konsol nie będą kompletnie pieprzone i twórcy nie będą robili grafiki lepszej na PC niż na konsolach. W takim wypadku PCty będą spokojnie dreptać z konsolami, a obecne kompy nie będą potrzebowały upgrade'u. Bo ja grałem w BioShocka na high, a to było sporo temu. I zagram w Mass Effect 2 na high, a to będzie za pół roku :) Jeżeli ktoś tego nie zauważa to niech otworzy oczy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, ja tez gralem w bioschoka na high i co z tego praktycznie kazda gra chodzi na medium lub high ale za rok to sie zmieni , nie pojmujesz ? gry napaedzyja rynek z sprzetem zeby miec gre trzeba kupic karte i od razu zysk wiec napewno za rok nie pociagniesz wszystkich gier na high ... przyklad assassins creed 2 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu się mylisz, myślisz starymi kategoriami. Tak było kiedyś, kiedy PC był głównym rynkiem dla gier. Teraz X360 i PS3 rządzą, więc wydawane są na nie gry, a w drugiej kolejności na PC. Ale ograniczenia sprzętowe konsol uniemożliwiają im rozwój, a jedynie poprawianie optymalizacji, przez co grafika polepsza się, ale żadnego skoku nie będzie - jedynie to co widać teraz, czyli powolne zmiany w grafice. Spójrz na CryEngine 2 i 3. Różnicy nie ma praktycznie żadnej, a w niektórych przypadkach widać uwstecznienie. To są moje argumenty - pobij je proszę, bo mam nadzieje że się myle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymień mi teraz ile gier używa PS 4.0? Chyba niezbyt wiele, z tego co pamiętam to gry są robione głównie z myślą o konsolach(niestety, bo na PC niektóre tytuły naprawdę by mogły wymiatać gdyby nie konsolowa obróbka) i nie korzystają z najnowszej technologii(są wyjątki w stylu Dirt 2, ale ile osób poleci specjalnie kupić kartę by DX11, skoro na 9.0c i 10 pewnie też spokojnie pójdzie?) dopóki nie będzie xklocka 720 i pees 4 z obsługą DX 12 i PS 5.

@Down - Tyle że z tego posta do góry nie dokońca wiadomo czy uznajesz to za plus czy minus :P

2@Down - Czyli zanim coś napisze mam przeryć 21 stron zanim coś odpisze, to wolę nie pisać :P(wiem że chodzi o poprzednią stronę =] )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi właśnie chodzi :)

Dlatego nie trzeba robić upgrade'u - bo jeżeli karta obsługuje SM3.0 i jest w miare mocna, to udźwignie każdą grę z konsoli :) A gier mało tego używa bo... przeczytaj któryś z moich poprzednich postów.

@Góra - to czytaj całość a nie po łebkach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tak jest i to jest dla mnie plus tego,że na konsolach sprzedaje sie więcej gier niż na pecety.Dzięki temu większość gier wydawanych na kompa jest także na konsolach (albo odwrotnie jak kto woli),które mają mniejszą moc przerobową i dzięki temu posiadacze mocnych kart graficznych nie muszą się już martwić,że po pół roku ich super wypasiona karta będzie średniakiem,który będzie miał problemy z nowymi grami w dużych rozdzielczościach.

Nie dawno temu rządził Gf 8800 GT,który mimo tego,że na rynku był już od dłuższego czasu wciąż nie tracił na popularności,bo praktycznie wszystko ładnie chodziło w niezłych rozdzielczościach.

Teraz mamy choćby Radeona 4870 czy GF GTX 2xx,które moim zdaniem podzielą jego los i jeszcze długo spokojnie wystarczą do cieszenia się ładnie wyglądającymi nowymi tytułami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadziłeś, żeby karta starczyła na więcej niż pół roku powinna kosztować ok. 500zł, ale nie o tym chciałem.

Tylko o optymalizacji, każda generacja ma 2 lub 3 "etapy" graficzne. Porównajcie sobie choćby Dead Resing i Resident Evil 5, różnica jest kolosalna. IMO wyraźny skok jakości grafiki HD-genów dokonał się przy premierze Gears of War. Kolejnym dużym krokiem może okazać się premiera Crysis'a 2. Mimo tych samych bebechów gry są co raz ładniejsze, dzięki dobrej optymalizacji, najlepszym przykładem jest PS2. God of War, gdyby podbiło się rozdzielczość mógłby wyjść na next-geny a i tak dostał by co najmniej 7/10 w rubryce video (przypominam że pojawił się na 9-cio letnim sprzęcie). Oczywiście gry na PC też można zoptymalizować, ale nigdy nie uda się dostosować kodu gry dla praktycznie nieskończonej ilości konfiguracji, tak jak dostosowuje się do jednej. Jednak (jak zresztą zostało wyżej napisane) na dominacji konsol na runku skorzystały także komputery osobiste, zatrzymał się wzrost wymagań, a grafika niekoniecznie. Cytując za Tomasz Gawliowskim" "Oczywiście producenci konsol w trosce o jakość narzucaja develeperom mnóstwo wymagań dotyczących funkcjonowania gry, przykładem mogą tu być krótkie czasy wczytywania się leveli, czym developerzy PC-towi rzadko się przejmują. Wersja PC-towa, jako że jest opracowywana równolegle i przedstawia z reguły niemal tą sama zawartość, korzysta również na tych wymaganiach".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowilem o GF GTX 2xx

Ten który mam w sygnaturce aktualnie kosztuje w proline 799,a na ceneo na bank znajdzie się tańszy. Wystarczy poszukać,czy też tak jak ja trochę podeprzeć się różnymi pomocami (choćby fajnym konfiguratorem CDA) i można tanio kupić kompa który starczy na długo. Nie ma co demonizowac,że komp w przystępnej cenie zaraz się zestarzeje.Trzeba po prostu samemu go skonfigurować a nie kupować śmieszne hipermarketowe zestawy.

Kiedy ja kupowałem swojego kompa za 2900 w MM oferowali pudło za 3600 z 9600 GT w środku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak sie zwracam do pierwszej strony naszych tematów ...... pamiętacie w cd action w któryśtam numerze W AR dyskusje ,,o fabule hardcorowo"

nie oczekujmy od gier jakieś głębokiej fabuły bo zazwyczaj jeżeli jeżeli gram to gram żeby się odprężyć a nie pomajsterkować i porozważać losy bohatera JEŻELI JUŻ COŚ TO Zaszokowaniem jest dla mnie gra path ktora jest jak książka ale zazwyczaj gra sie żeby sie wyżyć i zrelaksować right a co do konsol i wydawania gier:jak sądzicie kto pierwszy dostanie grę: pc-towcy z czego 60% graczy to piraci czy konsolowcy którym kupowanie piratów jest bezsensowne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - w końcu jakieś potwierdzone dane na temat piractwa na PC! Jestem pewien że żaden zdrowy na umyśle człowiek nie wyssałby takich danych z palca. A jeżeli podczas grania wyłączasz mózg - twoja strata, bo jest naprawdę wiele gier które mają większą głębie niż "press X to shoot and don't press X to not shoot". Ale co ja się znam - zaraz inny uczony napisze inne procenty które zduszą w zarodku moje argumenty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...