Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sruba66

Nextgeny vs PC

Polecane posty

@Belutek

Wiesz co to ty poczytaj o funkcjach konsoli, bo nie TRZEBA instalować gry na dysku dla Twojej wiadomości, to jest tylko miły dodatek.

Co do Halo Wars to najlepsza strategia jaka wyszła na konsole, a jakby wyszła i na PC to też byłaby w czołówce, poprzez fenomenalną grafikę, fabułę i grywalność. A w Total War grałem i owszem jest to fenomenalna strategia.

Porównaj sobie ile osób gra w GTA 4 na PC i konsole, może i na PC więcej osób ma GTA tylko ponad połowa to piraci, którzy nie mają oryginalnego kodu, żeby grać po sieci. Na konsoli nie ma durnowatego Social Club lub GfWL, bez których niektórych gier nie da się uruchomić, bo trzeba mieć połączenie z internetem.

Co do padów, to mają PC to grają na standardowym zestawie, ale wygodniej jest na padzie o wiele, przez to, że wszystkie funkcje gry masz w zasięgu ręki, a nie musisz szukać po klaiwe przycisków odpowiadających za różne funkcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma durnowatego motywu instalacji gier na dysku

Wiesz co to ty poczytaj o funkcjach konsoli, bo nie TRZEBA instalować gry na dysku

Myślisz, że tego nie wiem? Co nie zmienia faktu, że taka funkcja jest. W czasach poprzedniej generacji to konsolowcy ciągle krzyczeli, że u nich nic nie trzeba instalować i to taaaaki plus, w czasach obecnych konsolowcy krzyczą, że nie muszą ale mogą instalować i to jeszcze większy plus! W następnej generacji zaczną wrzeszczeć, że konsole są takie świetne bo trzeba tam instalować gry! A dla twojej informacji po coś ta instalacja została dodana, nie sądzę, aby instalacja gry nie wpływała na nią w żaden sposób.

Co do Halo Wars to najlepsza strategia jaka wyszła na konsole, a jakby wyszła i na PC to też byłaby w czołówce, poprzez fenomenalną grafikę, fabułę i grywalność. A w Total War grałem i owszem jest to fenomenalna strategia.

:wallbash:

Fenomenalna grafika? Hello! My nie gadamy o słabych konsolach gdzie full detale to słabe medium na piecyku... My rozmawiamy o strategiach w ogóle, to, że coś jest fajne na konsole (bo alternatywy brak) nie znaczy, że tak samo będzie na Pececie, Halo Wars do krap do potęgi, który w ogóle nie sprzedałby się na piecykach, ale, że konsolowcy RTSów nie znają, to rzucą się na gniot i zawołają, że jest fenomenalny!

Porównaj sobie ile osób gra w GTA 4 na PC i konsole, może i na PC więcej osób ma GTA tylko ponad połowa to piraci

Porównaj sobie ile osób gra w GTA 4 na PC i konsole, na konsolach 99% to piraci. Mówię tak i tak właśnie jest.

Argumentacja w twoich postach leży i kwiczy...

Na konsoli nie ma durnowatego Social Club lub GfWL, bez których niektórych gier nie da się uruchomić, bo trzeba mieć połączenie z internetem.

Zupełnie mi to nie przeszkadza, ba powiem nawet, że to zaleta. W dzisiejszych czasach każdy porządny komputer zdolny udźwignąć najnowsze GTA jest podłączony do internetu, choćby tego słabszego.

Co do padów, to mają PC to grają na standardowym zestawie, ale wygodniej jest na padzie o wiele, przez to, że wszystkie funkcje gry masz w zasięgu ręki, a nie musisz szukać po klaiwe przycisków odpowiadających za różne funkcje.

A o położeniu jednej łapki na klawie a drugiej na myszce, toś nie słyszał nie?

Utwierdzasz mnie w przekonaniu, że żyjesz w swoim własnym urojonym świecie, gdzie pady od xboxa są lepsze w strzelankach niż gryzoń (A pro gamerzy taacy głupi, że się tymi niewygodnymi myszkami katują!), GTA IV to w 50% pirackie kopie, a Halo Wars gdyby wyszedł na pecety byłby w czołówce strategii. To już będzie chyba mój ostatni post tutaj, bo jak trafiam na takich fanboyów, to szkoda słów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanboyów? :laugh:

Człowieku mam Xboxa, PS3 i wczoraj zamówiłem kompa więc nie mów mi, że jestem fanboyem. Jestem multiplatformowy. Po przeanalizowaniu Twoim wypowiedzi masz większość racji. Ale popatrz co do GfWL, gdy wyszło GTA 4 na PC były z nim same problemy. Teraz oczywiście je udoskonalono i chwała im za to, ale Social Club jest według mnie i pewnie dla większości zbędny. :wink: Co do kontrolerów, żeby naprawdę fajnie i wygodnie grało się na kompie trzeba mieć porządną myszkę i klawę a wszystko kosztuje. :smile:

Co do naszych wypowiedzi to najeżdżasz na mnie, chociaż nie masz powodu. Nie chcę kłótni bo one do niczego nie prowadzą. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ten temat to jest 19 stron walki(prawie na śmierć i życie) która platforma jest lepsza.Moje zdanie na ten temat jest takie że i konsole i pecety maja swoje wady i zalety kuzyn posiada x360 i powiem że jest bardzo fajny,podoba mi się w nim system osiągnięć i to,że gier nie muszę instalować,ale! Ja wolę pecety bo:

-mam dostęp do internetu gdy już się znudzę graniem buszuję po necie

-kompa ma prawie każdy i mogę pogadać ze znajomymi przez gg,aqq,konnekta,skype'a,a nie tylko ze znajomymi z rozgrywek w np. halo 3

-komp jest wielofunkcyjny oprócz grania mogę słuchać muzyki(tak wiem na konsolach też można),bawić się w modowanie,obróbkę zdjęć itd.

-i niech nikt nie mówi że przed kompem jest nie wygodnie gdy jest wygodny fotel(taki mam :D) oraz ma się 22 calowy monitor(również taki mam) jest pełen komfort.

I nie neguję konsol, lubię pograć na x360 w np. fight night round 4,po prostu uważam,że pecet spełnia o wiele więcej zadań i jest idealny w stosunku do moich oczekiwań

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w gry na komputerze już jakieś 10 lat. Mam drugi komputer który ma już 4 lata - 2005. Mając PC mogę sobie pozwolić na kupienia w każdym miesiącu gry za 50 zł w rożnych reedycjach. Po za tym w czasopismach o grach tez dają fajne pełniaki wydatek to 10 -15 zł. Jeśli miałbym mieć konsolę czy to Xboxa 360 czy PS3 musiałbym wydać na samą porządną konsolę 1500 zł oraz zmienić TV ok. 1000 zł a gry te najlepsze kosztują ok. 250 zł . Miałbym jedną grę raz na rok Na Allegro nie będę kupować ponieważ jest pełno oszustów którzy tylko czyhają swe naiwne na ofiary. Chodź gdybym miał większe możliwości finansowe kupiłbym sobie takiego Xbosa 360 i spróbował czegoś nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zrobić combo?

Konsola (np.Xbox360) + tani lapek(np. Acer Aspire One)

Takie polaczenie jest moim zdaniem idealne.

Ogolne mozliwosci komputera + idealna gra na konosli

Wszystkim to polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu stałem przed podobnym dylematem. Miałem już wysłużonego peceta i uznałem, że trzeba coś kupić nowego do grania. Na początku oglądałem jakieś lapki za 3000-3500 zł, które miały na pokładzie przeciętne karty graficzne, które może by wystarczyły do grania na średnich detalach. Bateria by trzymała z 2 godziny, więc ani nie miałbym lapka, ani porządnego sprzętu do grania. W związku z tym uznałem, że kupię netbooba - wybór padł na Asusa 1000H, procek 260N Atom, 2 GB RAM-u, 160GB dysk, bateria 6-komorowa, która trzyma ok. 6 godzin. Do tego konsola Xbox360 Arcade i jestem bardzo zadowolony z tej decyzji. Mam przenośnego kompa, którego biorę na uczelnie i nie muszę się martwić o zasilanie, bo bateria wystarcza w zupełności na cały dzień wykładów, na których na nim notuję i ćwiczeń. Duża zaletą jest też jego waga - 1,3 kg, a nie jakaś cegła 3,3kg, to duży plus. Z konsoli również jestem bardzo zadowolony, choć po paru miesiącach dokupiłem dysk twardy oryginalny 60GB za 230 zł. Łącznie wydałem 1300 na netbooka, konsola - 800 zł + 230 zł za dysk, czyli suma sumarum 2330 zł, czyli tysiąc mniej niż planowałem, a nie mogłem kupić lepszego sprzętu do tego co potrzebowałem. Patrząc dzisiaj - po roku czasu, netbook, przez kurs walutowy nadal jest ok. tyle warty, konsolki tyle samo jak nie drożej i nadal jestem posiadaczem najlepszego sprzetu do grania.

-----------------------------

Ja niko14, legitymujący się numerem konta 2 041, oświadczam, że nie pracuję, nigdy nie pracowałem i nie zamierzam pracować, dla firm ASUS jak również MIRCOSOFT(edit: MICROSOFT - poprawiam literówkę, bo zarzuci mi się, że specjalnie napisałem z literówką, aby uniknąć podejrzeń :). Cały powyższy nie jest płatną reklamą w/w produktów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze? w dyskusji było wiele argumentów a więc(tak. jestem pc-owcem)

plusy pc:

szeroka kompatybilność wsteczna - od dosboxa zacząwszy. wy tymczasem nie pogracie w gry ze wcześniejszych konsol(poza wyjątkami w postaci segi nomada jako przenośnego genesisa wcześniejszej generacji)

łatwiej znaleść pada do pc niż klawiaturę do konsoli.(sam mam 2)

gry za darmo - od flashy i innych gier freeware nasz internet puchnie. a czy konsolowcy mieli przypadkiem alien hominid w bardzo wysokiej cenie ?

u nas na pc łatwiej wydać grę - nie pilnują nas szefowie konsol, przez co mamy masę gier niskobudzetowych - a czasem wśród nich trafi się jakaś perełka.

niech ps3 uruchomi halo 3 :P my za jakiś czas(dłuuugi) odpalimy na emulatorze

przewagi konsoli

konsola to pewność że gry na tą konsolę zadziałają.

więcej duzych tytułów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hold your horses cowboy's! Nie wszystkie dzieciaczki naraz :)

Tak, wiem, dlatego wiedziałem, że to ty, a nie ktoś inny. HaeLa sobie cmoknij w miękką szmatkę do kurzu, bo też go mamy. Orange Box'a też, misiu :] A gdzie S.T.A... Stalkerowi do klimatu Halo, hę? Cukiera w takim razie nie dostaniesz, bo nie masz argumentów =]

GoGoGonzo, ja ciebie też kocham. Też nie zrozumiałeś o co mi się rozchodzi. więc też cukiera nie dostaniesz. Battlefielda, Unreala też mamy... Keep on trying, misie ^.^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaczki... żebyś widział co to jest ironia :)

No ale po kolei. Jeżeli ktoś tu mówił o exclusivach na PC to ja to pominąłem, albo nie zauważyłem. Ale jedziemy dalej - Crysis, Unreal (wraz z Tournamentem), Cryostasis... można by wymieniać gry które biją Halo 3 na głowe pod względem klimatu. Grałem, uśmiałem się więc mogę się wypowiadać :)

EDIT Którego Battlefielda macie? :) Mówisz o tej dwójce na konsoli? :D

Jeżeli o tym mówisz, to ja mogę powiedzieć śmiało że mamy Residenta Evila 4 :) Taka sama jakość konwersji...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Battlefielda, Unreala też mamy...

Unreala as in Unreala 1 czy tą trawestację o diametralnie innym klimacie Unreal 2?

To ja też powrzucam parę tytułów:

Crysis, System Shock 2, Quake (porty konsolowe są okrojone według wiki), Breed, Tribes 2, Tribes Vengeance, Wolf:ET, Alien versus Predator 2, Codename Outbreak, Shogo: MAD...

Chyba że mieliście na myśli gry "prawie Master Chief w płytkiej fabule z regenerowanym zdrowiem i konsolowym sterowaniem". Wtedy faktycznie jest ich dość niewiele i żaden nie jest PC-exclusive.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i painkiller :)

zresztą macie problem - pc jako konsola jest najstarszą konsolą :P my swoje eksclusive'y możemy liczyć od kiedy mamy pc.(ta, pełna kompatybilność choć często z problemami, wide dosbox). wy tymczasem po zdechnięciu swojej konsoli (generacyjnym) nie pogracie tak łatwo.

poza tym gdzie u was inna kategoria - typowe freeware'y? u nas tego sporo. najlepszym przykładam cube i sauerbraten

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...