Skocz do zawartości

Dysk SSD


Kisiel94

Polecane posty

Witam,

jaki polecicie dobry dysk SSD?

Nie wiem ile najlepiej wydać kasy na taki dysk. Podajcie parę przykładów z morele lub techplanet chyba, że gdzie indziej jest jeszcze taniej.

Posiadam GTX760 oraz i5-3570k

Planuje na nim zainstalować głównie system oraz 1-3 gry i prawdopodobnie autocad'a.

PS. Będę kupował dopiero pod koniec roku lub gdzieś na początku w 1-2 tygodniu.

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx100-256gb-sata3-2-5-550-330-mb-s-7mm-ct256mx100ssd1-645069/

Taki będzie ok? Słyszałem, że teraz weszły jakieś samsungi i są one niby jeszcze szybsze niż te co były.

Wielkość to tak najlepiej ~250GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie jedyną sensowną alternatywą dla MX'a jest Plextor M6S - jest nieco szybszy, ale o ile w przypadku wersji 128GB dopłata ma sporo sensu, o tyle tutaj trzeba dorzucić już niemal stówkę, więc chyba lepiej pozostać przy Crucialu.

Słyszałem, że teraz weszły jakieś samsungi i są one niby jeszcze szybsze niż te co były.
Albo chodzi Ci o 850 pro, czyli dyski makabrycznie drogie, ale też bardzo wydajne (tutaj masz jego test, występuje tam też Crucial i Plextor) i mające 10 lat gwarancji, albo 850 Evo, które jeszcze się chyba nie pokazały, a wobec problemów Samsunga z 840 Evo raczej bym się nimi nie interesował, tym bardziej, że zapewne będą droższe od M6S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung 850 Evo w wersji 256 MB jest w morelach - http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-250gb-2-5-mz-75e250b-eu-850-evo-mz-75e250b-eu-701416/

W recenzji w bodajże Anandtechu stwierdzili, że dysk jest dla nikogo (kiepska wycena) - normalnym użytkownikom wystarczy Crucial MX100/M 550/Plextor M6S; profesjonaliści mają 850 Pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...