Skocz do zawartości

Rozwiązany: Włączenie emulatora Windows Phone w VS Express 2013 generuje błąd 0x80080005


JamesVoo

Polecane posty

Hi :)

Próbując skompilować standardowy kod który znajduje się po uruchomieniu projektu aby sprawdzić kompilator dostaję następujący błąd.

http://s11.postimg.org/vb6fzig4j/Bez_tytu_u.png

Wszelakie wymagania jakie potrzebuje emulator (Win 8.1 Pro, Update 2 do VS, obsługa SLATa, włączenie wirtualizacji w BIOSie( a w sumie to w UEFI)) są spełnione.

Ponowna instalacja Hyper-V i VS Express nic nie dały.

Próbowałem także z wersją VS Professional, lecz tam też wystepuje ten błąd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć, jeśli dobrze zrozumiałem problem i o to chodzi, to emulatory Win8 Ph nie mają możliwości działania wewnątrz wirtualnej maszyny.

SOA #1 Dziwne, u mnie działa.

Sprawdź, czy usługi Hyper-V uruchamiają się prawidłowo.

Nie instalowałeś może innych maszyn wirtualnych, jak np. Virtual Box? One lubią się gryźć z Hyper-V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sev - Nie wiem na czym by miało polegać sprawdzenie czy działa Hyper-V.

Do menedżera mogę się dostać i tam działa. Widzę dwie maszyny które próbowałem z VS uruchomić i w sumie nie wiem na czym ma sprawdzenie polegać.

Kiedyś odpalałem Ubuntu na VirtualBoxie, ale już dawno został usunięty, jeszcze przed update z Win8.1 do Win8.1 pro.

Ale z tego co widzę, po przeszukaniu dysku pliki jakieś jeszcze zostały.

Odnośnie działania w maszynie, to jest informacja od Microsoftu że nie jest wspierane, więc jak nie działa to nie pomogą. Zresztą, na community Microsoftu dostałem informację że zadziała format C, więc cóż ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emulator Windows Phone wymaga do działania maszyny Hyper-V, tylko z nią bywają problemy. Posprawdzaj, czy w dzienniku zdarzeń nie widać jakichś błędów powiązanych z tą usługą.

Częstym problemem są sterowniki od innych maszyn wirtualnych, bo po prostu to się wszystko nawzajem gryzie. Jeśli gdzieś są jakieś resztki, to tu może być problem. Warto spróbować przeinstalować Hyper-V (wszystko znajdziesz w aplecie Programy i Funkcje po kliknięciu w opcję Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sev - Problem jest taki, że Hyper-V był instalowany długo po usunięciu VirtualBoxa(VB był używany przed upgrade Win 8.1 -> Win 8.1 pro) i także po wystąpieniu tego błędu usuwałem i instalowałem Hyper-V, VS Express także był wyrzucony i zainstalowany, a także testowałem czy działa emulator na Visual Studio Pro.

Niestety zawsze wyskakuje błąd.

Odnośnie dziennika, o ile nie mogę znaleźć dziennika do samego VS Express, to dzienniki od Hyper-V, te co udało mi się znaleźć(Funckaj Hyper-V SynthNic, Funkcja Hyper-V SynthStor, Funkcja Hyper-V-Emulowanie, Hyper-V-Hypervisor, Hyper-V-VmSwitch, Integracja funkcji Hyper-V, konfiguracja funkcji Hyper-V) nie wyrzucają żadnych ani informacji ani błędów. Odnośnie tego zdarzenia.

Za to w Zdarzeniach administracyjnych pojawiły się po kolei następujące rzeczy:

Bład(źródło: Usługa zarządzania maszynami wirtualnymi funkcji Hyper-V)

Nie można uruchomić maszyny wirtualnej ?Emulator 8.1 1080P 5.5 inch.james?. (Identyfikator maszyny wirtualnej: 45395D15-4080-4AB5-970A-5C6D6AA20315)

Bład(źrodło: Usługa zarządzania maszynami wirtualnymi funkcji Hyper-V):

Emulator 8.1 1080P 5.5 inch.james: Nie można uruchomić procesu roboczego: Wykonanie serwera nie powiodło się. (0x80080005). (Identyfikator maszyny wirtualnej: 45395D15-4080-4AB5-970A-5C6D6AA20315)

Błąd(źródło: Proces roboczy funkcji Hyper-V):

Proces roboczy maszyny wirtualnej utracił połączenie z przestrzenią nazw usługi WMI root\virtualization: Ogólny błąd odmowy dostępu. (0x80070005). Może to spowodować niepoprawne działanie niektórych operacji WMI. Aby rozwiązać problem, spróbuj ponownie uruchomić usługę Instrumentacji zarządzania Windows (WMI).

Ostrzeżenie(źrodło: Usługa zarządzania maszynami wirtualnymi funkcji Hyper-V):

Proces roboczy maszyny wirtualnej ?Emulator 8.1 1080P 5.5 inch.james? nie odpowiedział przed upływem limitu czasu uruchamiania i został ponownie uruchomiony. (Identyfikator maszyny wirtualnej: 45395D15-4080-4AB5-970A-5C6D6AA20315)

Błąd(źródło: Proces roboczy funkcji Hyper-V):

Proces roboczy maszyny wirtualnej utracił połączenie z przestrzenią nazw usługi WMI root\virtualization: Ogólny błąd odmowy dostępu. (0x80070005). Może to spowodować niepoprawne działanie niektórych operacji WMI. Aby rozwiązać problem, spróbuj ponownie uruchomić usługę Instrumentacji zarządzania Windows (WMI).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z uprawnieniami. Częsty problem i nie zawsze da się go rozwiązać bez reinstalki systemu.

Warto sprawdzić za pomocą Process Monitora gdzie dokładnie występuje odmowa dostępu.

Skoro w logach systemowych jest mowa o WMI, to pewnie gdzieś tam coś się gryzie i warto będzie to sprawdzić w pierwszej kolejności.

1. Uruchom program wbemtest (WinKey+R i wpisz wbemtest).

2. Naciśnij przycisk Połącz, w polu obszar nazw wpisz: root\virtualization i kliknij Połącz.

3. Wybierz opcję Wylicz klasy, tam zaznacz opcję Cyklicznie i naciśnij OK.

Jeśli pójdzie i uzyskasz jakieś wyniki, to będziesz musiał pisać do Microsoftu, ja niewiele będę w stanie tu pomóc.

Jeśli natomiast dostaniesz błąd odmowy dostępu (co jest bardzo prawdopodobne), to możesz spróbować czegoś takiego:

1. Otwórz konsolę wmimgmt.msc

2. Kliknij prawym przyciskiem myszy na Sterowanie usługą WMI, kliknij Właściwości.

3. W karcie Zabezpieczenia znajdź root/virtualization i upewnij się, że administrator ma pełną kontrolę nad tym komponentem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sev - Problem w tym że uzyskuje wyniki. I Sterowanie usługą ma pełne uprawnienia.

Problem może być zaszyty gdzieś w rejestrze.

Bardzo lubi psuć rejestr instalacja pakietu Corel Draw. Gdybym nie zmienił rejestru to gryzły by się uprawnienia odnośnie uruchamiania aplikacji z ModernUI. Instalacja odebrała prawa administracyjne nad tymi programami.

Niestety nie do końca wiem gdzie w rejestrze szukać tej usługi, ponieważ Hyper-V nie ma, a od VSa jest pełno kluczy które tam siedzą.

Jedyne co udało mi się znaleźć to że klucze od Microsoft SDK mają odpowiednie uprawnienia.

EDIT:

Z tego co widzę po process monitorze:

wysypuje błąd "Name not found" przy kilku kluczach rejestru

przykładowo

HKCU\Software\Classes\Wow6432Node\CLSID\{CF4CC405-E2C5-4DDD-B3CE-5E7582D8C9FA}\InprocServer32

Jest klika z drzewa Wow6432Node

Ten sam błąd przy tworzeniu pliku

C:\Users\Grzegorz\AppData\Local\Temp\GlobalizationSettings.pkg.xml

Błąd reparse przy otwarciu klucza

HKLM\System\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters

Błąd FILE LOCKED WITH ONLY READERS przy

C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\diasymreader.dll

ponownie name not found przy

C:\Program Files (x86)\Microsoft XDE\8.1\Microsoft.Xde.Wmi.PDB

Po sprawdzeniu tych kluczy, uprawnienia tam są dobrze

P.S. - Pisanie do Microsoftu masz na myśli stronę social msdn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...