Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AshampO

Szybki internet, wolno działa?

Polecane posty

Witajcie, mam pewien problem który występuję od kilku dni.

Podczas korzystania z internetu (przeglądania stron) strony strasznie długo się wczytują 2 minuty nawet. Prędkość internetu posiadam 10 Mb/s upload 1Mb/s ping 40 pomiary sprawdzane na www.speedtest.net. Cały czas 10 Mb/s.

Problem występuje od czasu do czasu (dziś występuje od godziny 16), nie potrafię zlokalizować przyczyny.

Używam programu antywirusowego Avast. Skanowałem dodatkowo Malwarebytes Anti-Malware. Czyściłem CCleaner. I nic nie pomogło, na komputerze trzymam porządek nie mam syfu.

Macie jakieś propozycje?

Mam router NETGEAR. Łączę się poprzez kabel, WiFi wyłączone.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy poprzez router nie dzielisz łącza z innymi urządzeniami w domu (wolny transfer może być właśnie tą przyczyną). Nieraz taki problem występuje z winy dostawcy. Może to potrwać nawet tydzień czasu. Jeśli masz na umowę internet, to zadzwoń z pytaniem, czy przypadkiem ostatnio naprawią/konfigurują pasma itp. Czy po wyłączeniu dodatkowych programów w tle ( w tym antywirusów) problem nadal występuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij w parametry łącza, w ustawieniach routera -czasem transfer jest słabszy niż ten zakontraktowany w umowie bo router skonfiguruje taką a nie inną jego wartość. Ja przykładowo miałem łącze 6 Mbit/s a czasem router osiągał transfer rzędy 4096Kb/s.

Zerknął bym też w ustawienia antywirka -możliwe, że sprawdza ci każdy pobrany fragment danych, a to potrafi nieźle zamulić przeglądarkę. Pamiętam, że miałem kiedyś taki jeden z covera CD-Action, wywaliłem go właśnie dlatego, że bełtał w każdym piiiiik! pakiecie i zamulał pracę przeglądarki.

Wreszcie sprawdź inne strony i inną przeglądarkę, i tak dla pewności wyczyść cache i ciasteczka.

Oczywiście przez WiFi wyłączone masz na myśli moduł routera? Odkręć antenkę jeśli jest zamontowana.

BTW Co to za łącze, ma jakieś limity pobranych danych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącze nie ma limitów, netia. Router mam dobrze ustawiony 12447Kb/s. Raczej nie jest to wina antywirusa ponieważ problemy występował by zawsze. Obie przeglądarki tak samo, Chrome, Firefox.

Tak sieć WiFi mam wyłączoną.

Akurat teraz dobrze chodzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...