Jump to content
Sign in to follow this  
princefan

Lenovo G500H + głośniki 5.1 Logitech X-540 - jak podpiąć (bez użycia zew. karty dźwiękowej)?

Recommended Posts

Nie wiem do końca, czy w dobrym miejscu ten temat założyłem, ale mam nadzieję, ze tak.

Mam laptopa, jak w tytule, z kartą Conexant SmartAudio HD i głośniki Logitech X-540, które wciąż dobrze mi służą.

Zastanawiam się, gdyż praktycznie w ogóle nie korzystam z komputera stacjonarnego, jak podpiąć mój zestaw 5.1 pod lapka, który ma (olaboga, podzespoły świetne, jak na cenę, nawet AC:Unity daje radę, a na tym detalu przyoszczędzili) nawet nie dwa, a jedno gniazdo pod mini-jacka. Jak wiadomo, głośniki 5.1 mają docelowo trzy kabelki, zatem potrzeba jakiegoś przetwornika/przejściówki.

Z tego, co wiem:

- zwykłe, typowe przejściówki przenoszą tylko dźwięk stereo

- najlepiej byłoby zainwestować w jakiegoś SB X-Fi, ale NIE ZAMIERZAM wydawać 200 zł na "dźwiękówkę"

- ponoć można pobawić się przez gniazdo HDMI, ale nie wiem, jak to zrealizować

Z tego, czego nie wiem:

- może jest przejściówka, która potrafiłaby przetworzyć z mojej karty dźwięk 5.1 i przenieść w takim ustawieniu na głośniki?

- obawiam się, że karta dźwiękowa docelowo generuje tylko dźwięk 2.0/2.1, ale nie jestem pewien.

Proszę, pomóżcie, bo nie mam wielkiego budżetu, a chcę wręcz wymusić na moim lapku, żeby ten dźwięk 5.1 w moich X-540.