Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GilianV13

Nowe mobo oraz RAM.

Polecane posty

Witam!

Dziś zamawiam nową płytę główną i pamięci. Koszyk wygląda tak:

http://www.morele.ne...ry/info/4S3YJz/

Zastanawiam się czy będzie duża różnica pomiędzy CL9 2133 Mhz, a Cl10 2400 MHz. Pamięci koniecznie muszą być kololu czerwonego z odkręcanymi/niskimi radiatorami.

Co do płyty to raczej skłaniam się ku asusowi, chyba że w tej cenie znajdzie się coś lepszego.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje odd MSI: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-gaming-5-intel-z97-4xddr3-1xm2-vga-gblan-atx-z97-gaming-5--640718/ lub http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-gaming-7-intel-z97-4xddr3-1xm2-vga-gblan-atx-z97-gaming-7--640716/

Asrock Z97 EXTREME6 to tym bardziej kolorystycznie ci nie podpasuje.

Z tym, że tak naprawdę Gigabyte jest najsensowniejszy, jeśli chodzi o stosunek cena/jakość i bezproblemowość. Zarówno Sabertooth, jak i Ranger powinny kosztować maks. 450-500 złotych, żeby je można było rozważać.

Co do różnic, między 2133 MHz CL9, a 2400 MHz CL10, to są one pomijalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wszystkiego dochodzi http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-phanteks-ph-tc14pe-czarne-551772/, więc chciałbym żeby wszystko ładnie do siebie pasowało. Czy faktycznie ten Ranger jest aż tak zły i nieopłacalny? Kolorystykę jeszcze mogę zmienić, żółto czarna również by mi odpowiadała, natomiast najbardziej skłaniam się ku kolorystyce czerwono-czarnej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to w ogóle zła płyta - problem w tym, że:

1) sporo osób ma problemy techniczne z dźwiękówką (sam byłem świadkiem jak robiła na przemian Vadera i wiewiórki)

2) widziałem trochę wpisów na temat spalonych złącz USB na tej płycie - jest to w sumie popularny model, więc trudno stwierdzić, czy są one większe niż u konkurencji, ale są zauważalne

3) wcześniej plasowanie cenowe i rozważanie sensowności zakupu zakładało, że ma ona 5 lat gwarancji; jednakże Asus ogłosił, że wcześniejsze oświadczenia były błędne i ma ona jedynie 3 lata gwarancji

To wszystko sprawia, że za ~480 złotych była to bardzo rozsądna płyta do podkręcania, ani lepsza, ani gorsza od konkurencji, a w cenie 650+, no proszę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie jestem w stanie zdecydować się, którą płytę brać. Potrzebuję czegoś dobrze wykonanego, z wyglądem pod który można zrobić modding, wydajnego oraz nie kosztującego więcej niż 650 zł...

Niestety z miejsca odpada Gigabyte za design, który niezbyt mi pasuje, ruszające się radiatory na sekcji zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M Power jest ładny, natomiast martwi mnie karta sieciowa, jest to zwykły intel, który może się dobrze nie spisać w grach. O gaming nic jak na razie nie czytałem, natomiast może być. Co myślicie o tej dzwiękówce w mpower?

Aha no i jakie propozycje pamięci o dobrych parametrach, pasujących wyglądem do mpowera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz 8 portów USB 3.0 z tyłu wybierz Gaming 7, jeśli 6 ci wystarczy - wszystko jedno.

Co do sieciówek, różnica pomiędzy Killerem, a Intelem lub Realtekiem to 4-5 ms; czasami niekoniecznie w oczekiwaną stronę. Tak naprawdę, jeśli wyczuwasz tego typu różnice i jesteś na tyle "pro", żeby było to w ogóle to istotne - to i tak filtrowałbyś inny ruch sieciowy w czasie gry na sprzętowym firewallu, tudzież odpowiednio zmodyfikował swój router.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że się podepne:) Sam posiadam te pamięci i właśnie myślałem o tym chłodzeniu(Również składam mobo pod czerwień i czerń, nie wiem tylko czy lepiej wziąć czarnego Phanteksa, czy czerwonego:)). Naczytałem się tego trochę w necie i było parę takich tematów, jak i zdjęć, że te pamięci po zdjęciu radiatorów mieszczą się pod tym chłodzeniem.

Pamięci po zdjęciu grzebieni mają wysokość 39mm, a wg producenta Phanteksa, zmieszczą się pod nim pamięci o wysokości do 40mm bez podnoszenia wentyla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...